Alergia

13.52 € 16.90 €

 Rýchle a prírodné utlmenie alergických prejavov u detí aj dospelých. 

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Podľa potreby je možné zmes užívať každodenne počas sezóny, prípadne pri občasnom alergickom záchvate okamžite pomôžu aj podržaním pod jazykom a následnom prehltnutí. 

 Zmes je ručne namiešaná z esenciálnych olejov, ktoré sú získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín, sú v plnej BIO kvalite a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku a vysoká účinnosť pri nízkom dávkovaní. Receptúra vznikla na základe dlhoročných poznatkov, že určité druhy bylín sú schopné zmierňovať príznaky alergie a potláčať zápalové prejavy.

Príznaky alergie:

 • časté kýchanie
 • nevysvetliteľný kašeľ
 • sťažené dýchanie
 • výtok z nosa, aj keď nie ste nachladnutý
 • upchatý nos, aj keď nie ste nachladnutý
 • svrbenie alebo nadmerné slzenie očí
 • svrbenie kože
 • opuchnuté pery alebo jazyk
 • hvízdavé dýchanie alebo pískania v hrudníku

Esenciálne oleje Benedictus ALERGIA sa môžu užívať pri všetkých formách alergie a to buď samostatne alebo spolu s liekmi predpísanými alergológom. Je potrebné ich riediť teplou vodou alebo čajom. Optimálne je kvapnúť 2-3 kvapky na lyžicu teplej tekutiny, prehltnúť a zapiť pohárom vody alebo čaju. V prípade akútnej alergickej reakcie je možné kvapnúť 1 kvapku EO na lyžicu teplej vody a nechať pôsobiť v ústach.

Obsah 1 fľaštičky vystačí v závislosti od dávkovania na 25-30 dní.

 

Zloženie zmesi esenciálnych olejov BENEDICTUS-ALERGIA:

 • Citrónový olej: Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie 
 • Levanduľový olej: Levanduľa úzkolistá (oleum lavandulae) - kvet
 • Mätový olej: Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať
 • Tea tree olej (čajovníkový olej): Čajovník austrálsky (oleum melaleucae alternifoliae) - list
 • Lemongrass olej (olej z citrónovej trávy): Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list 

Dávkovanie:

Dospelí: 3x denne užiť na lyžičke teplej vody alebo čaju 2 až 3 kvapky. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

Deti: 3x denne užiť na lyžičke teplej vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu kvapky užívať len po konzultácií s lekárom.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení. 


PREČÍTAJTE SI VIAC O ALERGII A LEPŠIE POROZUMIETE VAŠIM PROBLÉMOM:

Alergia je neprimeraná, obranná reakcia imunitného systému ľudského organizmu na látky z vonkajšieho prostredia, ktorú vyvolávajú takzvané alergény. V momente keď sa alergény dostanú do organizmu, fungujú ako spúšťač alergickej reakcie. Telo alergika začne okamžite produkovať protilátky, ktorých úlohou je alergény zneškodniť.

Alergény sú väčšinou látky, ktoré zdravému človeku neškodia. Školská medicína ich delí na 4 skupiny, pričom alergická reakcia je vo všetkých prípadoch sprostredkovaná IgE protilátkami. Jedná sa teda o včasný typ alergickej reakcie, kedy k prejavom dochádza v priebehu pár minút. 

 1. Inhalačné alergény: pele tráv, stromov a bylín, zvieracie alergény, plesne alebo roztoče 
 2. Potravinové alergény: pšeničná múka, mlieko, vajíčka, sója, arašidy, orechy, morské plody, ryby, paradajky, koreňová zelenina, ovocie
 3. Bodnutie hmyzom: včela, osa, sršeň, čmeliak
 4. Lieky: penicilín a iné antibiotika, lokálne anestetika, barbituráty

Medzi alergické ochorenia patrí astma, alergická nádcha, anafylaxia, alergia na lieky, potraviny a hmyz, ekzémy, žihľavka (urtikária) a angioedém. Spoločným menovateľom je podráždenie tkanív a slizníc, ich prekrvenie, opuch a zvýšená sekrécia žliaz.

Sprievodným znakom alergie sú alergické príznaky, za ktoré je zodpovedný histamín. Histamín sa z organizmu vyplavuje pri alergickej reakcii. Kontakt s alergénom (spúšťačom alergickej reakcie) sa môže prejaviť alergickou nádchou, svrbením očí, nadmerným slzením, sťaženým pískavým dýchaním a kašľom pri inhalačných alergénoch.

V prípade potravinovej alergie dochádza k svrbeniu podnebia, jazyka, tŕpnutiu, opuchu sliznice, čo môže viesť k sťaženému dýchaniu až uduseniu. Rovnako alergia na hmyz môže mať fatálne následky až u polovice populácie.

Medzi tzv. fyzikálne alergie patrí veľmi častá alergia na slnko a o niečo menej sa vyskytujúca alergia na chlad. Alergia na slnko sa prejavuje svrbivými červenými pupencami alebo pľuzgierikmi na tých miestach kože, ktoré boli exponované slnku. Prejavom chladovej alergie je najčastejšie kýchanie a sekrécia z nosa, prípadne aj upchatý nos, no môže sa vyskytnúť aj žihľavka.

Pri potravinovej alergii poznáme aj tzv. oneskorený typ alergickej reakcie, ktorá je sprostredkovaná IgG protilátkami. Pri tomto type sa niekedy hovorí aj o potravinovej intolerancii. Príznaky sa prejavujú s latenciou až 24 - 72 hodín, často vo forme ekzému, môžu sa však prejaviť aj bolesťami kĺbov, šľachových úponov, migrénami, búšením srdca, ale napr. aj psychickými poruchami, ako sú rôzne stavy úzkosti, či depresie. Typické potraviny, pri ktorých vzniká potravinová intolerancia, sú pšenica, mlieko, vajcia, obilninové bielkoviny označované súhrnným názvom lepok (glutén) a GMO sója a kukurica.

Východná medicína (alternatívna) medicína delí alergény na primárne (chronické) a sekundárne. K tým primárnym patrí pšenica, lepok, mlieko, vajcia, sója a kukurica, teda alimentárne alergény, na ktoré sa vyvíja potravinová intolerancia. Tým, že sú súčasťou každodennej stravy, udržiavajú na sliznici tráviaceho traktu nešpecifický chronický zápal, v dôsledku čoho sa spúšťa sa kaskád ďalších zdravotných problémov.

Postupne tak vznikajú ďalšie alergie, napr. alergia na slnko, peľ, perie, lieky, plesne, roztoče, chlpy zvierat atď. Lieky na alergiu, ako sú antihistaminiká a kortikoidy, len potláčajú príznaky alergie. Neriešia samotnú príčinu, prečo alergia vlastne vznikla.

Pravdepodobnosť, že dieťa bude alergik je 30 % ak týmto ochorením trpí aspoň jeden z rodičov. Ak sú alergici obaja rodičia pravdepodobnosť sa zvyšuje na 60 %. Alergia môže prepuknúť kedykoľvek počas života. Počet alergikov neustále stúpa. Kým na začiatku minulého storočia malo alergiu len asi 0,5% Slovákov, v súčasnosti už každý druhý obyvateľ Slovenska trpí na nejakú formu alergie. Dôvodov, prečo došlo k takémuto prudkému rastu, je viacero.  

Objektívne príčiny, ktoré prispeli k tak dramatickému rastu prevalencie alergií:

Za posledných sto rokov sa zmenil spôsob, ako sa ľudia stravujú. Z jednoduchej stravy, plnej lokálne dopestovaných surovín, často priamo na vlastnom hospodárstve, sme prešli na atraktívne, no dovážané, spracované a chemicky upravené potraviny plné neznámych aditív. Vedci sa prikláňajú k teórii, že toto moderné zloženie jedálnička zmenilo mikrobióm našich čriev a tak pozmenilo naše imunitné reakcie na potenciálne alergény v našom okolí.