Online poradňa

lekariHľadáte odpovede na otázky ohľadom Vášho zdravotného stavu? Nie vždy je priestor a čas na rozsiahlu a individuálnu diskusiu v ambulanciách.

Náš tím lekárov a farmaceutov BENEDICTUS je tu pre Vás, pripravený individuálne posúdiť Vaše problémy a zodpovedať všetky Vaše otázky týkajúce sa  zdravia či užívania produktov značky BENEDICTUS.  

Pre kvalitné odpovede uvádzajte prosím čo najviac detailov, ktoré sa týkajú vášho zdravotného stavu. Odpoveď Vám príde diskrétne na Váš email. 

Často kladené otázky

Je vnútorné užívanie esenciálnych olejov bezpečné?

Vnútorné užívanie esenciálnych olejov je bezpečné. Aby sa predišlo kontaktu sliznice s vyššou koncentráciou olejov, kvapkajú sa na lyžicu vody alebo čaju a zároveň sa zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny, ideálne teplej. Tým dochádza k ich zriedeniu. Ďalší spôsob použitia je nakvapkať si ich do šálky teplého čaju, čo je vhodné najmä u citlivých pacientov. Niektoré druhy je možné aplikovať aj cez pokožku, bez zníženie účinku.

Ako dlho sa majú esenciálne oleje užívať ?

Záleží od konkrétnej zmesi a indikácie. Pri prechladnutí sa VIRÓZA alebo KAŠEĽ užíva do vymiznutia príznakov, IMUNITA sa môže pridať počas užívania antibiotík alebo tiež samostatne počas trvania zvýšeného rizika nákazy. V prípade kvapiek PEČEŇ je potrebné využiť celý obsah fľaštičky.

Aký dlhý čas je potrebné užívať komplexný kolagén?

Záleží od indikácie. Mladé ženy po 25. roku života, ktoré žijú „zdravo“ si môžu urobiť 1-mesačnú kúru (1 balenie kolagénu Beauty Care) každý kvartál. Tým s menej zdravou životosprávou by som odporučil užívať kolagén napr. každý druhý mesiac. Pre ženy, ktoré už riešia aj prvé vrásky by bola vhodná kombinácia Beauty Care a Young Look po dobu 2 mesiacov a následne mesiac pauza. Čím je vek vyšší,  tým viac je vhodnejšie kontinuálne užívanie. Tu je tiež možné miesto pauzy v užívaní, jeden mesiac užívať kolagén Beauty Care alebo Young Look a potom sa vrátiť zase k užívaniu Forever Young. Pri komplexnom kolagéne Motion & Power odporúčam po 3 mesiacoch užívania zaradiť 1 mesiac pauzu.