Chceli by ste byť zase o pár rokov mladšia?

Chceli by ste byť zase o pár rokov mladšia?>

Asi neexistuje žena, ktorá by nechcela vyzerať o pár rokov mladšia. Trošku menej vrások, pevnejší podbradok, trošku lepšie vlasy, jemnejšia celulitída..

Ale dámy, povedzme si úprimne- starnutie má svoje výhody. Rokmi získavame múdrosť, skúsenosti, spomienky, zážitky, priateľov, rodinu ... to nám už nikto nezoberie, a ani si ich nedáme :). Ale prečo sa necítiť rovnako dobre vo svojom tele tak ako pred desiatimi rokmi, a užívať si zároveň výhody, ktoré nám prinieslo náš vek? Veď je to fantastické!

 

Čo pre Vás znamená MLADOSŤ?

Menej vrások, pevnejšia pleť, viac smiechu, menej starostí, viac času sama pre seba...? Každá z nás ma inú predstavu, každá z nás je jedinečná, ale snáď sa zhodneme na tom, že "byť mladá" nie je len o výzore, je aj o stave našej mysle.

Predstavujeme vám 5 veľmi jednoduchých a príjemných tipov na každý deň ako mladšie nielen vyzerať, ale skutočne sa tak aj cítiť! 

 

1) RÁNO

ranny pohar vodyVáš najlepší kamarát je pohár s čistou vodou, a najlepšie hneď dva, lebo vo dvojici chutí všetko lepšie :)! Dva poháre čistej vody na prázdny žalúdok perfektne naštartujú váš metabolizmus aj vás do nového dňa. Doplníte do tela potrebnú vodu, ktorú ste v noci stratili dýchaním či potením sa a všetky bunky tela (áno, aj tie na tvári, v tej hlbokej vráske na čele) sa napnú a naplnia vodou- a to presne chceme:)

 

2) PREDPOLUDNIE

Chodíte výťahom? A čo na to hovoria vaše plavky? Poďme spolu rozhýbať sedacie svaly a rozpumpovať v nich krv. Vymeňte výťah za schody, alebo len skrátka urobte 15 drepov zakaždým kým čakáte, kým vám kávovar urobí obľúbenú kávu. Cítite to? Za pár týždňov to aj uvidíte- vlastne už neuvidíte nič, pomaranče sa na nás budú usmievať už len z taniera, nie zo zrkadla. A to je to, čo sme chceli dosiahnuť:)

Chcete cvičenie, pri ktorom cvičíte, ale nikto vás pri tom neuvidí? Perfektné pre zdravé a pevné panvové dno je zaťahovanie a uvoľňovanie vnútorných svalov akoby ste chceli zadržat moč, tzv. Kegelove cviky. Panvové dno si precvičujte vždy, keď vás to napadne- na zastávke autobusu, v rade pri pokladni, či na porade v práci. Cvikmi posilníte vnútorné zvierače a zabránite ich ochabovaniu. Vyriešite tak prípadnú inkontinenciu a váš sexuálny život naberie iný rozmer. Nie nadarmo tieto cviky francúzsky tak milujú :)

 

3) OBED

Pol dňa máme za sebou, zaslúžime si krátku, no o to príjemnejšiu odmenu. Doprajme si po obede krátku pauzu s obľúbenou pesničkou, ktorá nám osvieži mozog a zbaví nás prípadného stresu, ktorý sa za deň už nahromadil. Urobte si z toho každodenný relaxačný rituál, ktorý bude patriť len vám. 

pocuvanie hudbyHudba má úžasný vplyv na naše emócie a celkové naladenie. Jedna jediná obľúbená pieseň nám dodá záplavu endorfínov, namaľuje úsmev na tvár a perfektne naladí do druhej polovice dňa. Pohmkávajúc si obľúbenú melódiu pôjde všetko ľahšie.

Chcete BONUS? Skúste si spievať a zároveň sa aj mračiť... vrásky nemajú šancu :)

 

4) POPOLUDNIE

Uf, to bol zase deň...odložte všetko nabok, teraz je váš čas. Vyložte si nohy a nerobte NIČ. Ľahnite si na chrbát a vyložte si nohy hore stenou alebo skriňou tak, aby boli od zadku celé smerom hore. A vydržte aspoň 10 minút.

vylozene nohy Vaše telo oddychuje, a vy môžete len tak byť a nič nerobiť, alebo môžete veselo komunikovať s celou rodinou o tom aký mal kto deň. A možno sa ku vám aj niekto z nich pridá, ktovie :). Táto poloha je fantastická proti opuchom nôh, kŕčovým žilám a bolestiam chrbta. Uvoľníte si tiež  podbruško, povzbudíte trávenie, zmiernite pocit plnosti, odbúrate stres a pripravíte si telo na lepší spánok.

Ak by sa mala nájsť poloha tela , z ktorej sa okamžite chudne, bola by to táto. Odpuchnte z nej!:)

 

5) A KONEČNE VEČER...

vecerny ritual s kolagenomČas na dokonalú regeneráciu každučkej bunku vášho tela, s ktorou ste dnes zvládli tento ťažký deň. 

Ste zase o deň staršia.. a spolu s Vami aj každá Vaša bunka. Je to desivé? Ale kdeže. Už od narodenia starneme, starneme celý náš život, je to úplne prirodzené. Nie je dôležité že starneme, ale ako starneme. 

Večer je čas sa zastaviť, spomaliť myseľ aj telo a regenerovať. Máme na to celú noc. 

Aby naša pokožka a cievy ostali pevné a pružné, telo zdravé, vlasy krásne, mozog vitálny, kĺby bezbolestne pohyblivé, a naše lono vo forme ako keď sme mali 25, potrebujú našu starostlivosť a výživu.

Každučká bunka vášho tela si zaslúži hýčkanie a opateru. Doprajte jej výživu šitú na mieru.

Viete čo Vaše telo potrebuje, aby sa každý deň naplno zregenerovalo?

Dvojica slovenských lekárov, ktorí sa netaja svojou láskou k prírodnej a celostnej medicíne, MUDr. Renáta Téglássy a MUDr. Gustáv Kalauz,  zužitkovali všetky svoje skúsenosti, aby nám na túto otázku priniesli odpoveď. Vytvorili unikátne kombináciu kolagénu, vitamínov, minerálov a bioaktívnych látok, ktoré stimulujú telo k tvorbe vlastného kolagénu a štartujú ozdravné a regeneračné procesy v tele. Zložité procesy dali do jednoduchého a praktického balenia na každý deň. Presne na gram určená dávka, presne toľko, koľko telo potrebuje. 

Stačí otvoriť jedno vrecko, zaliať vodou a Vaše telo dostáva presne na miligram všetko to, čo vo vašom veku potrebuje. Drink prinášajúci každodennú regeneráciu, kvalitný spánok a ešte k tomu hýčka každučkú bunku živinami a je bez cukru- to je Kolagénový komplex YOUNG LOOK. Stačí 3 mesačná kúra  a vaše telo bude opäť ako zvouzrodené, vo vnútri aj navonok. Taká domáca wellness terapia na každý deň, ktorú žiadny lock down neprekazí. A ani toľko nestojí.

 3 vrecká young look

Omladzujúci kolagénový komplex Young Look je lekármi navrhnutý premix vitamínov, minerálov, bioaktívnych látok a kolagénu, presne podľa potrieb ženského tela, ktoré pociťuje znaky starnutia. Je v ňom všetko potrebné na to, aby bolo VAŠE TELO zdravé, a aby ste VY žiarila sebavedomím, spokojnosťou a mladosťou. A o to nám presne ide.

Buďte aj Vy každý deň mladšia, s nami to zvládnete.

S láskou Váš team lekárov BENEDICTUS 

 

Máte otázky ohľadom Vášho zdravia alebo sa potrebujete diskrétne poradiť s lekárom? Využite našu Online lekársku poradňu zdarma.