Jarný detox

55.90 € 74.80 €

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú zmesi esenciálnych olejov získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Výhodou je rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní.

Napriek tomu, že v posledných rokoch jar ako ročné obdobie vo svojej pôvodnej podobe už takmer nepoznáme, jarná únava sa dostavuje u mnohých z nás. Jednou z mnohých príčin jarnej únavy je stravovanie počas zimných mesiacov, kedy chýba v jedálničku čerstvá, „neskleníková“ zelenina a ovocie z domácej produkcie, na druhej strane sa v ňom objavuje podstatne viac „nezdravých“ jedál. Čím viac sme si ich v zime dopriali, tým dôležitejšia je pre nás jarný detox, čiže očista tela.

Pečeň, ako hlavný detoxikačný orgán v tele, dostáva počas zimných mesiacov najviac zabrať. Spracováva nielen všetky naše vianočné a fašiangové stravovacie prehrešky, rovnako trpí aj pri zvýšenom strese, nedostatočnom pohybe či prílišnom užívaní alkoholu, tabaku a liekov. Rovnako ako každý zanesený filter, aj pečeň potrebuje prečistenie na svoje bezchybné fungovanie-detoxikovanie.  Pokiaľ sa teda rozhodneme pre jarnú detoxikáciu tela, je v prvom rade potrebné očistiť svoju pečeň. Esenciálne oleje BENEDICTUS-PEČEŇ výrazne podporujú výnimočnú schopnosť pečeňových buniek regenerovať.  Zregenerované bunky dokážu opäť naplno pracovať a tým dosiahnuť maximálnu možnú schopnosť odvádzať z tela nahromadené toxíny. To je stav, kedy môžeme smelo pristúpiť k obľúbeným jarným detoxikačným kúram celého tela.  Užívajú sa 2-3 x denne 2-3 kvapky na lyžicu teplej vody alebo čaju, a tiež je potrebné ich vždy zapiť pohárom teplej tekutiny.

Pokiaľ ste si počas zimných mesiacov vytvorili závislosť na sladkostiach, prípadne ste kvôli zdravotným problémom boli nútení užívať antibiotiká, je veľmi pravdepodobné, že sa vám v tele premnožili kvasinky, či plesne. Indikátorom môže byť biely jazyk, resp. povlak na jazyku, alebo niektorý z nasledujúcich symptómov, ktoré sa vyskytujú pri premnožených plesniach v tráviacom trakte:

 • Únava a slabosť
  ● Bolesť hlavy, citlivosť na svetlo
  ● Zhoršená pamäť
  ● Problémy s hľadaním slov
  ● Problémy s koncentráciou
  ● Ranná stuhnutosť, bolesť kĺbov
  ● Nezvyčajné kožné vnemy (brnenie, znecitlivenie)
  ● Dýchavičnosť
  ● Zdurenie sliznice prínosových dutín, upchatý nos alebo chronický kašeľ
  ● Výkyvy chuti do jedla, problémy s reguláciou telesnej teploty
  ● Časté močenie alebo zvýšený smäd
  ● Červené oči, rozmazané videnie, slzenie
  ● Zvýšené potenie
  ● Výkyvy nálad
  ● Bolesť brucha, hnačka, nadúvanie
  ● Kovová chuť v ústach
  ● Statické výboje
  ● Vertigo alebo závraty, stavy dezorientácie

 

Rovnako pleseň na nohách, pleseň na nechtoch, či pleseň na koži sú len vonkajšími prejavmi premnoženej plesne v črevách.

Pre ženy predstavujú plesne v organizme veľmi nepríjemnú a intímnu problematiku. Mnohé  dlhodobo, opakovane a márne bojujú s mykózami, kvasinkovými infekciami, vaginálnymi zápalmi, svrbením a nepohodou, prípadne sa pri dojčení trápia s candidou na bradavkách. Lokálnu liečbu je potrebné doplniť o úplnú likvidáciu plesní v tráviacom trakte tak, aby sme zabránili opakovaným problémom.

Užívaním 2-3 kvapiek denných a nočných olejov BENEDICTUS-PLESNE sa zlikvidujú plesne v tráviacom trakte a tým sa zabráni ich premnoženiu a prepuknutiu plesňového ochorenia v iných častiach tela. Počas užívanie je vhodné vylúčiť zo stravy cukor, biele pečivo, pivo, víno a výrobky z kravského mlieka. Rozpad plesní v črevnom trakte môže spôsobiť prechodné zvýraznenie ťažkostí, vtedy sa odporúča užívať látky, ktoré sú  schopné vstrebávať vedľajšie produkty ich rozpadu a odviesť ich z tela. Takýmito sú napr. chlorella, spirulína alebo živočíšne uhlie (Carbotox) a samozrejme nezabúdať na dostatok tekutín.