Trávenie

15.92 € 19.90 €

10ml

Účinná pomoc pri akútnych a dlhodobých ťažkostiach, kŕčoch, hnačkách a nadúvaní.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 19.1.2021

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-TRÁVENIE je navrhnutá našimi lekármi na podporu tvorby žalúdočných štiav, zmiernenie zápalu v tráviacom trakte a zmiernenie kŕčov, čo spolu vedie k vymiznutiu tráviacich ťažkostí.

Použité oleje potláčajú zápaly v tráviacom trakte a majú detoxikačné účinky. Pôsobia tiež proti baktériám, plesniam a vírusom a parazitom.

Zmes je  určená na vnútorné použitie a ma príjemnú chuť aj vôňu. Ručne miešané zmesi BIO esenciálnych olejov podľa našich vlastných receptúry sú získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní.

Zloženie zmesi esenciálnych olejov TRÁVENIE:

  • Olej zo zázvoru: Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok 
  • Olej zo slamienky: Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - kvet
  • Klinčekový olej: Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk
  • Myrhový olej: Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica
  • Mätový olej: Mäta pieporná (oleum menthae)

Dávkovanie:

Dospelí: Pri dlhšie trvajúcich problémoch s trávením užívať 3x denne 2 až 3 kvapky zriedené na lyžici teplou vodou alebo čajom. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Pri akútnych stavoch, napr. po diétnej chybe, pri bolestiach žalúdka, pocitoch na zvracanie,  hnačke užiť 2-3 kvapky zriedené v teplej vode alebo čaji jednorazovo, prípadne viackrát počas trvania zdravotného problému s odstupom aspoň 2 hodiny. Neprekračovať však maximálnu dennú dávku 15 kvapiek.

Deti: Pri dlhšie trvajúcich problémoch s trávením užívať 3x denne 1 kvapku zriedenú teplou vodou alebo čajom. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať len po konzultácií s lekárom. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


PREČÍTAJTE SI VIAC O PRÍČINÁCH TRÁVIACIACH ŤAŽKOSTÍ:

Proces trávenia skonzumovanej stravy začína v ústach a pokračuje v žalúdku, kde sa zmieša so žalúdočnými šťavami. V tenkom čreve sa k nej pridávajú ďalšie tráviace enzýmy produkované pankreasom a pečeňou. Ďalšie enzýmy sa tvoria priamo v bunkách tenkého čreva a pre ich produkciu je veľmi dôležitá zdravá a neporušená sliznica tenkého čreva.

V poslednej dobe pribúda čoraz viac ľudí s nešpecifickými zápalovými zmenami na sliznici čreva. Spolu s tým narastá aj počet ľudí s určitou formou potravinovej intolerancie. Potravinová intolerancia nemusí znamenať klasickú potravinovú alergiu sprostredkovanú IgE protilátkami. Môže ísť o oneskorenú reakciu sprostredkovanú IgG protilátkami, takže postihnutý človek vôbec nemusí vedieť, že mu nejaká potravina škodí.

Každodennou konzumáciou takejto potraviny, napr. lepku, dochádza v mieste kontaktu s črevnou sliznicou k nešpecifickému zápalu. Zapálené časti čreva sú následne osídlené candidou, ktorá sa z neškodnej kvasinky dokáže pri priaznivých podmienkach zmeniť na hubu a vytvárať vlákna, ktorými poškodzuje črevnú sliznicu.

Navyše, produkuje toxíny, ktorým oslabuje imunitný systém, ale tiež dokáže nimi vyvolávať neovládateľnú chuť na sladké. Ako dôsledok vyššie uvedeného sa vyvíja syndróm priepustného čreva (Leaky Gut), čo znamená narušenie bariéry medzi sliznicou čreva a krvným obehom, takže sa do krvi dostávajú aj látky, ktoré by mali zostať v čreve, vrátane rôznych toxínov a neúplne natrávených častí potravy.

Ďalším postihnutým orgánom v tejto kaskáde príčin a následkov je pečeň, ktorá nestíha detoxikovať krv a dochádza k jej preťaženiu, čo sa môže prejaviť únavou, nadúvaním, plynatosťou a ďalšími zdravotnými ťažkosťami : bolesťami hlavy, nadmerným potením, zápachom z úst, zvýšenou nervozitou a podráždenosťou, problémami so spánkom, budením sa v noci medzi 1:00 a 3:00 hod, nevysvetliteľným priberaním na váhe, pretože toxíny sa ukladajú do tukových buniek.

Zápalové zmeny sliznice sa prejavujú aj intoleranciou laktózy alebo histamínu. Je to dôsledok nedostatočnej tvorby enzýmov laktázy a diaminooxidázy v zápalom poškodených bunkách črevnej sliznice.

V hrubom čreve sa do tráviaceho procesu zapájajú priateľské aj nepriateľské baktérie, ktoré sú súčasťou mikrobioty (črevnej flóry). Priateľské - probiotické baktérie sú pre človeka mimoriadne dôležité, pretože nielen podporujú trávenie a vstrebávanie živín, ale prispievajú aj k produkcii vitamínov B1, B2, B12 a K. Posilňujú tiež celkovú imunitu a chránia organizmus pred premnožením patologických baktérií.

U zdravého jedinca je baktériami osídlené len hrubé črevo. Keď sa však naruší rovnováha mikrobioty, napr. antibiotikami, konzumáciou sladkostí alebo permanentným stresom, nepriateľské baktérie sa premnožia a začnú postupne osídľovať aj tenké črevo. Tento stav je označovaný skratkou SIBO (Small Intesstine Bacterial Overgrowth).

Niektoré z týchto patogénnych baktérií sú schopné produkovať rôzne plyny, čo sa prejavuje nadúvaním po jedle. Tráviace ťažkosti sa prejavujú bolesťami brucha, pocitom plnosti, nafukovaním, pocitom na zvracanie, grganím, pálením záhy, hnačkami alebo zápchami.

Esenciálne oleje Benedictus TRÁVENIE podporujú trávenie povzbudením tvorby žalúdočných štiav, zmierňujú kŕče v bruchu, potláčajú zápaly v tráviacom trakte, čo sa prejavuje vymiznutím tráviacich ťažkostí.