Detský kašeľ

15.92 € 19.90 €

10ml

Ideálna pomoc pri detskom kašli- vlhkom, suchom aj čiernom kašli. Zmes má antibakteriálne, protizápalové a antivírusové účinky.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Využite zvýhodnenú cenu a kúpte si zmes KAŠEĽ v akciovom balíčku.

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-KAŠEĽ pre deti sú navrhnuté našimi lekármi na rýchlu a prírodnú liečbu suchého, vlhkého a tiež čierneho kašľa. Príjemná chuť a vôňa esenciálnych olejov v BIO kvalite prináša rýchlu úľavu od kašľa a jeho skorý ústup, hlavne pri včasnom užití už pri prvých príznakoch.

Zmes olejov je ručne miešaná  z esenciálnych olejov, ktoré sú získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní.

Zmes KAŠEĽ by sa mala stať súčasťou Vašej domácej lekárničky počas celého roka.

ZLOŽENIE ZMESI ESENCIÁLNYCH OLEJOV "KAŠEĽ":
  • Citrónový olej: Citronovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie
  • Myrhovníkový olej: Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica
  • Zázvorový olej: Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok
  • Slamihový olej: Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - kvet
  • Klinčekový olej: Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk
  • Eukalyptový olej: Eukalyptus guľatoplodý (oleum eucalypti) - list
  • Hroznový olej: Vinič hroznorodý - jadierka (oleum vitis viniferae

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Uchovávajte pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie, ktorý je uvedený na obale.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky


PREČÍTAJTE SI VIAC O KAŠLI:

Kašeľ je reflexným obranným mechanizmom organizmu, ktorého cieľom je vypudiť z dýchacích ciest cudzie častice. Vyvoláva ho podráždenie receptorov, ktoré sa nachádzajú na sliznici dýchacích ciest. K trvalému dráždeniu receptorov dochádza pri zápaloch horných dýchacích ciest spôsobených v 90 % prípadoch vírusmi, ktorých sprievodným znakom je v počiatočnom štádiu suchý kašeľ, ktorý je nepríjemný, bolestivý, dráždivý, vysiľujúci a neproduktívny.

Ak dôjde k napadnutiu organizmu vonkajšími škodlivinami dochádza ku zvýšenej produkcii hlienu, ktorým sa tieto obaľujú a pomocou riasinkového epitelu sa dostávajú vykašliavaním z tela von. Takýto kašeľ, ľudovo nazývaný aj vlhký, je produktívny a vedie k vykašliavaniu hlienov.

Špeciálnou kategóriou je čierny kašeľ, označovaný tiež ako dávivý. Je vyvolaný patogénnou baktériou Bordetella pertussis. Zvlášť nebezpečný je čierny kašeľ u detí, kedy môže dôjsť k zastaveniu dychu počas kašľa, prípadne sa môžu objaviť aj kŕče.  

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS KAŠEĽ je ideálna proti suchému aj vlhkému kašľu. Okrem antibakteriálnych, antivírusových a protiplesňových účinkov majú namiešané esenciálne oleje  aj účinky protizápalové.

Kašeľ je reflexným obranným mechanizmom organizmu, ktorého cieľom je vypudiť z dýchacích ciest cudzie častice. Vyvoláva ho podráždenie receptorov, ktoré sa nachádzajú na sliznici dýchacích ciest. K trvalému dráždeniu receptorov dochádza pri zápaloch horných dýchacích ciest spôsobených v 90 % prípadoch vírusmi, ktorých sprievodným znakom je v počiatočnom štádiu suchý kašeľ, ktorý je nepríjemný, bolestivý, dráždivý, vysiľujúci a neproduktívny.

Ak dôjde k napadnutiu organizmu vonkajšími škodlivinami dochádza ku zvýšenej produkcii hlienu, ktorým sa tieto obaľujú a pomocou riasinkového epitelu sa dostávajú vykašliavaním z tela von. Takýto kašeľ, ľudovo nazývaný aj vlhký, je produktívny a vedie k vedie k vykašliavaniu hlienov.

Špeciálnou kategóriou je čierny kašeľ, označovaný tiež ako dávivý. Je vyvolaný patogénnou baktériou Bordetella pertussis. Zvlášť nebezpečný je čierny kašeľ u detí, kedy môže dôjsť k zastaveniu dychu počas kašľa, prípadne sa môžu objaviť aj kŕče.  

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS KAŠEĽ je ideálna proti suchému aj vlhkému kašľu. Okrem antibakteriálnych, antivírusových a protiplesňových účinkov majú namiešané esenciálne oleje  aj účinky protizápalové.