Plesne

44.90 €

2x10 ml

Účinná kúra pri premnožených plesniach v tráviacom trakte, ktorých prejavmi sú vaginálne mykózy, mykózy nechtov a kože, lupiny a tiež časté zápaly dýchacích ciest. Zbavte sa plesní natrvalo. 

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 30.7.2021
 • Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-PLESNE je určená na vnútorné použitie pri premnožení plesní v organizme
 • Ich najznámejším prejavom je biely povlak na jazyku, opakujúce sa gynekologické problémy, plesne na nohách či nechtoch (viac prejavov v sekcii: Bude Vás zaujímať)
 • Premnožené plesne v organizme spôsobujú početné ochorenia či zdravotné komplikácie, ktoré medicína západného typu rieši liekmi, ktoré ničia mikroflóru čreva a plesne majú ešte lepšie podmienky na rast a zhoršenie ochorení (vytvorí sa začarovaný kruh bez riešenia pravej príčiny - premnožených plesniach v tele)
 • Receptúra vytvorili lekári z teamu BENEDICTUS na základe dlhoročných poznatkov a praxe, že určité byliny majú protivírusové, protiplesňové a antibakteriálne účinky, pričom súčasne zmierňujú zápalové prejavy
 • Esenciálne oleje BENEDICTUS sú ručne miešané zmesi tých najkvalitnejších organických esenciálnych olejov
 • Oleje sú šetrne získavané výlučne z ekologicky pestovaných a divo-rastúcich liečivých bylín
 • Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku, vysoká účinnosť pri nízkom dávkovaní a príjemná bylinková chuť a vôňa 
 • Bylinné a rastlinné prípravky majú výhodu oproti chemickým liečivám vďaka ich komplexnej a synergickej povahe
 • 1 set vystačí v závislosti od dávkovania 25-50(postačí využívať 1set)
 • Esenciálne oleje BENEDICTUS neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky
 • Ekologický produkt
 • Vyrobené na Slovensku

DOBRÝ TIP: Prečítajte si 12 dobrých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre značku BENEDICTUS

piktogramy k olejom

Set BENEDICTUS-PLESNE tvoria 100% organické esenciálne oleje, ručne namiešané podľa receptúry lekárov teamu BENEDICTUS.

Zmes neobsahuje alkohol, cukor, konzervanty, ani žiadne iné prídavné látky.

Zloženie  "PLESNE denné kvapky":

bylinka na plesne

Klinčekový olej (oleum caryophylli): olej je získaný z puku Klinčekovca voňavého

Olej z citrónovej trávy "Lemon grass" (oleum cymbopogoni): olej je získaný z listov Vôňovca citrónového

Cédrový olej (oleum cedri): olej je získaný zo semien plodov Cédra atlantského

Škoricový olej (oleum cinnamomi zeylanici): olej je získaný z kôry Škoricovníka cejlónskeho

Myrhový olej (oleum myrhhae): olej je získaný zo živice Myrhovníka pravého


Zloženie "PLESNE nočné kvapky":

bylinky naplesne

Klinčekový olej (oleum caryophylli): olej je získaný z puku Klinčekovca voňavého

Olej z citrónovej trávy "Lemon grass" (oleum cymbopogoni): olej je získaný z listov Vôňovca citrónového

Škoricový olej (oleum cinnamomi zeylanici): olej je získaný z kôry Škoricovníka cejlónskeho

Levanduľový olej (oleum lavandualae): olej je získaný z kvetov Levandule úzkolistej

Rozmarínový olej (oleum rosmarini): olej je získaný z vňate Rozmarínu lekárskeho

Dospelí: Denné kvapky užiť ráno na lyžičke vody 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Nočné kvapky užiť večer na lyžičke vody 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Deti: Denné kvapky užiť ráno na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Nočné kvapky užiť večer na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať kvapky len po konzultácií s lekárom.

POZOR: PRI KÚRE JE POTREBNÉ PIŤ ZVÝŠENÉ MNOŽSTVO VODY. Toxíny vznikajúce rozpadom plesní môžu dočasne spôsobiť  bolesti hlavy, pitím dostatočného množstva vody sa tieto toxíny vylúčia a bolesť hlavy nenastáva. 

PRI KÚRE NIE JE ŽIADÚCE KONZUMOVAŤ BIELY CUKOR, SLADKOSTI, PEČIVO Z DROŽDIA, VÍNO, PIVO (uvedené potraviny a nápoje slúžia ako potrava pre plesne a kvasinky), MLIEČNE PRODUKTY (z dobytka, ktorí je chovaný silážou- tá často býva splesnivená, skonzumované toxíny plesní sa prenášajú aj do mlieka)

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie uvedenom na etikete a balení. 

DOBRÝ TIP: Prečítajte si zásady bezpečného užívania esenciálnych olejov BENEDICTUS

Plesne sú mikroskopické organizmy, ktoré sú bežnou súčasťou nášho životného prostredia.

Vyskytujú sa vo vode, v pôde aj v ovzduší. Od rastlín sa líšia tým, že nemajú schopnosť fotosyntézy, preto sú závislé na organickej potrave, podobne ako živočíchy. Na rozdiel od nich však nemajú tráviaci trakt. Plesne v byte predstavujú závažný problém pre zdravie človeka, pretože môžu byť zdrojom mykotoxínov. Pre alergikov sú problémom aj spóry plesní uvoľňované do ovzdušia, nakoľko sa jedná o silné alergény.

Kým prítomnosť plesní na stenách sa prejavuje rôzne sfarbenými škvrnami pripomínajúcimi vatu, plesňová infekcia v tele sa dá sa len veľmi ťažko rozpoznať, pretože jej prejavy bývajú veľmi rozdielne a nešpecifické. Predpokladá sa, že každý štvrtý človek trpí na nejakú formu plesňovej infekcie.

Z viditeľných foriem sú to hlavne plesne na nohách, prípadne mykóza nechtov. Z vnútorných infekcií je najtypickejšia kandidóza. Či už nechtová mykóza, kandidóza alebo akékoľvek plesne v tele sú vždy len dôsledkom prvotného napadnutia črevnej sliznice plesňovou infekciou. Tráviaci trakt je ideálne miesto pre plesne, je tam vlhko, teplo a nachádzajú sa tam zvyšky jedla. Zdrojom črevných plesní môže byť kvasinka candida albicans, ktorá je prirodzenou súčasťou črevnej flóry každého človeka a podieľa sa na záverečných fázach trávenia. Za normálnych okolností sa vyskytuje predovšetkým v hrubom čreve (tenké črevo je mikroorganizmami osídlené minimálne). Premnoženiu kvasiniek bránia probiotické baktérie a silný imunitný systém.

Dôvodov, prečo dochádza k narušeniu rovnováhy v prospech kvasiniek je viacero. Najčastejšie sú to dlhodobý stres, antibiotiká alebo nadbytok sladkostí v potrave.

Po premnožení kvasinky osídľujú tenké črevo a odtiaľ sa krvou dostávajú do rôznych orgánov.

Spôsobovať môžu okrem spomínaných problémov aj:

 • opakované zápaly uší a horných dýchacích ciest
 • chronickú nádchu
 • alergické prejavy na koži
 • zdurenie lymfatických uzlín 
 • dýchavičnosť
 • problémy s hmotnosťou
 • bolesti svalov
 • vypadávanie vlasov
 • lupiny
 • bolestivá menštruácia
 • migrény
 • psychické problémy
 • a mnohé ďalšie nešpecifické symptómy

Kandidóza u žien sa môže prejavovať aj recidivujúcimi gynekologickými zápalmi, bielym hrudkovitým výtokom, či svrbením v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Pri riešení uvádzaných zdravotných problémov je potrebné zamerať sa na tráviaci trakt, pretože pokiaľ ho nevyliečime, plesní sa nikdy nezbavíme. Lokálna liečba bez uzdravenia tráviaceho traktu nikdy nebude dostatočne účinná.

Preto je vhodné, pri akejkoľvek forme mykózy používať esenciálne oleje BENEDICTUS PLESNE s protiplesňovým účinkom.