Pečeň

15.92 € 19.90 €

10ml

Kúra na detoxikáciu pečene a regeneráciu pečeňových buniek.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-PEČEŇ je navrhnutá našimi lekármi na detoxikáciu pečene a obnovu pečeňových buniek po chemoterapii, po antibiotickej liečbe a ako potrebný detox pri nezdravej životaspráve. Taktiež je určená pacientom so steatázou pečene (stukovatenie pečene) a pri zvýšených hodnotách pečeňových testov.

Zmes je ručne miešaná z esenciálnych olejov získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín, ktoré sú prísne certifikované a výhradne v BIO kvalite. Zmes esenciálnych olejov PEČEŇ má rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. 

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "PEČEŇ":

  • Citrónový olej: Citrónovník pravý (oleum citri) - plod
  • Slamihový olej: Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - živica
  • Zázvorový olej: Ďumbier lekársky (oleum zingibri) - podzemok
  • Citrónový olej: Citrónovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodi

Dávkovanie:

Dospelí: 3x denne užiť na lyžičke vody 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Deti: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody, čaju , alebo oleja z pestreca mariánskeho1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať kvapky len po konzultácií s lekárom.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení.

Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


PREČÍTAJTE SI O FUNKCII PEČENE A DÔSLEDKOCH JEJ POŠKODENIA:

Pečeň patrí medzi najdôležitejšie orgány ľudského tela. Je to najväčšia žľaza s vonkajším vylučovaním. Pečeň plní niekoľko významných funkcií. Je najdôležitejší detoxikačný orgán, ktorý čistí krv a odbúrava škodlivé a jedovaté látky. Dochádza tu k spracovaniu všetkých látok vstrebaných v čreve, ukladá zásoby minerálnych látok, vitamínov a glykogénu. Tvorí sa v nej žlč, ktorá potrebná pre vstrebávanie tukov a vylučovanie nepotrebných látok. V pečeni sa tvoria dôležité látky potrebné pre správne fungovanie organizmu.

Pečeni škodí stres, zlá životospráva, chemické látky obsiahnuté v potravinách, čistiacich prostriedkoch, nadmerná konzumácia alkoholu, ale hlavne lieky ako sú napríklad lieky na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, horúčky, či tlmenie bolesti, obsahujúce paracetamol.

Príznaky poškodenia pečene sú svrbenie kože, chronická únava, budenie sa v noci v čase medzi 1 a 3 hodinou. Ďalším príznakom môže byť podráždenosť a netrpezlivosť, tlak v pravom podrebrí, celková stuhnutosť alebo problémy s očami (pálenie, slzenie, zápaly spojiviek, svetloplachosť), či lámavé a vrúbkované nechty.

Pri vyšetrení krvi sa zvýšené hodnoty pečeňových testov objavujú pri zápaloch pečene a chronických ochoreniach ako sú steatóza pečene (stukovatenie), chronická hepatitída B a C alebo autoimunitná hepatitída (zápal pečene). Stukovatená pečeň je predpokladom nielen cirhózy, ale aj ďalších ochorení ako je cukrovka, vysoký tlak, či artérioskleróza.

Chorá pečeň si nedokáže na 100% plniť svoju funkciu znamená pre človeka vážny problém.