Plesne

23.92 € 29.90 €

20 ml

Kúra pri premnožených plesniach v tráviacom trakte, ktorých prejavmi sú vaginálne mykózy, mykózy nechtov a kože, lupiny a tiež časté zápaly dýchacích ciest.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-PLESNE je určená na vnútorné použitie pri premnožení plesní v organizme.

Ich najznámejším prejavom je biely povlak na jazyku, opakujúce sa gynekologické problémy, plesne na nohách či nechtoch. Premnožené plesne v organizme však spôsobujú mnohé iné ochorenia či zdravotné komplikácie. Zmes obsahuje BIO esenciálne oleje získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín sú namiešané podľa receptúry našich lekárov tak, aby spolu s úpravou stravy vyhubili premnožené plesne a spolu s nim zmizli aj zdravotné ťažkosti. Výhodou vnútorného užívania esenciálnych olejov je veľmi rýchly nástup účinku vysoká účinnosť pri nízkom dávkovaní

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "PLESNE denné kvapky" :

  • Klinčekový olej: Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk
  • Olej z citrónovej trávy: Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list
  • Cédrový olej: Céder atlantský (oleum cedri) - kôra
  • Škoricový olej: Škoricovník cejlónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra
  • Myrhový olej: Myrhovník pravý (oleum myrhhae) - živica

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "PLESNE nočné kvapky":

  • Klinčekový olej: Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk
  • Olej z citrónovej trávy: Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list
  • Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra 
  • Levanduľový olej: Levanduľa úzkolistá (oleum lavandualae) - kvet
  • Rozmarínový olej: Rozmarín lekársky (oleum rosmarini) - vňať

Dávkovanie:

Dospelí: Denné kvapky užiť ráno na lyžičke vody 2 až 3 kvapky. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Nočné kvapky užiť večer na lyžičke vody 2 až 3 kvapky. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Deti: Denné kvapky užiť ráno na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Nočné kvapky užiť večer na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať kvapky len po konzultácií s lekárom.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení. 

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


Plesne sú mikroskopické organizmy, ktoré sú bežnou súčasťou nášho životného prostredia. Vyskytujú sa vo vode, v pôde aj v ovzduší. Od rastlín sa líšia tým, že nemajú schopnosť fotosyntézy, preto sú závislé na organickej potrave, podobne ako živočíchy. Na rozdiel od nich však nemajú tráviaci trakt. Plesne v byte predstavujú závažný problém pre zdravie človeka, pretože môžu byť zdrojom mykotoxínov. Pre alergikov sú problémom aj spóry plesní uvoľňované do ovzdušia, nakoľko sa jedná o silné alergény.

Kým prítomnosť plesní na stenách sa prejavuje rôzne sfarbenými škvrnami pripomínajúcimi vatu, plesňová infekcia v tele sa dá sa len veľmi ťažko rozpoznať, pretože jej prejavy bývajú veľmi rozdielne a nešpecifické. Predpokladá sa, že každý štvrtý človek trpí na nejakú formu plesňovej infekcie.

Z viditeľných foriem sú to hlavne plesne na nohách, prípadne mykóza nechtov. Z vnútorných infekcií je najtypickejšia kandidóza. Či už nechtová mykóza, kandidóza alebo akékoľvek plesne v tele sú vždy len dôsledkom prvotného napadnutia črevnej sliznice plesňovou infekciou. Tráviaci trakt je ideálne miesto pre plesne, je tam vlhko, teplo a nachádzajú sa tam zvyšky jedla. Zdrojom črevných plesní môže byť kvasinka candida albicans, ktorá je prirodzenou súčasťou črevnej flóry každého človeka a podieľa sa na záverečných fázach trávenia. Za normálnych okolností sa vyskytuje predovšetkým v hrubom čreve (tenké črevo je mikroorganizmami osídlené minimálne). Premnoženiu kvasiniek bránia probiotické baktérie a silný imunitný systém. Dôvodov, prečo dochádza k narušeniu rovnováhy v prospech kvasiniek je viacero. Najčastejšie sú to dlhodobý stres, antibiotiká alebo nadbytok sladkostí v potrave.

Po premnožení kvasinky osídľujú tenké črevo a odtiaľ sa krvou dostávajú do rôznych orgánov. Spôsobovať môžu okrem spomínaných problémov aj opakované zápaly uší a horných dýchacích ciest, chronickú nádchu, alergické prejavy na koži, zdurenie lymfatických uzlín či dýchavičnosť. Pridať sa môžu problémy s hmotnosťou, bolesti svalov, vypadávanie vlasov, lupiny, bolestivá menštruácia, migrény, psychické problémy a mnohé ďalšie nešpecifické symptómy. Kandidóza u žien sa môže prejavovať aj recidivujúcimi gynekologickými zápalmi, bielym hrudkovitým výtokom, či svrbením v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Pri riešení uvádzaných zdravotných problémov je potrebné zamerať sa na tráviaci trakt, pretože pokiaľ ho nevyliečime, plesní sa nikdy nezbavíme. Lokálna liečba bez uzdravenia tráviaceho traktu nikdy nebude dostatočne účinná.

Preto je vhodné, pri akejkoľvek forme mykózy používať esenciálne oleje BENEDICTUS PLESNE s protiplesňovým účinkom.