Imunita

13.52 € 16.90 €

10ml

Mimoriadne účinné posilnenie imunitného systému.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Prečítajte si tiež článok MUDr.Kalauza o tom, kde imunita vzniká a čo ju ovplyvňuje.

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS- IMUNITA radíme k tým najobľúbenejším v produktovej rade esenciálnych olejov.

Až 70% imunity sídli v tenkom čreve a práve tam naši lekári sústredili účinky esenciálnych olejov v zmesi IMUNITA. Vymiznutím všetkých patogénov v tráviacom trakte umožňujú opätovne naštartovať vašu vlastnú imunitu naplno a predísť tak rôznym ochoreniam, ktoré na vás striehnu.

Zmes je určená na pravidelné vnútorné užívanie, a ako všetky naše ostatné esenciálne zmesi, je ručne namiešané z esenciálnych olejov získaných z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín, ktoré sú v BIO kvalite a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku, vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní, príjemná bylinková chuť a vôňa.

ZLOŽENIE ZMESI ESENCIÁLNYCH OLEJOV "IMUNITA":
  • Klinčekový olej: Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk 
  • Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra
  • Eukalyptový olej: Eukalyptus guľatoplodý (oleum eucalypti) - list,
  • Rozmarínový olej: Rozmarín lekársky (oleum rosmarini) - vňať  
  • Kadidlovníkový olej: Kadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica

Dávkovanie: 3x denne užiť na lyžičke vody 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


PREČÍTAJTE SI O IMUNITE VIAC:

Imunita je súhrn obranných mechanizmov, ktorými sa organizmus bráni proti vonkajším patogénom (rôzne škodlivé látky a mikroorganizmy) napádajúcim telo. Imunitu poznáme vrodenú a získanú. Každá z nich má svoj význam v boji proti škodlivinám.

Oslabená imunita sa môže prejavovať zvýšenou únavou, častými prechladnutiami, opakovanými zápalmi prínosových dutín a močových ciest, opakovanými oparmi, zhoršeným hojením rán, pomalým zotavovaním po prekonaných virózach, plesňovými ochoreniami kože a nechtov.

70% imunitného systému sa nachádza v oblasti čriev. Výskumy dokazujú, že správne zloženie črevnej flóry (mikrobiota) je mimoriadne dôležité pre silnú imunitu. Je tiež preukázané spojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.

Intenzívny alebo dlhodobý stres a frustrácia vytvárajú nerovnováhu črevnej flóry v neprospech probiotických baktérií výsledkom čoho je oslabená imunita.

Vďaka obsiahnutým zložkám zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS IMUNITA mimoriadne účinne posilňuje imunitný systém.