IMUNITA NÁM ZACHRAŇUJE ŽIVOTY- viete ako ju môžete chrániť? 7 dobrých rád od lekára ako na to

IMUNITA NÁM ZACHRAŇUJE ŽIVOTY- viete ako ju môžete chrániť? 7 dobrých rád od lekára ako na to >

Do akej miery sa môžete spoľahnúť na Vašu imunitu? Staráte sa o ňu? Viete kde vzniká, ako ju naštartovať a čím jej, naopak, škodíte?

V článku MUDr. Kalauza si rozoberieme imunitu do hĺbky, doslova do hĺbky nášho tela, aby sme ju lepšie chápali a mohli ju chrániť ako oko v hlave.

 

IMUNITA- ČO TO JE?

Pojem imunita vyjadruje schopnosť organizmu reagovať na antigén imunitnou odpoveďou, ktorej výsledkom je jeho likvidácia. Antigény sú teda cudzorodé látky schopné navodiť v organizme imunitnú odpoveď.

Imunitný systém tvoria orgány, tkanivá, bunky a molekuly, ktoré zabezpečujú ochranu organizmu. Imunitný systém vznikol u takmer všetkých organizmov ako odpoveď či reakcia na vonkajšie prostredie so snahou prežiť.

Imunita je naša schopnosť, vlastnosť, ktorú môžeme a vieme ovplyvniť. Ak zanedbáme starostlivosť o náš vlastný imunitný systém, ktorý nás má chrániť a zabezpečiť naše prežitie- imunita, teda naša schopnosť brániť sa slabne. 

 

AKO SA PREJAVUJE OSLABENÁ IMUNITA?

oslabena imunita

- zvýšenou únavou

- častými prechladnutiami

- opakovanými zápalmi prínosových dutín

- opakovanými zápalmi močových ciest

- opakovanými oparmi

- zhoršeným hojením rán

- pomalým zotavovaním po prekonaných virózach

- plesňovým ochorením kože a nechtov

Hovoríme o Vašom prípade? Trápite sa s oslabenou imunitou a chytíte všetky choroby, ktoré okolo vás preletia? Čítajte ďalej, dozviete sa ako ľahko a účinne posilníte svoj imunitný systém.

Na začiatok si zodpovieme dve dôležité otázky: kde imunita sídli a kde vzniká. tak oveľa lepšoe pochopíme ako ju môžeme chrániť a posilňovať. 

 

KDE IMUNITA VZNIKÁ?

Bunky imunitného systému sa tvoria v kostnej dreni (B-lymfocyty) a v tzv. dojčenskej žľaze (T-lymfocyty). Dôležitou súčasťou imunitného systému je lymfatický systém, do ktorého okrem lymfatických ciev patria lymfatické uzliny, slezina, červovitý prívesok (ľudovo označovaný ako slepé črevo) a Peyerské plaky (lymfatické tkanivo v črevách).

 

KDE IMUNITA SÍDLI?

kde sidli imunitaKeby sa niekto spýtal: „Kde sídli imunita?" Odpoveď by mohla znieť: „V črevách!" Takmer 80% imunitného systému sa totiž nachádza v oblasti čriev. Posledné výskumy ukazujú, že správne zloženie črevnej flóry (mikrobiota) je mimoriadne dôležité pre silnú imunitu.

Podobne bolo preukázané spojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.

Intenzívny alebo dlhodobo pôsobiaci stres, či frustrácia dokážu meniť črevnú flóru v neprospech probiotických baktérií.

Namiesto nich začnú prevládať patogénne baktérie a kvasinky, výsledkom čoho je potom oslabená imunita a náchylnosť k rôznym infekciám.

 

ČO ŠKODÍ IMUNITE?

antibiotika nicia imunituNezdravý spôsob života, to už je všeobecné klišé. Z tých menej známych vecí je to stres, a tiež antibiotiká, ktoré sú doslova postrachom imunitného systému.

Je to paradox, že lieky, ktoré nás majú zbaviť jednej choroby, nám privedú druhú, najčastejšie kvasinkové infekcie. Likvidujú totiž aj prospešné baktérie v črevách, v dôsledku čoho nastáva premnoženie kvasiniek, plesní a voči antibiotikám odolných patogénnych baktérií, tzv. dysbióza.

Spomínané patogény uvoľňujú do krvného obehu množstvo rôznych toxínov, ktoré zaťažujú a oslabujú imunitný systém a tiež zaťažujú  pečeň. 

 

AKO MôŽEME IMUNITU POSILNIŤ? TU JE 7 DOBRÝCH RÁD OD LEKÁRA

imunita

1) V prvom rade tak, že odstránime všetky patogény z tela (z čriev), ktoré jej bránia v tom, aby fungovala na to, na čo bola stvorená. Pokiaľ je náš imunitný systém zaťažený premnoženými patogénmi v našom tele- nemá šancu nás ubrániť ešte aj pred vírusmi a baktériami, ktoré na nás číhaju zvonku. V prvom rade je potrebné poupratovať si "doma", vo vnútri nášho tela. 

Práve na tomto princípe je postavená zmes olejov z liečivých bylín  IMUNITA. Následne na to môže naša imunita chytiť doslova druhý dych a začať fungovať naplno. To je základ, ktorý musíme urobiť. 

Tieto prírodné prostriedky majú výhodu v tom, že nezaťažujú ostatné orgány a tiež to,  že ich môžu užívať aj deti a úspešne tak zvládnuť nástup do materských škôl či iných detských kolektívov, či akékoľvek obdobia viróz a iných ochorení. 

2) Na posilnenie imunity je tiež vhodné užívať probiotiká, ale zároveň aj prebiotiká. Kým probiotiká sú kultúry probiotických baktérií, prebiotiká sú nevyhnutnou potravou pre tieto baktérie. Na to nezabúdajme.

cerstve stavy na imunitu3) Pitie  čerstvých ovocných alebo zeleninových štiav je tiež výborný prostriedok na posilnenie imunity. Je však rozdiel medzi čerstvo pripravenou šťavou bohatou na enzýmy a pasterizovanou šťavou, v ktorej boli zahriatím zničené všetky enzýmy. Pozor! Čerstvo pripravená šťava organizmus alkalizuje (je prospešná), pasterizovaná skôr prekysľuje, čo je nežiadúce.

4) Tiež nesmieme zabúdať ani na dostatok kvalitného spánku. Počas spánku dochádza k regenerácii celého organizmu vrátane imunitného systému. Všetky orgány v tele v spánku regenerujú, čerpajú nové sily. Imunitný systém taktiež, na to nezabúdajme. 

5) Keď chceme zvyšovať svoju imunitu, nesmieme vynechať vitamíny. Pre podporu imunity je okrem vitamínu C dôležitý aj vitamín D, konkrétne jeho prírodná forma D3, vitamín K a tiež skupina vitamínov B, zvlášť vitamín B12.

6) Detoxikácia organizmu je ďalší zo spôsobov ako posilniť oslabenú imunitu, rovnako ako

7) pravidelný pohyb, najlepšie niekde v prírode, na čerstvom vzduchu. Tým aj odbúrame stres, ktorý imunitu doslova ničí.

pohybom za imunitou

 

Týchto 7 jednoduchých krokov na posilnenie imunity je 100% zárukou toho, že Vaša imunity bude fungovať na plné obrátky a ochráni Vaše telo. S cieľom, pre ktorý imunita vznikla: prežiť. 

 Dnes je doslova život zachraňujúce mať svoju imunitu v 100%stave, aby nás mohla chrániť a aby sme sa na ňu vedeli 100% spoľahnúť. Súhlasíte?

 

PRE TÝCH, KTORÍ CHCÚ ŽIŤ SKUTOČNE ZDRAVÝ ŽIVOT JE TU TZV. MEDICÍNA 3.TISÍCROČIA

bylinky a esencialne olejeStaronový spôsob ako bojovať proti chorobám prináša Matka príroda a jej liečivé bylinky. Nie nadarmo sa vraví, že príroda má na každý neduh liek. Tou najkoncentrovanejšou formou, akou môžeme využívať liečivé látky z bylín sú esenciálne (éterické) oleje. Ich koncentráciu si môžee najjednoduchšie predstaviť tak, keď povieme, že v jednej kvapke esenciálneho oleja z Mäta piepornej sa nachádza toľko liečivých látok ako v 28 šálkach mätového čaju. To je úžasná sila, ktorú v dnešnej dobe vieme veľmi múdro použiť. 

Takouto formou si môžeme veľmi účinne posilniť práve aj imunitný systém a nejde pritom o žiadne hókusy-pókusy. S úspechom esenciálne oleje na ento účel používali už v starom Egypte a v súčasnosti znovu zažívajú oprávnený boom. Boli by sme veľmi nezodpovední, keby sme odmietali využívať to, čo príroda prirodzene vytvára a čo 100%funguje.

 

Esenciálne oleje z liečivých bylín majú laboratórne preukázané antivírusové, antibakteriálne a protiplesňové účinky, čím odbremeňujú imunitný systém od patogénov a umožňujú tak jeho rýchlejšiu regeneráciu a fungovanie v plnej sile.

 

V novej štúdii z r. 2017 boli dokonca  potvrdené aj výrazné protizápalové a imunomodulačné vlastnosti určitých zmesí esenciálnych olejov1.

Dôverujme sebe, svojmu telu, svojej imunite a tiež prírode, ktorá stvorila zmes olejov liečivých rastlín, ktorá extrémne účinne posilňuje imunitu už od prvej dávky.

chcem vediet viac

Prajem vám veľa zdravia,

 

MUDr. Gustáv Kalauz,

zakladateľ spoločnosti BENEDICTUS-prírodná medicína

 

  1. Han et al., Cogent Biology (2017), 3: 1340112, An essential oil blend significantly modulates immune responses and the cell cycle in human cell cultures.