Chudnutie

13.52 € 16.90 €

10ml

Prirodzené potlačenie chuti do jedla a chuti na sladké. 

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-CHUDNUTIE je navrhnutá našimi lekármi ako nástroj na obmedzenie príjmu potravy, čo spolu s úpravou životosprávy vedie k zníženiu hmotnosti. Pomáha pri odstraňovaní zlých stravovacích návykov. Užíva sa medzi jedlom, vždy po jedle, nikdy nie nalačno, účinok by bol opačný.

Je určená na vnútorné použitie nárazovo po jedle, prípadne v nápoji na popíjanie počas dňa. Zmesi BIO esenciálnych olejov sú ručne miešané z olejov, získaných z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku, prirodzené tlmenie chuti do jedla a príjemná, bylinková chuť.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "CHUDNUTIE":

 • Citrónový olej: Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie
 • Citrónový olej: Citronovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie
 • Myrhovníkový olej: Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica
 • Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra
 • Mätový olej: Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať
 • Zázvorový olej: Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok

PREČÍTAJTE SI VIAC O OBEZITE A JEJ PRÍČINÁCH:

Obezita je civilizačné ochorenie prejavujúce sa nadmerným hromadením tuku v tele človeka. Prináša so sebou sociálne, psychické, kozmetické, ale aj zdravotné problémy. Je rizikovým faktorom mnohých civilizačných chorôb, ako sú napríklad kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, cukrovka, ochorenia kĺbov a nádorové ochorenia. Nezanedbateľné sú aj následné psychické problémy, prejavujúce sa stratou sebadôvery, depresiou alebo rôznymi komplexami.

Svetové štatistiky udávajú, že obezitou a nadváhou trpí viac ako 50% svetovej populácie. Závažnejšou skutočnosťou vyplývajúcou zo štatistík je fakt, že obezita je druhou najčastejšou príčinou predčasného úmrtia ľudí.

Častokrát sú za obezitu zodpovedné nesprávne stravovacie návyky. K najtypickejším patrí nepravidelný príjem stravy, zajedanie hlavného jedla sladkosťami alebo jedenie vo večerných a nočných hodinách. Organizmus si vytvára tukové zásoby, ktoré zapríčiňujú nadváhu, pokiaľ nie sú kompenzované zvýšenou telesnou aktivitou.

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-CHUDNUTIE znižuje chuť do jedla, chuť na sladké a potrebu ďalšieho príjmu potravy. Odporúčame do termosky s čajom alebo vodou si kvapnúť 3 až 5 kvapiek a vždy, keď dostanete chuť na obľúbenú maškrtu, napite sa. Ak uvažujete o chudnutí, je zmes esenciálnych olejov CHUDNUTIE ideálnym doplnkom zdravého jedálnička vedúceho k zníženiu hmotnosti. 

Ak si nie ste istý, či je Vaša hmotnosť v poriadku, vypočítajte si pomocou jednoduchého BMI vzorca, či trpíte nadváhou, prípadne obezitou. BMI(Body Mass Index) vyjadruje vzťah medzi telesnou hmotnosťou a výškou.

Vzorec pre  výpočet BMI je:   váha (kg) / výška (m2)

kde:    m - hmotnosť v kg  a h - výška v m

Príklad: Pri výške 1,8 metra a váhe 90 kg vypočítame BMI ako: 90/(1,8x1,8), teda hodnota BMI je 27,8, čo podľa tabuľk značí, že máme nadváhu.

Tabuľka rozdelenia obezity a nadváhy podľa Svetovej zdravotníckej organizácie

Normálna váha BMI 18,5 - 24,9  
Nadváha BMI 25,00 - 29,9 mierne riziko
Obezita 1. stupňa BMI 30,0 - 34,9 stredné riziko
Obezita 2. stupňa BMI 35,0 - 39,9 vysoké riziko
Obezita 3. stupňa BMI > 40,0 život ohrozujúce riziko

  

Čo sa podieľa na nadváhe:

 1. - zlé stravovacie návyky
 2. - väčší príjem energie ako výdaj
 3. - hormóny a ich vplyv
 4. - poruchy metabolizmu
 5. - genetika
 6. - psychika
 7. - niektoré lieky