Urobme tento svet zdravším-POMÁHAJME POMÁHAŤ

Urobme tento svet zdravším-POMÁHAJME POMÁHAŤ>

POMÁHAJME POMÁHAŤ 

My v BENEDICTE sme presvedčení o tom, že duševné zdravie je rovnako dôležité ako telesné zdravie, a že duševné zdravie priamo ovplyvňuje naše telesné zdravie.

Preto pri neustále sa zhoršujúcom stave duševného zdravia nemôžeme ostať ľahostajní a rozhodli sme sa konať.

V spolupráci so Simonou Salátovou sme pre vás pripravili "balzam na dušu" - už druhú sériu podcastov 90-60-90 o nielen vzťahu ku svojmu telu, ale aj o sebaláske, pozitívnom myslení a o tom, ako pracovať s negatívnymi a urážlivými komentármi okolia na vašu adresu. 

Zároveň ale vieme, že kvalitná psychologická pomoc si vyžaduje oveľa viac. My sme síce lekári, ale nie sme psychológovia, vieme pomôcť tele, nie duši. Kvalitnú psychologickú pomoc bezplatne poskytujú skvelí ľudia v združení IPčko.

BENEDICTUS v období od 25.4. do 30.5.2022 venuje 1€ z každého zakúpeného produktu na e-shope na podporu OZ Ipčko a ich projektom.

Zapojte sa spolu s nami do pomoci na ceste k duševnému zdraviu a psychickej pohode. Podporte spolu s nami  Občianske združenie IPčko. 

 

ČO JE TO IPČKO?

Sme skupina mladých ľudí, psychológov, sociálnych pracovníkov, študentov s túžbou v srdci pomáhať ľuďom. Chceme tu byť pre ľudí, najmä mladých, ktorí sa nachádzajú v náročných životných situáciách. Okrem poradcov, ktorí sú každý deň na chate alebo emaily s klientmi, pracujú pre ich dobro aj členovia správnej rady a vedenia IPčka.  Naše občianske združenie IPčko chce byť  miestom  skutočného stretnutia človeka s človekom.

Občianske združenie IPčko pôsobí na Slovensku už od roku 2012. Už desať rokov poskytuje vysokokvalifikovanú bezplatnú psychologickú pomoc prostredníctvom telefonickej linky, chatu alebo emailu.IPčko je súčasťou Integrovaného záchranného systému, Asociácie liniek pomoci, Koalície pre deti Slovensko, Asociácie nízkoprahových programov pre deti a mládež a International Association for Suicide Prevention. 

OZ IPčko zastrešuje tieto projekty:

Krízová linka pomoci poskytuje anonymnú, nonstop a bezplatnú psychologickú pomoc a podporu pre ľudí alebo ich blízkych, ktorí sa ocitli v kríze v súvislosti s COVID-19. www.krizovalinkapomoci.sk  

Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením. www.dobralinka.sk  

Psychologická internetová poradňa pre ľudí stojacich na ťažkej životnej križovatke. www.chcemsazabit.sk

Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí, ktorí sa stali obeťami sexuálneho obťažovania na internete.

Ročne svojou bezplatnou psychologickou pomocou zachránia  1000 ľudských  životov.


VAŠE DUŠEVNÉ ZDRAVIE A POHODA SÚ PRE NÁS DôLEŽITÉ 

Zdravie je stav úplnej telesnej, duševnej a sociálnej pohody, nielen neprítomnosť choroby.

Tak definuje zdravie Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). 

My v BENEDICTE vieme, že telesné zdravie nie je možné oddeliť od duševného zdravia a nie je možné vyliečiť telo, ak je chorá duša. 

Svojím pôsobením na slovenskom trhu robíme osvetu odlišného prístupu ku uzdraveniu sa, neriešime dôsledky choroby, ale zameriavame sa na príčiny ochorení.

Viete o tom, že na rozvoji fyzických zdravotných problémov sa vo významnej miere podieľajú aj psychické príčiny?

Telo sa nám prostredníctvom choroby snaží povedať, že sme sa vydali nesprávnym smerom, že sa máme zastaviť, spraviť si „poriadok v duši“, urovnať medziľudské vzťahy a vzťah k sebe samému, úprimne odpustiť sebe aj ostatným tak, že dostaneme von z podvedomia životné situácie, ktoré nás zranili a „vyčistíme“ ich raz navždy.

 

PRINÁŠAME PODCAST 90-60-90 O POZITÍVNOM VZŤAHU K SVOJMU TELU

SIMONA SALATOVA PODCASTPresne pre tento účel sme spolu so Simonou Salátovou a jej hosťami pre vás pripravili skvelú 1.sériu podcastu 90-60-90 o sebaláske, sebaprijatí, o pozitívnom vzťahu k svojmu telu a tiež k svojmu okoliu. Otvorili sme veľmi intímne témy a hovorili sme o tom, ako veľmi ovplyvňujú náš život "nevinné " poznámky druhých na náš výzor.

Jeho úspešná prvá séria má viac ako 100 000 vypočutí a veľkú odozvu zo strany publika. Ste skvelé publikum, ďakujeme za všetky vaše odozvy a príbehy o tom, ako veľmi vám podcast pomohol či otvoril novú cestu v živote. To nás len presvedčilo o tom ako veľmi je potrebné tieto témy v spoločnosti otvárať a rozprávať sa o nich nahlas.

Vzájomná podpora a vedomie, že s danými problémami človek nie je na svete sám, je veľmi dôležitá.

 

2. SÉRIA PODCASTU 90-60-90 JE TU PRE VAŠE UŠI A PRE VAŠU DUŠU A PRE TÝCH, KTORÍ POTREBUJÚ POMOC 

Potreba otvorene rozprávať o duševnom zdraví, o možnosti terapie,  o potrebe terapie a o tom, že každý z nás má právo byť niekedy "chorý" na duši je teraz potrebná viac ako inokedy.

Simona opäť so svojimi hosťami otvára intímne príbehy o duši, pocitoch a vnímaní samého seba a sveta a tiež o tom, že je prirodzené a normálne hovoriť o svojich pocitoch nahlas. Je to nielen prirodzené, ale hlavne potrebné. Všetky inšpiratívne rozhovory si môžete postupne vypočuť tu. 

Druhá séria podcastov okrem skvelých rozhovorov prináša niečo oveľa viac. Prináša vám možnosť ako môžete pomôcť druhým ľuďom zachraňovať ľudské životy či osudy. Pomôžte  liečiť duše tým, ktorí to potrebujú. 

Psychicky náročné obdobie corona krízy a aktuálne vojnové vypätie dávajú silné rany a potreba duševnej terapie je potrebná viac ako inokedy. 

Cesta k terapeutovi môže byť náročná, časovo aj finančne. Anonymné, bezplatné a vysoko profesionálne psychologické poradenstvo v ťažkých životných situáciách poskytuje občianske združenie Ipečko (www.IPčko.sk ). Prostredníctvom bezplatnej telefonickej linky, online chatu alebo emailu sa môžete obrátiť na odborníkov a požiadať ich o pomoc.


Sme presvedčení, že pomoc musí dostať každý, keď sa cíti zmätený, slabý, nešťastný, sklamaný, sám. Psychologickú pomoc poskytujeme nonstop. bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu a emailu.
Robíme ťažkú, no pre nás najkrajšiu prácu na svete.

Ipečko

Aktuálne dokážu profesionálni psychológovia  z Ipečka vybaviť každého 6-teho človeka, ktorí volá na linku pomoci. Ostatní počujú v telefóne obsadzovací tón. Pre viac profesionálov je potrebné viac peňazí. Prispejte na chod  linky pomoci aj vy- jednorazovo, alebo pravidelným mesačným príspevkom.

 

Už 20 €  umožní sprevádzať 2 ľudí od prvého kontaktu až k celkovej stabilizácií.

Kto sa na profesionálnych psychológov z Ipečka obracia? každý príbeh je iný, no všetky majú jedno spoločné. Ich aktéri potrebujú pomoc. 

 

… niekedy volá mladý 22-ročný muž, ktorý sa chce zabiť.
… inokedy píše 12-ročné dievča, ktoré zneužíva otčim.
… v poslednom období sa ozýva čoraz viac zdravotníkov, ktorí sú na pokraji svojich síl.
… či rodiny, ktorých príbuzní zomierajú v nemocniciach.

 

Ani psychológovia, akokoľvek profesionálni vo svojej oblasti,  to však už nezvládajú. Ichkapacity sú obmedzené a financie tiež. Len vďaka vašej pomoci budú môcť pomáhať ďalej a odpovedať na núdzové volania ľudí, ktorí nevedia čo ďalej. Tu nájdete spôsoby ako poskytnúť finančnú pomoc a zabezpečiť tak potrebnú pomoc pre ešte viac ľudí.

A naviac, BENEDICTUS teraz venuje 1€ z každého predaného produktu priamo na chod OZ Ipečko.Pomôžte svoju zdraviu a pomôžete tak aj iným. Spolu to zvládneme. 

Team lekárov BENEDICUS

Viete, kde môžete hľadať pomoc? 

1) Stojíte na životnej križovatke a nevládzete ísť ďalej?

www.chcemsazabit.sk

2) Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením

www.dobralinka.sk

3) Ocitli ste sa v kríze alebo pociťujete psychické ťažkosti v súvislosti s pandémiou COVID-19?

www.krizovalinkapomoci.sk

4) Stalo sa vám, že vaše bezpečie bolo ohrozené v online priestore? Sexuálne obťažovanie či vyhrážanie sa zverejnením fotografií na internete nie je v poriadku. Nie ste v tom samy. 

www.stalosato.sk