Trávenie

24.90 €

10ml

Účinná pomoc pri akútnych a dlhodobých ťažkostiach, kŕčoch, hnačkách a nadúvaní. Uľavte Vášmu tráveniu čistou silou prírody a vychutnávajte si naplno chvíle plné pohody.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 30.7.2021
 • Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-TRÁVENIE je navrhnutá našimi lekármi na podporu tvorby žalúdočných štiav, zmiernenie zápalu v tráviacom trakte a zmiernenie kŕčov, čo spolu vedie k vymiznutiu tráviacich ťažkostí
 • Použité oleje potláčajú zápaly v tráviacom trakte a majú detoxikačné účinky
 • Pôsobia tiež proti baktériám, plesniam , vírusom a parazitom
 • Rýchly účinok už do 15 minút
 • Receptúru vytvorili lekári z teamu BENEDICTUS na základe dlhoročných poznatkov a praxe o účinku bylín
 • Esenciálne oleje BENEDICTUS určené na vnútorné použitie sú ručne miešané zmesi tých najkvalitnejších organických esenciálnych olejov
 • Oleje sú šetrne získavané výlučne z ekologicky pestovaných a divo-rastúcich liečivých bylín
 • Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku, vysoká účinnosť pri nízkom dávkovaní a príjemná, bylinková chuť a vôňa
 • Bylinné a rastlinné prípravky majú výhodu oproti chemickým liečivám vďaka ich komplexnej a synergickej povahe
 • Obsah 1 fľaštičky vystačí v závislosti od dávkovania na 10-30 dní 
 • Esenciálne oleje BENEDICTUS neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky
 • Ekologický produkt
 • Vyrobené na Slovensku

DOBRÝ TIP: Prečítajte si 12 dobrých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre značku BENEDICTUS

piktografy k olejom

Zmes BENEDICTUS-TRÁVENIE tvoria 100% organické esenciálne oleje, ručne namiešané podľa receptúry lekárov teamu BENEDICTUS.

Zmes neobsahuje alkohol, cukor, konzervanty, ani žiadne iné prídavné látky.

bylinky na trávenie

Zázvorový olej (oleum zingiberi): olej je získaný z podzemku Ďumbiera lekárskeho 

Slamihový olej (oleum stoechadi): olej je získaný z kvetu Slamihy piesočnej

Klinčekový olej (oleum caryophylli): olej je získaný z pukov Klinčekovca voňavého

Myrhový olej (oleum myrrhae): olej je získaný zo živiec Myrhovníka pravého

Mätový olej (oleum menthae): olej je získaný z vňate Mäty piepornej

Dospelí: Pri dlhšie trvajúcich problémoch s trávením užívať 3x denne 5 kvapiek, zriedené na lyžici teplou vodou alebo čajom. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Pri akútnych stavoch, napr. po diétnej chybe, pri bolestiach žalúdka, pocitoch na zvracanie,  hnačke užiť 2-3 kvapky zriedené v teplej vode alebo čaji jednorazovo, prípadne viackrát počas trvania zdravotného problému s odstupom aspoň 2 hodiny.

Neprekračovať maximálnu dennú dávku 15 kvapiek.

Deti: Pri dlhšie trvajúcich problémoch s trávením užívať 3x denne 1 kvapku zriedenú teplou vodou alebo čajom. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať len po konzultácií s lekárom. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie uvedenom na etikete a balení.

DOBRÝ TIP: Prečítajte si zásady bezpečného užívania esenciálnych olejov BENEDICTUS

Proces trávenia skonzumovanej stravy začína v ústach a pokračuje v žalúdku, kde sa zmieša so žalúdočnými šťavami. V tenkom čreve sa k nej pridávajú ďalšie tráviace enzýmy produkované pankreasom a pečeňou. Ďalšie enzýmy sa tvoria priamo v bunkách tenkého čreva a pre ich produkciu je veľmi dôležitá zdravá a neporušená sliznica tenkého čreva.

V poslednej dobe pribúda čoraz viac ľudí s nešpecifickými zápalovými zmenami na sliznici čreva. Spolu s tým narastá aj počet ľudí s určitou formou potravinovej intolerancie. Potravinová intolerancia nemusí znamenať klasickú potravinovú alergiu sprostredkovanú IgE protilátkami. Môže ísť o oneskorenú reakciu sprostredkovanú IgG protilátkami, takže postihnutý človek vôbec nemusí vedieť, že mu nejaká potravina škodí.

Každodennou konzumáciou takejto potraviny, napr. lepku, dochádza v mieste kontaktu s črevnou sliznicou k nešpecifickému zápalu. Zapálené časti čreva sú následne osídlené candidou, ktorá sa z neškodnej kvasinky dokáže pri priaznivých podmienkach zmeniť na hubu a vytvárať vlákna, ktorými poškodzuje črevnú sliznicu.

Navyše, produkuje toxíny, ktorým oslabuje imunitný systém, ale tiež dokáže nimi vyvolávať neovládateľnú chuť na sladké. Ako dôsledok vyššie uvedeného sa vyvíja syndróm priepustného čreva (Leaky Gut), čo znamená narušenie bariéry medzi sliznicou čreva a krvným obehom, takže sa do krvi dostávajú aj látky, ktoré by mali zostať v čreve, vrátane rôznych toxínov a neúplne natrávených častí potravy.

Ďalším postihnutým orgánom v tejto kaskáde príčin a následkov je pečeň, ktorá nestíha detoxikovať krv a dochádza k jej preťaženiu, čo sa môže prejaviť:

 • únavou
 • nadúvaním, plynatosťou a ďalšími zdravotnými ťažkosťami  
 • bolesťami hlavy
 • nadmerným potením
 • zápachom z úst
 • zvýšenou nervozitou a podráždenosťou
 • problémami so spánkom
 • budením sa v noci medzi 1:00 a 3:00 hod
 • nevysvetliteľným priberaním na váhe, pretože toxíny sa ukladajú do tukových buniek

Zápalové zmeny sliznice sa prejavujú aj intoleranciou laktózy alebo histamínu. Je to dôsledok nedostatočnej tvorby enzýmov laktázy a diaminooxidázy v zápalom poškodených bunkách črevnej sliznice.

V hrubom čreve sa do tráviaceho procesu zapájajú priateľské aj nepriateľské baktérie, ktoré sú súčasťou mikrobioty (črevnej flóry). Priateľské - probiotické baktérie sú pre človeka mimoriadne dôležité, pretože nielen podporujú trávenie a vstrebávanie živín, ale prispievajú aj k produkcii vitamínov B1, B2, B12 a K. Posilňujú tiež celkovú imunitu a chránia organizmus pred premnožením patologických baktérií.

U zdravého jedinca je baktériami osídlené len hrubé črevo. Keď sa však naruší rovnováha mikrobioty, napr. antibiotikami, konzumáciou sladkostí alebo permanentným stresom, nepriateľské baktérie sa premnožia a začnú postupne osídľovať aj tenké črevo. Tento stav je označovaný skratkou SIBO (Small Intesstine Bacterial Overgrowth).

Niektoré z týchto patogénnych baktérií sú schopné produkovať rôzne plyny, čo sa prejavuje nadúvaním po jedle. Tráviace ťažkosti sa prejavujú bolesťami brucha, pocitom plnosti, nafukovaním, pocitom na zvracanie, grganím, pálením záhy, hnačkami alebo zápchami.

Esenciálne oleje Benedictus TRÁVENIE podporujú trávenie povzbudením tvorby žalúdočných štiav, zmierňujú kŕče v bruchu, potláčajú zápaly v tráviacom trakte, čo sa prejavuje vymiznutím tráviacich ťažkostí.