ELIXÍR ŽIVOTA

69.90 €

100ml

cedrova vetvickaELIXÍR ŽIVOTA je pravá sibírska cédrová živica, rozpustená v panenskom cédrovom oleji, pripravená podľa starej ruskej medicíny. Ručne zbieraná živica v odľahlých častiach Sibíri miestnymi mníchmi je absolútnou svetovou špičkou. Dostupná v limitovanom množstve. 

Prečítajte si o tomto jedinečnom produkte viac na www.elixirzivota.sk

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 28.9.2021

  elixir zivota

  Cédrový olej spolu s cédrovou živicou majú:

  1. antibakteriálne
  2. protivírusové
  3. protiplesňové
  4. detoxikačné
  5. protizápalové
  6. hepatoprotektívne
  7. antiulcerózne
  8. antiseptické
  9. antisklerotické
  10. regeneračné účinky

  Jedná sa o biologicky aktívny výživový doplnok.

  Jeho použitie je širokospektrálne, podľa aktuálnej potreby sa užíva vnútorne, alebo sa aplikuje na pokožku, vlasy, rany a dekubity.

  • Tento zlatý poklad tradičnej ruskej prírodnej medicíny by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke, svojimi účinkami nahrádza a v mnohom prevyšuje množstvo rozličných, priemyselne vyrábaných liekov
  • Je vhodný pre deti aj dospelých, rovnako dobre pôsobí pri akútnych ťažkostiach aj pri každodennom posilňovaní imunity
  • Obyvatelia Uralu, Sibíri a európskeho severu od starovekých čias vedeli o liečivých vlastnostiach cédru a používali ho pri liečbe mnohých chorôb
  • Oriešky sibírskeho cédra sú veľmi výživné, obsahujú veľa vitamínov a látok prospešných pre organizmus človeka, cédrový olej je označovaný ako liek na 100 chorôb
  • Samotná cédrová živica má antibakteriálne, protizápalové, protiplesňové účinky, obnovuje ochrannú funkciu buniek a čistí telo od toxínov, má regeneračné a hojace účinky
  • ELIXÍR ŽIVOTA v sebe dokonale prepája účinky živice a oleja, ktoré sa vzájomne podporujú
  • Bylinné a rastlinné prípravky majú výhodu oproti priemyselne vyrábaným  liečivám vďaka ich komplexnej a synergickej povahe
  • Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky
  • Ekologický produkt
  • Vyrobené na Slovensku

  cedrovy olej"Zlatý poklad tradičnej ruskej medicíny - Sibírsky céder, strom života. Má svoje miesto aj v modernej medicíne? Nepochybne. A ako lekárka viem, že v niektorých prípadoch dokonca nezastupiteľné."

  Sibírskemu cédru môžeme závidieť. Vďaka svojej miazge je dokonale chránený pred vírusmi, parazitmi, baktériami či plesňami. Žiadne z týchto patogénov ho neohrozujú. Nás, žiaľ, áno a vo veľkej miere o čom sme sa v nedávnej dobe presvedčili všetci. Vedel by nám práve tento, pre severanov posvätný strom pomôcť? Výskumy ukazujú, že určite áno. Miazga tohto stromu-živica, je v kombinácii s cédrovým olejom označovaná ako liek na 100 chorôb - je to skutočný elixír života.

  MUDr. Renáta Téglássy

  praktická lekárka a zakladateľka značky BENEDICTUS

  mudr teglassy"Máme v rukách obrovský dar prírody, ktorý stačí len múdro použiť."

  Elixír života sme pre vás pripravili podľa starej ruskej receptúry, v spolupráci s mníchmi, ktorí ručne zbierajú živicu zo stromov, odriekavajúc pritom ďakovné modlitby za liečivú silu prírody. Prepojili sme ich poznatky a skúsenosti s modernou medicínou a prinášame tak unikátny produkt pre vaše zdravie, navrhnutý samotnou prírodou.


  Zloženie:

  ELIXÍR ŽIVOTA je zmesou dvoch prírodných zložiek, pochádzajúcich zo sibírskeho cédra:

  sibirsky ceder vetvicka1) Prírodná cédrová živica (obsah živice 12,5%)-pochádza výlučne z prirodzene rastúcich stromov na Sibíri a v niektorých častiach Uralu, nie zo stromov z plantáží. Je ručne zbieraná z kôry stromov, ktoré ju prirodzene počas svojho rastu vylúčili na povrch. Na jej získavanie nie sú stromy narezávané, obnažené z kôry ani inak poškodzované


  2) Nerafinovaný, za studena lisovaný olej z  orieškov borovice sibírskej (sibírsky céder, Pinus sibirica)-je získavaný výhradne zo šišiek, ktoré strom prirodzene zhodil na zem až po ich dozretí. Ich zber a následné ďalšie spracovanie prebieha veľmi šetrne a bez použitia kovových komponentov, ktoré by výrazne znížili účinky oleja

  Obsah balenia: 100ml


  Dávkovanie:

  Vonkajšie použitie: Potierať postihnuté miesto viackrát denne.

  Vnútorné použitie:

  Dávkovanie je prísne individuálne. Vo všeobecnosti platí, že u starších osôb treba začínať s nižšími dávkami (2-3 kvapky denne) elixíru denne po dobu jedného týždňa. To znamená 2x1 kvapka, prípadne 3x1 kvapka. Podobne pri chronických ochoreniach je lepšie začínať s nižším dávkami, nakoľko užívaníma cédrovej živice sa spúšťa proces detoxikácie organizmu, čo môže byť sprevádzané nepríjemnými pocitmi.

  Rovnako postupovať je potrebné u ľudí trpiacich bolesťami pri ochorení tráviaceho traktu. Mnoho ľudí má tzv. nešpecifický zápal sliznice tráviaceho traktu. Príčin je viacero, napr. pri potravinovej intolerancii sliznica čreva pri kontakte s inkriminovanou potravinou reaguje zápalom. Zistilo sa tiež, že užívanie nesteroidných antireumatík (väčšina liekov užívaných pri bolesti) poškodzuje nielen sliznicu žalúdka, ale aj čreva. Príčinou bolestí v oblasti tráviaceho traktu môžu byť aj črevné parazity alebo prekyslenie organizmu v dôsledku nevhodnej stravy. (Pri skúmaní tráviaceho traktu ošípaných kŕmených geneticky modifikovanou (GMO) kukuricou sa zistil výrazne vyšší počet zápalových prejavov ako u ošípaných kŕmených obyčajnou kukuricou. Z kukurice sa vyrába napr. aj kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, pridávaný do takých potravín ako sú cereálne tyčinky, sušienky,  energetické nápoje, džemy, cukrovinky a tyčinky, sladené nápoje,  zmrzlina, konzervované ovocie, jogurt, cereálie a mnohé iné.)

  Dávku je potom možné zvyšovať každý týždeň o 2-3 kvapky. To znamená 2x2 alebo 3x2 kvapky.

  Pri dobrej tolerancii je pri akútnych stavoch možné zvyšovať dávku každý druhý deň obdobne ako je uvedené vyššie.

  Pri dobrej tolerancii preparátu môže denná dávka dosiahnuť 2x denne 1 polievkovú lyžicu.

  Deťom je možné kvapkať cédrový balzam na lyžicu medu.

  Dĺžka užívania je závislá od indikácie, pri chronických ochoreniach ako aj v prípade celkovej detoxikácie sa odporúča kontinuálne užívanie po dobu 3 mesiacov.

  Pri nasledujúcich indikáciách postupujeme na začiatku vždy podľa schémy uvedenej vyššie. Začíname 1 kvapkou 2-3 x denne a podľa osobnej tolerancie dávku postupne zvyšujeme (každý druhý, tretí, ... siedmy deň).

   

  Chrípka

  Po absolvovaní nábehového postupného dávkovania si na profylaxiu (prevenciu) počas chrípkovej epidémie kvapnite do úst 3 - 5 kvapiek cédrového elixíru 2 - 3 krát denne.

  Choroby pľúc a horných dýchacích ciest

  Pri chronických ochoreniach pľúc a horných dýchacích ciest užívajte liek dvakrát denne perorálne 4-10 kvapiek, dávkovanie je individuálne, v závislosti od osobnej tolerancie.

   

  Bronchiálna astma

  Cédrový elixír sa užíva perorálne 0,5 kávovej lyžičky 2 krát denne na prázdny žalúdok. Odporúča sa tiež inhalácia elixíru. 3-5 kvapiek do vody, môže sa pre tento účel zmiešať s esenciálnymi olejmi.

   

  Pľúcna tuberkulóza

  Schéma užívania spočíva v troch 7-dňových kúrach medzi ktorými sú dve 7-dňové prestávky: 7 dní užívať, 7 dní prestávka, opäť 7 dní užívať, 7 dní prestávka a znovu 7 dní užívať.

  Celková denná dávka elixíru (9 g) sa rozdelí na 3 dávky a zapíja sa horúcim mliekom s mrkvovou šťavou. Počas liečby sa pije uvarená zrnková mletá káva s praženými mletými zrnami pšenice, jačmeňa, ovsa v rovnakom pomere. (toto by som nahradil meltou alebo cigóriou)

  Zároveň je vhodné  štyri až päťkrát denne inhalácia elixíru.

   

  Sínusitída

  Na noc si kvapkajte 2 - 3 kvapky do nosa.

   

  Choroby tráviaceho systému (zápalové ochorenie hrubého čreva, gastritída, hepatitída, cholecystitída, enterokolitída)

  Po postupnom nábehovom zvýšení dávky (ako je uvedené vyššie) sa má užiť 5 - 6 kvapiek elixíru ráno nalačno 15 minút pred jedlom. Pri dobrej tolerancii sa má dávka postupne zvyšovať na 10 kvapiek. Trvanie liečby je 30 dní. Nasleduje prestávka 7 dní a pokračuje sa v dávke 10 kvapiek denne ďalších 30 dní.  Dva alebo tri liečebné cykly pomáhajú obnoviť črevnú mikroflóru a zbaviť sa dysbiózy. Užívanie elixíru vedie k zlepšeniu nielen kondície žalúdka a čriev, ale aj pečene, pankreasu a obličiek.

   

  Vred žalúdka a dvanástnika

  Cédrový elixír sa užíva vnútorne. Liečebný režim je nasledovný: 10 dní užívania, potom 10 dní prestávka a znovu 10 dní užívať. Denná dávka 5 - 8 g elixíru sa rozdelí na dve alebo tri dávky nalačno.

   

  Choroby pečene a žlčníka

  Užívajte 1 čajovú lyžičku elixíru po dobu 10 dní na prázdny žalúdok, potom si dajte 10 dní prestávku a znovu zopakujte desaťdňovú kúru. Cédrový elixír prečisťuje črevá a regeneruje črevnú sliznicu.

   

  Herpes

  Pri herpetických infekciách (opar na tvári, perách alebo v nose, pásový opar) je vhdoná lokálna aplikácia elixíru na postihnuté miesta a aj súčasné vnútorné užívanie 

  DOBRÝ TIP: Prečítajte si 12 dobrých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre značku BENEDICTUS


  ELIXÍR ŽIVOTA je zmesou dvoch prírodných zložiek, pochádzajúcich zo sibírskeho cédra:

  sibirsky ceder vetvicka1) Prírodná cédrová živica (obsah živice 12,5%)-pochádza výlučne z prirodzene rastúcich stromov na Sibíri a v niektorých častiach Uralu, nie zo stromov z plantáží. Je ručne zbieraná z kôry stromov, ktoré ju prirodzene počas svojho rastu vylúčili na povrch. Na jej získavanie nie sú stromy narezávané, obnažené z kôry ani inak poškodzované


  2) Nerafinovaný, za studena lisovaný olej z  orieškov borovice sibírskej (sibírsky céder, Pinus sibirica)-je získavaný výhradne zo šišiek, ktoré strom prirodzene zhodil na zem až po ich dozretí. Ich zber a následné ďalšie spracovanie prebieha veľmi šetrne a bez použitia kovových komponentov, ktoré by výrazne znížili účinky oleja

  Obsah balenia: 100ml

  Dávkovanie:

  Vonkajšie použitie: Potierať postihnuté miesto viackrát denne.

  Vnútorné použitie:

  Dávkovanie je prísne individuálne. Vo všeobecnosti platí, že u starších osôb treba začínať s nižšími dávkami (2-3 kvapky denne) elixíru denne po dobu jedného týždňa. To znamená 2x1 kvapka, prípadne 3x1 kvapka. Podobne pri chronických ochoreniach je lepšie začínať s nižším dávkami, nakoľko užívaníma cédrovej živice sa spúšťa proces detoxikácie organizmu, čo môže byť sprevádzané nepríjemnými pocitmi.

  Rovnako postupovať je potrebné u ľudí trpiacich bolesťami pri ochorení tráviaceho traktu. Mnoho ľudí má tzv. nešpecifický zápal sliznice tráviaceho traktu. Príčin je viacero, napr. pri potravinovej intolerancii sliznica čreva pri kontakte s inkriminovanou potravinou reaguje zápalom. Zistilo sa tiež, že užívanie nesteroidných antireumatík (väčšina liekov užívaných pri bolesti) poškodzuje nielen sliznicu žalúdka, ale aj čreva. Príčinou bolestí v oblasti tráviaceho traktu môžu byť aj črevné parazity alebo prekyslenie organizmu v dôsledku nevhodnej stravy. (Pri skúmaní tráviaceho traktu ošípaných kŕmených geneticky modifikovanou (GMO) kukuricou sa zistil výrazne vyšší počet zápalových prejavov ako u ošípaných kŕmených obyčajnou kukuricou. Z kukurice sa vyrába napr. aj kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, pridávaný do takých potravín ako sú cereálne tyčinky, sušienky,  energetické nápoje, džemy, cukrovinky a tyčinky, sladené nápoje,  zmrzlina, konzervované ovocie, jogurt, cereálie a mnohé iné.)

  Dávku je potom možné zvyšovať každý týždeň o 2-3 kvapky. To znamená 2x2 alebo 3x2 kvapky.

  Pri dobrej tolerancii je pri akútnych stavoch možné zvyšovať dávku každý druhý deň obdobne ako je uvedené vyššie.

  Pri dobrej tolerancii preparátu môže denná dávka dosiahnuť 2x denne 1 polievkovú lyžicu.

  Deťom je možné kvapkať cédrový balzam na lyžicu medu.

  Dĺžka užívania je závislá od indikácie, pri chronických ochoreniach ako aj v prípade celkovej detoxikácie sa odporúča kontinuálne užívanie po dobu 3 mesiacov.

  Pri nasledujúcich indikáciách postupujeme na začiatku vždy podľa schémy uvedenej vyššie. Začíname 1 kvapkou 2-3 x denne a podľa osobnej tolerancie dávku postupne zvyšujeme (každý druhý, tretí, ... siedmy deň).

   

  Chrípka

  Po absolvovaní nábehového postupného dávkovania si na profylaxiu (prevenciu) počas chrípkovej epidémie kvapnite do úst 3 - 5 kvapiek cédrového elixíru 2 - 3 krát denne.

  Choroby pľúc a horných dýchacích ciest

  Pri chronických ochoreniach pľúc a horných dýchacích ciest užívajte liek dvakrát denne perorálne 4-10 kvapiek, dávkovanie je individuálne, v závislosti od osobnej tolerancie.

   

  Bronchiálna astma

  Cédrový elixír sa užíva perorálne 0,5 kávovej lyžičky 2 krát denne na prázdny žalúdok. Odporúča sa tiež inhalácia elixíru. 3-5 kvapiek do vody, môže sa pre tento účel zmiešať s esenciálnymi olejmi.

   

  Pľúcna tuberkulóza

  Schéma užívania spočíva v troch 7-dňových kúrach medzi ktorými sú dve 7-dňové prestávky: 7 dní užívať, 7 dní prestávka, opäť 7 dní užívať, 7 dní prestávka a znovu 7 dní užívať.

  Celková denná dávka elixíru (9 g) sa rozdelí na 3 dávky a zapíja sa horúcim mliekom s mrkvovou šťavou. Počas liečby sa pije uvarená zrnková mletá káva s praženými mletými zrnami pšenice, jačmeňa, ovsa v rovnakom pomere. (toto by som nahradil meltou alebo cigóriou)

  Zároveň je vhodné  štyri až päťkrát denne inhalácia elixíru.

   

  Sínusitída

  Na noc si kvapkajte 2 - 3 kvapky do nosa.

   

  Choroby tráviaceho systému (zápalové ochorenie hrubého čreva, gastritída, hepatitída, cholecystitída, enterokolitída)

  Po postupnom nábehovom zvýšení dávky (ako je uvedené vyššie) sa má užiť 5 - 6 kvapiek elixíru ráno nalačno 15 minút pred jedlom. Pri dobrej tolerancii sa má dávka postupne zvyšovať na 10 kvapiek. Trvanie liečby je 30 dní. Nasleduje prestávka 7 dní a pokračuje sa v dávke 10 kvapiek denne ďalších 30 dní.  Dva alebo tri liečebné cykly pomáhajú obnoviť črevnú mikroflóru a zbaviť sa dysbiózy. Užívanie elixíru vedie k zlepšeniu nielen kondície žalúdka a čriev, ale aj pečene, pankreasu a obličiek.

   

  Vred žalúdka a dvanástnika

  Cédrový elixír sa užíva vnútorne. Liečebný režim je nasledovný: 10 dní užívania, potom 10 dní prestávka a znovu 10 dní užívať. Denná dávka 5 - 8 g elixíru sa rozdelí na dve alebo tri dávky nalačno.

   

  Choroby pečene a žlčníka

  Užívajte 1 čajovú lyžičku elixíru po dobu 10 dní na prázdny žalúdok, potom si dajte 10 dní prestávku a znovu zopakujte desaťdňovú kúru. Cédrový elixír prečisťuje črevá a regeneruje črevnú sliznicu.

   

  Herpes

  Pri herpetických infekciách (opar na tvári, perách alebo v nose, pásový opar) je vhdoná lokálna aplikácia elixíru na postihnuté miesta a aj súčasné vnútorné užívanie 

  Pre viac informácii k účinkom cédrového oleja, k jeho procesu výroby či zdroju prosím navštívte stránku www.elixirzivota.sk