C-VIRUS

15.92 € 19.90 €

10ml

Prevencia pred nákazou corona vírusmi, efektívne posilňuje imunitný systém, zabraňuje prepuknutiu vírusového ochorenia a má protizápalový a antiseptický účinok.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Zmes esenciálnych olejov C-VÍRUS je ručne miešaná z čistých esenciálnych olejov získaných destiláciou z rôznych častí rastlín. 

Receptúra vznikla na základe dlhoročných poznatkov, že určité byliny majú protivírusové, protiplesňové a antibakteriálne účinky, pričom súčasne zmierňujú zápalové prejavy. Bylinné a rastlinné prípravky majú výhodu oproti chemickým liečivám kvôli ich komplexnej a synergickej povahe.

Zmes esenciálnych olejov C-VIRUS je svojou podstatou komplexnou a jedinečnou kombináciou chemických zložiek, ktoré sú oveľa väčšou výzvou pre bakteriálne, plesňové a vírusové infekcie.

Esenciálne oleje BENEDICTUS neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "C-VIRUS":

  • Oreganový olej: Pamajorán obyčajný - listy (oleum origani)
  • Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky - kôra (oleum cinnamomi zeylanici)
  • Citrónový olej: Citrónovník pravý- oplodie (oleum citri)
  • Rozmarínový olej: Rozmarín lekársky - vňať (oleukm rosmarini)
  • Levanduľový olej: Levanduľa úzkolistá - kvet (oleum lavandulae)
  • Hroznový olej: Vinič hroznorodý - jadierka (oleum vitis viniferae)
  • Tymiánový olej: Tymián - listy (oleum thymi)

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici teplej vody alebo čaju 2 až 3 kvapky. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju, najlepšie teplého. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení.


Virózy sú ochorenia, ktoré vyvolávajú vírusy. V prípade, že sú postihnuté horné dýchacie cesty, hovoríme tiež o prechladnutí. Ak vírus napadá tráviaci trakt, ochorenie má označenie črevná viróza alebo črevná chrípka.

V čase epidémií dochádza k ich rýchlemu šíreniu kvapôčkovou infekciou.

Príznaky virózy pri napadnutí horných dýchacích ciest sú nádcha, kýchanie, zápal spojoviek, škrabanie v hrdle, bolesť hrdla pri prehĺtaní, zatekajúce hlieny v hrdle, suchý kašeľ, zvýšená únava, malátnosť, bolesť svalov, mierne zvýšená teplota, väčšinou pod 38oC. Vírusy, ktoré najčastejšie vyvolávajú uvedené príznaky patria do skupiny adenovírusov, rhinovírusov, koronavírusov. Častými pôvodcami viróz sú tiež respiračno-syncyciálny, či parachrípkový vírus.

Pri prechladnutí je potrebné dopriať organizmu oddych, zabezpečiť dostatočný príjem tekutín a posilňovať imunitný systém. Dôležité je nezrážať teplotu, pretože táto patrí medzi základné obranné reakcie imunitného systému. Pri teplote 38oC sa až trojnásobne zrýchľuje metabolizmus, vrátane detoxikačnej aktivity pečene a hlavne sa zvyšuje aktivita imunitného systému. Vhodné sú vysoké dávky vitamínu C, D a E. Pre podporu imunity sú dôležité aj zinok a selén. Antibiotiká sú pri viróze neúčinné a navyše devastujú črevnú flóru. Chemické antivirotiká nie sú určené na liečbu prechladnutia. Ideálne je preto siahnuť po prírodnej medicíne. Zmes BENEDICTUS C-VÍRUS v dávke 2-3 kvapky na lyžicu teplej vody alebo čaju predstavujú skutočnú pomoc pri boji organizmu s vírusmi.

Podľa štúdie slovenských epidemiológov v rokoch 2007-2017 umrelo ročne na chrípku priemerne 816 pacientov, pričom podobne ako v prípade coronavírusu SARS2 (COVID 19), medzi rizikové skupiny patria seniori, zdravotnícki pracovníci, diabetici, pacienti s ochoreniami dýchacích ciest, so srdcovo-cievnymi ochoreniami, onkologickí pacienti a mnohí ďalší chronickí pacienti. U týchto pacientov sa často stretávame so záťažou plesňami, ktoré u nich výrazne oslabujú imunitu. Súčasťou zmesi esenciálnych olejov C-VIRUS sú aj oregánový a tymiánový esenciálny olej. Klinickými štúdiami bol potvrdený ich účinok na potláčanie rastu plesní [1]. Preto je túto zmes vhodné užívať aj preventívne v čase zvýšeného rizika nákazy. Samotný karvakrol, jedna z účinných látok týchto olejov, vykazuje navyše množstvo ďalších účinkov, vrátane antimikrobiálnych, protinádorových, protizápalových, antiparazitických, či hepatoprotektívnych. [2]

Niektoré baktérie sú schopné vytvárať si akýsi ochranný štít, tzv. biofilm, ktorý ich chráni pred účinkom antibiotík. Preto sa ich aj napriek opakovanej antibiotickej liečbe nepodarí z organizmu odstrániť. K takýmto baktériám patria napr. zlatý stafylokokus (Stafylococcus aureus), Escherichia coli, či Borrelia Burgdorferi vyvolávajúca boreliózu. Výsledkom sú potom chronické infekcie močových ciest, chronická nádcha, upchatý nos, či zápal prínosových dutín (sinusitida). Candida albicans, zodpovedná za kvasinkovú infekciu – kandidózu, tiež produkuje takýto biofilm. A práve karvakrol je schopný tento biofilm narušovať, čím pomáha zbaviť sa týchto chronických infekcií.

Črevná chrípka je zápalové ochorenie, ktoré najskôr postihuje sliznice horných dýchacích ciest, a následne prechádza do žalúdka a čriev [3]. Najčastejšie je spôsobená rotavírusmi, enterovírusmi a coxsackievírusmi. Nakoľko sa jedná o kvapôčkovú infekciu, vírus sa do organizmu dostáva cez sliznice dýchacieho systému. Začiatok je podobný bežnému prechladnutiu. Človek sa cíti unavený, malátny, môže, ale nemusí sa objaviť nádcha, bolesť hrdla, prípadne aj bolesti svalov. Do niekoľkých hodín potom nastupujú typické prejavy črevnej virózy - kŕčové bolesti brucha, nevoľnosť, zvracanie, hnačka, môže byť aj zimnica a zvýšená teplota, sprevádzané navyše nádchou a kašľom. 

Pri hnačke a zvracaní je mimoriadne dôležitý dostatočný príjem tekutín, aby nedošlo k dehydratácii organizmu. Vhodný je čierny čaj, prípadne nesýtená minerálka, no vždy len v malých dúškoch. Samozrejmosťou je prísna diéta. Prvý deň je ideálne držať hladovku, potom, keď ustúpi zvracanie a hnačka, možno skúsiť ryžový odvar, prípadne jačmenné krúpy, postupne možno pridať do stravy slepačí vývar s varenou zeleninou.

Aj tu sú efektívne esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie. Esenciálne oleje BENEDICTUS-C-VIRUS možno v tomto prípade kombinovať s esenciálnymi olejmi BENEDICTUS- TRÁVENIE.

[1] https://www.researchgate.net/publication/229641701_Inhibitory_effect_of_oregano_and_thyme_essential_oils_on_molds_and_foodborne_bacteria)

[2] https://www.researchgate.net/publication/263014005_The_Bioactivity_and_Toxicological_Actions_of_Carvacrol,    

http://www.eurekaselect.com/67990/article)

[3] https://mediweb.hnonline.sk/spravy/aktualne/kratka-ale-intenzivna-crevna-viroza