

10 ml
Výživový doplnok. Lekármi navrhnutá zmes esenciálnych olejov z vybraných bylín.
Zmes esenciálnych olejov, ktoré možno úspešne použiť na zmiernenie ťažkostí pri akútnych aj chronických močových infekciách.
Viacerí pôvodcovia infekcií močových ciest (IMC) majú schopnosť vytvárať biofilm, čo významne prispieva k ich pretrvávaniu na slizniciach, rezistencii na antibiotiká a opakovaným infekciám. niektoré esenciálne oleje preukázali schopnosť inhibovať tvorbu biofilmu resp. narúšať už existujúci biofilm, čo má význam hlavne pri recidivujúcich močových infekciách.
Prírodné kvapky MOČOVÉ CESTY sú zmesou 100% BIO esenciálnych olejov z liečivých bylín.
Sú spoľahlivou, rýchlou a účinnou prírodnou cestou zmiernenia príznakov infekcie močových ciest.
Upozornenie: výživové doplnky neslúžia ako náhrada vyváženej stravy a nemožno ich zamieňať za lieky.
Receptúru vytvorili lekári z teamu BENEDICTUS na základe dlhoročných poznatkov a praxe, že určité byliny majú protivírusové, protiplesňové a antibakteriálne účinky, pričom súčasne zmierňujú zápalové prejavy.
DOBRÝ TIP: Prečítajte si 12 dobrých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre značku BENEDICTUS
Zloženie:
Citrónový olej (oleum citri): olej je získaný z oplodia Citrónovníka pravého
Kadidlovníkový olej (oleum olibani): olej ej získaný zo živice Kadidlovníka pilovitého
Škoricový olej (oleum cinnamomi zeylanici): olej je získaný z kôry Škoricovníka ceylónskeho
Oreganový olej (oleum origani): olej je získaný z listov Pamajoránu obyčajného
Tea tree olej (čajovníkový olej): olej je získaný z listov Čajovníka austrálskeho
Dávkovanie:
3x denne užiť na polievkovej lyžici teplej vody, čaju alebo tekvicového oleja 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju, najlepšie teplého. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 15 kvapiek.
Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie uvedenom na etikete a balení.
DOBRÝ TIP: Prečítajte si zásady bezpečného užívania esenciálnych olejov BENEDICTUS
Infekcia močových ciest (IMC) znamená zápal v ktorejkoľvek časti močového systému. Močový systém zahŕňa obličky, močovody, močový mechúr a močovú rúru. Väčšina infekcií postihuje dolné močové cesty – močový mechúr a močovú trubicu.
Ženy sú vystavené väčšiemu riziku vzniku IMC ako muži, čo súvisí s anatómiou močovopohlavných orgánov. Kým je infekcia obmedzená na močový mechúr, prejavy sú predovšetkým bolestivé a nepríjemné. Pokiaľ sa infekcia rozšíri aj na obličky, môže to spôsobiť vážne zdravotné problémy.
Príznaky infekcie dolných močových ciest:
Časté, bolestivé močenie, diskomfort v podbrušku, pocit tlaku, prípadne až bolesť v oblasti panvy u žien, často v strede okolo lonovej kosti signalizujú zápal močového mechúra.
Bolesti v bedrovej oblasti chrbta, nevoľnosť, zvracanie, horúčka, triaška, zimnica – môžu byť prejavy zápalu obličiek.
Príčinou IMS je zvyčajne bakteriálna infekcia, vstupnou bránou je močová rúra. Vzhľadom k anatomickým pomerom sa IMS častejšie vyskytujú u žien a postihujú močový mechúr a močovú trubicu.
Infekcia močového mechúra. Tento typ IMC je najčastejšie spôsobený baktériou Escherichia coli (E. coli), ktorá sa bežne vyskytuje v tráviacom trakte. Ale príčinou infekcie môžu byť aj iné baktérie, napr. Klebsiella, Enterococcus alebo Proteus.
Infekcia močovej trubice. Okrem už spomenutých infekcií, môžu byť príčinou zápalu močovej trubice aj sexuálne prenosné infekcie, napr. kvapavka, trichomoniáza, chlamýdiové a mykoplazmové infekcie.
Až v 80% prípadov infekciu močových ciest spôsobuje črevná baktéria E. coli. Táto, podobne ako aj niektoré iné baktérie (Enterococcus faecalis, Klebsiella penumonie, Proteus mirabilis, Pseudomonas aeruginosa) dokáže vytvárať špeciálny biofilm, ktorý ju chráni voči antibiotikám a iným antimikrobiálnym látkam a rovnako aj pred bunkami imunitného systému. Vytváranie biofilmu patogénnymi baktériami je zodpovedné za časté recidívy IMC.
Biofilm sa podieľa na patogenéze ochorenia rôznymi mechanizmami. Môže byť obyčajným rezervoárom patogénnych baktérií, ale môže zohrávať aj aktívnejšiu úlohu. Napríklad tým, že prispieva k zápalu. Jeho poznanie je preto dôležité pre vývoj účinných antibakteriálnych stratégií.
Niektoré esenciálne oleje (EO) majú silné nielen antibakteriálne, ale aj antibiofilmové účinky. Rozrušujú extracelulárny matrix biofilmu, zvyšujú priepustnosť bunkovej steny baktérií, potláčajú komunikáciu medzi baktériami, prípadne znižujú priľnavosť baktérií k slizniciam. Jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych prostriedkov proti E. coli, vrátane multirezistentných a biofilmových kmeňov spôsobujúcich infekcie močových ciest je oregánový olej. Jeho účinok je podporený viacerými štúdiami a vykazuje synergický potenciál s antibiotikami. Potvrdené antibiofilmové účinky majú však viaceré esenciálne oleje, napr. oregánový, škoricový, citrónovníkový, či čajovníkový.
Zmes esenciálnych olejov Močové cesty je namiešaná z olejov s antibakteriálnymi a súčasne aj antibiofilmovými účinkami. Je možné ho užívať samostatne alebo v kombinácii s antibiotickou liečbou.
TIP: Prečítajte si o recidivujúcich infekciách močových ciest viac.
Jednou z najväčších frustrácií v súvislosti s infekciami močových ciest (IMC) je to, že sa tak často opakujú. IMC sú spôsobené baktériami v močovom trakte a vyznačujú sa častým a bolestivým močením. Antibiotická liečba zvyčajne odstráni symptómy, ale úľava je často len dočasná: U štvrtiny žien sa do 6 mesiacov rozvinie druhá IMC. U niektorých nešťastných jedincov sa opakujú IMC znova a znova a vyžadujú antibiotickú liečbu každých pár mesiacov.
Nová štúdia naznačuje, že ženy s opakujúcimi sa IMC, sa dostávajú do začarovaného kruhu, v ktorom antibiotiká podávané na likvidáciu jednej infekcie ich predisponujú k rozvoju ďalšej. Štúdia výskumníkov z Washington University School of Medicine v St. Louis a Broad Institute of MIT and Harvard ukázala, že antibiotická kúra eliminuje baktérie z močového mechúra, ale nie z čriev. Prežívajúce baktérie v čreve sa môžu množiť a opäť šíriť do močového mechúra, čo spôsobuje ďalšie IMC.
Opakované cykly antibiotík zároveň spôsobujú rozvrat v komunite prospešných baktérií, ktoré bežne žijú v črevách, tzv. črevnom mikrobióme. Podobne ako aj pri iných ochoreniach, pri ktorých sú črevné mikróby a imunitný systém prepojené, mikrobiómy žien s recidivujúcimi IMC v štúdii boli menej rozmanité. Bol u nich pozorovaný nedostatok dôležitej skupiny baktérií, ktoré pomáhajú regulovať zápal, a v krvi boli prítomné markery nasvedčujúce zápalu.
Štúdia bola publikovaná 2. mája 2022 v Nature Microbiology.
Je to frustrujúce pre ženy, ktoré prichádzajú k lekárovi s jednou recidívou za druhou, a lekár im dáva rady ohľadom hygieny," povedal spoluautor Scott J. Hultgren, PhD, Helen L. Stoever profesor molekulárnej mikrobiológie na Washingtonskej univerzite. Nie je to nevyhnutne zlá hygiena, ktorá to spôsobuje. Problém spočíva v samotnom ochorení, v tomto spojení medzi črevom a močovým mechúrom a úrovňami zápalu. Lekári v podstate nevedia, čo robiť s opakujúcimi sa IMC. Jediné, čo majú, sú antibiotiká, takže svojim pacientom predpisujú ďalšie a ďalšie antibiotiká, čo pravdepodobne všetko len zhoršuje.
Väčšina IMC je spôsobená baktériami Escherichia coli (E. coli) z čriev, ktoré sa dostanú do močových ciest. Pre pochopenie, prečo niektoré ženy trpia opakovanými infekciami a iné majú jednu alebo žiadnu, Hultgren sa spojil s vedcami z Broad Institute Ashlee Earl, PhD, vedúcou skupiny pre Bakteriálnu genomickú skupinu na Broad a spoluautorom článku, a Colinom Worbym. , PhD, počítačový biológ a hlavný autor článku.
Výskumníci študovali 15 žien s anamnézou opakujúcich sa IMC a 16 žien bez IMC. Všetci účastníci poskytli vzorky moču a krvi na začiatku štúdie a vzorky stolice za mesiac. Tím analyzoval bakteriálne zloženie vo vzorkách stolice, testoval moč na prítomnosť baktérií a meral génovú expresiu vo vzorkách krvi.
V priebehu roka sa vyskytlo 24 IMC, všetky u účastníkov s anamnézou opakovaných IMC. Keď bola účastníkom diagnostikovaná IMC, tím odobral ďalšie vzorky moču, krvi a stolice.
Ich údaje naznačujú, že črevo môže byť u niektorých žien rezervoárom kmeňov E. coli spôsobujúcich IMC a že tieto kmene pretrvávajú v čreve aj po liečbe antibiotikami. Obe skupiny mali vo svojich črevách kmene E. coli schopné spôsobiť IMC a takéto kmene sa občas rozšírili do ich močového mechúra. Tieto údaje naznačujú existenciu osi mikrobiálneho prenosu medzi črevom a močovým mechúrom a že táto os medzi črevom a močovým mechúrom hrá významnú úlohu pri IMC a recidívujúcich IMC (Schembri et al., 2022).
Skutočný rozdiel bol v zložení ich črevných mikrobiómov. Pacienti s opakovanými infekciami vykazovali zníženú diverzitu zdravých črevných mikrobiálnych druhov, čo by mohlo poskytnúť viac príležitostí pre množenie a rozšírenie patogénnych druhov baktérií. V mikrobiómoch žien s opakujúcimi sa IMC boli obzvlášť vzácne baktérie, ktoré produkujú butyrát, mastnú kyselinu s krátkym reťazcom s protizápalovými účinkami.
Myslíme si, že ženy v kontrolnej skupine boli schopné eliminovať baktérie z močového mechúra skôr, ako spôsobili ochorenie vďaka výraznej imunitnej odpovedi na bakteriálnu inváziu do močového mechúra, sprostredkovanej črevným mikkrobiómom, kým ženy s recidivujúcou IMC nie. povedal Worby.
Zistenia zdôrazňujú dôležitosť hľadania alternatív k antibiotikám na liečbu IMC.
Naša štúdia jasne dokazuje, že antibiotiká nezabránia budúcim infekciám ani neodstránia kmene spôsobujúce IMC z čreva a môžu dokonca zvýšiť pravdepodobnosť recidívy tým, že udržujú dysbiózu - rozvrat mikrobiómu," povedal Worby.
Hultgre dlho pracoval na hľadaní inovatívnych terapií na eradikáciu choroboplodných kmeňov E. coli z tela tak, aby bol ušetrený zvyšok bakteriálnej komunity. Stratégiou by mohlo byť obnovenie rovnováhy mikrobiómu prostredníctvom probiotických potravín alebo iných prostriedkov.
Toto je jedna z najbežnejších infekcií v Spojených štátoch, ak nie vo svete. Dobré percento týchto pacientov s IMC pokračuje v týchto chronických recidívach, čo vedie k zníženiu kvality života. Je skutočne potrebné vyvinúť lepšie terapeutiká, ktoré prerušia tento začarovaný kruh.
Worby CJ, Schreiber HL, Straub TJ, van Dijk LR, Bronson RA, Olson BS, Pinkner JS, Obernuefemann CLP, Muñoz VL, Paharik AE, Walker BJ, Desjardins CA, Chou W-C, Bergeron K, Chapman SB, Klim A, Manson AL, Hannan TJ, Hooton TM, Kau AL, Lai HH, Dodson KW, Hultgren SJ, Earl AM. Longitudinal multi-omics analyses link gut microbiome dysbiosis with recurrent urinary tract infections in women. Nature Microbiology. May 2, 2022. DOI: 10.1038/s41564-022-01107-x
Zmes BENEDICTUS-MOČOVÉ CESTY tvoria 100% organické esenciálne oleje, ručne namiešané podľa receptúry lekárov teamu BENEDICTUS.
Zmes neobsahuje alkohol, cukor, konzervanty, ani žiadne iné prídavné látky.
Citrónový olej (oleum citri): olej je získaný z oplodia Citrónovníka pravého
Kadidlovníkový olej (oleum olibani): olej ej získaný zo živice Kadidlovníka pilovitého
Škoricový olej (oleum cinnamomi zeylanici): olej je získaný z kôry Škoricovníka ceylónskeho
Oreganový olej (oleum origani): olej je získaný z listov Pamajoránu obyčajného
Tea tree olej (čajovníkový olej): olej je získaný z listov Čajovníka austrálskeho
Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici teplej vody, čaju alebo tekvicového oleja 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju, najlepšie teplého. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 15 kvapiek.
Dĺžka užívania:
Akútne užitie: 3x3 kvapky do odoznenia príznakov.
Dlhodobé užívanie: 2x3 kv denne počas epidémie.
Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie uvedenom na etikete a balení.
DOBRÝ TIP: Prečítajte si zásady bezpečného užívania esenciálnych olejov BENEDICTUS
Infekcia močových ciest (IMC) znamená zápal v ktorejkoľvek časti močového systému. Močový systém zahŕňa obličky, močovody, močový mechúr a močovú rúru. Väčšina infekcií postihuje dolné močové cesty – močový mechúr a močovú trubicu.
Ženy sú vystavené väčšiemu riziku vzniku IMC ako muži, čo súvisí s anatómiou močovopohlavných orgánov. Kým je infekcia obmedzená na močový mechúr, prejavy sú predovšetkým bolestivé a nepríjemné. Pokiaľ sa infekcia rozšíri aj na obličky, môže to spôsobiť vážne zdravotné problémy.
Príznaky infekcie dolných močových ciest:
Časté, bolestivé močenie, diskomfort v podbrušku, pocit tlaku, prípadne až bolesť v oblasti panvy u žien, často v strede okolo lonovej kosti signalizujú zápal močového mechúra.
Bolesti v bedrovej oblasti chrbta, nevoľnosť, zvracanie, horúčka, triaška, zimnica – môžu byť prejavy zápalu obličiek.
Príčinou IMS je zvyčajne bakteriálna infekcia, vstupnou bránou je močová rúra. Vzhľadom k anatomickým pomerom sa IMS častejšie vyskytujú u žien a postihujú močový mechúr a močovú trubicu.
Infekcia močového mechúra. Tento typ IMC je najčastejšie spôsobený baktériou Escherichia coli (E. coli), ktorá sa bežne vyskytuje v tráviacom trakte. Ale príčinou infekcie môžu byť aj iné baktérie, napr. Klebsiella, Enterococcus alebo Proteus.
Infekcia močovej trubice. Okrem už spomenutých infekcií, môžu byť príčinou zápalu močovej trubice aj sexuálne prenosné infekcie, napr. kvapavka, trichomoniáza, chlamýdiové a mykoplazmové infekcie.
Až v 80% prípadov infekciu močových ciest spôsobuje črevná baktéria E. coli. Táto, podobne ako aj niektoré iné baktérie (Enterococcus faecalis, Klebsiella penumonie, Proteus mirabilis, Pseudomonas aeruginosa) dokáže vytvárať špeciálny biofilm, ktorý ju chráni voči antibiotikám a iným antimikrobiálnym látkam a rovnako aj pred bunkami imunitného systému. Vytváranie biofilmu patogénnymi baktériami je zodpovedné za časté recidívy IMC.
Biofilm sa podieľa na patogenéze ochorenia rôznymi mechanizmami. Môže byť obyčajným rezervoárom patogénnych baktérií, ale môže zohrávať aj aktívnejšiu úlohu. Napríklad tým, že prispieva k zápalu. Jeho poznanie je preto dôležité pre vývoj účinných antibakteriálnych stratégií.
Niektoré esenciálne oleje (EO) majú silné nielen antibakteriálne, ale aj antibiofilmové účinky. Rozrušujú extracelulárny matrix biofilmu, zvyšujú priepustnosť bunkovej steny baktérií, potláčajú komunikáciu medzi baktériami, prípadne znižujú priľnavosť baktérií k slizniciam. Jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych prostriedkov proti E. coli, vrátane multirezistentných a biofilmových kmeňov spôsobujúcich infekcie močových ciest je oregánový olej. Jeho účinok je podporený viacerými štúdiami a vykazuje synergický potenciál s antibiotikami. Potvrdené antibiofilmové účinky majú však viaceré esenciálne oleje, napr. oregánový, škoricový, citrónovníkový, či čajovníkový.
Zmes esenciálnych olejov Močové cesty je namiešaná z olejov s antibakteriálnymi a súčasne aj antibiofilmovými účinkami. Je možné ho užívať samostatne alebo v kombinácii s antibiotickou liečbou.
TIP: Prečítajte si o recidivujúcich infekciách močových ciest viac.
Jednou z najväčších frustrácií v súvislosti s infekciami močových ciest (IMC) je to, že sa tak často opakujú. IMC sú spôsobené baktériami v močovom trakte a vyznačujú sa častým a bolestivým močením. Antibiotická liečba zvyčajne odstráni symptómy, ale úľava je často len dočasná: U štvrtiny žien sa do 6 mesiacov rozvinie druhá IMC. U niektorých nešťastných jedincov sa opakujú IMC znova a znova a vyžadujú antibiotickú liečbu každých pár mesiacov.
Nová štúdia naznačuje, že ženy s opakujúcimi sa IMC, sa dostávajú do začarovaného kruhu, v ktorom antibiotiká podávané na likvidáciu jednej infekcie ich predisponujú k rozvoju ďalšej. Štúdia výskumníkov z Washington University School of Medicine v St. Louis a Broad Institute of MIT and Harvard ukázala, že antibiotická kúra eliminuje baktérie z močového mechúra, ale nie z čriev. Prežívajúce baktérie v čreve sa môžu množiť a opäť šíriť do močového mechúra, čo spôsobuje ďalšie IMC.
Opakované cykly antibiotík zároveň spôsobujú rozvrat v komunite prospešných baktérií, ktoré bežne žijú v črevách, tzv. črevnom mikrobióme. Podobne ako aj pri iných ochoreniach, pri ktorých sú črevné mikróby a imunitný systém prepojené, mikrobiómy žien s recidivujúcimi IMC v štúdii boli menej rozmanité. Bol u nich pozorovaný nedostatok dôležitej skupiny baktérií, ktoré pomáhajú regulovať zápal, a v krvi boli prítomné markery nasvedčujúce zápalu.
Štúdia bola publikovaná 2. mája 2022 v Nature Microbiology.
Je to frustrujúce pre ženy, ktoré prichádzajú k lekárovi s jednou recidívou za druhou, a lekár im dáva rady ohľadom hygieny," povedal spoluautor Scott J. Hultgren, PhD, Helen L. Stoever profesor molekulárnej mikrobiológie na Washingtonskej univerzite. Nie je to nevyhnutne zlá hygiena, ktorá to spôsobuje. Problém spočíva v samotnom ochorení, v tomto spojení medzi črevom a močovým mechúrom a úrovňami zápalu. Lekári v podstate nevedia, čo robiť s opakujúcimi sa IMC. Jediné, čo majú, sú antibiotiká, takže svojim pacientom predpisujú ďalšie a ďalšie antibiotiká, čo pravdepodobne všetko len zhoršuje.
Väčšina IMC je spôsobená baktériami Escherichia coli (E. coli) z čriev, ktoré sa dostanú do močových ciest. Pre pochopenie, prečo niektoré ženy trpia opakovanými infekciami a iné majú jednu alebo žiadnu, Hultgren sa spojil s vedcami z Broad Institute Ashlee Earl, PhD, vedúcou skupiny pre Bakteriálnu genomickú skupinu na Broad a spoluautorom článku, a Colinom Worbym. , PhD, počítačový biológ a hlavný autor článku.
Výskumníci študovali 15 žien s anamnézou opakujúcich sa IMC a 16 žien bez IMC. Všetci účastníci poskytli vzorky moču a krvi na začiatku štúdie a vzorky stolice za mesiac. Tím analyzoval bakteriálne zloženie vo vzorkách stolice, testoval moč na prítomnosť baktérií a meral génovú expresiu vo vzorkách krvi.
V priebehu roka sa vyskytlo 24 IMC, všetky u účastníkov s anamnézou opakovaných IMC. Keď bola účastníkom diagnostikovaná IMC, tím odobral ďalšie vzorky moču, krvi a stolice.
Ich údaje naznačujú, že črevo môže byť u niektorých žien rezervoárom kmeňov E. coli spôsobujúcich IMC a že tieto kmene pretrvávajú v čreve aj po liečbe antibiotikami. Obe skupiny mali vo svojich črevách kmene E. coli schopné spôsobiť IMC a takéto kmene sa občas rozšírili do ich močového mechúra. Tieto údaje naznačujú existenciu osi mikrobiálneho prenosu medzi črevom a močovým mechúrom a že táto os medzi črevom a močovým mechúrom hrá významnú úlohu pri IMC a recidívujúcich IMC (Schembri et al., 2022).
Skutočný rozdiel bol v zložení ich črevných mikrobiómov. Pacienti s opakovanými infekciami vykazovali zníženú diverzitu zdravých črevných mikrobiálnych druhov, čo by mohlo poskytnúť viac príležitostí pre množenie a rozšírenie patogénnych druhov baktérií. V mikrobiómoch žien s opakujúcimi sa IMC boli obzvlášť vzácne baktérie, ktoré produkujú butyrát, mastnú kyselinu s krátkym reťazcom s protizápalovými účinkami.
Myslíme si, že ženy v kontrolnej skupine boli schopné eliminovať baktérie z močového mechúra skôr, ako spôsobili ochorenie vďaka výraznej imunitnej odpovedi na bakteriálnu inváziu do močového mechúra, sprostredkovanej črevným mikkrobiómom, kým ženy s recidivujúcou IMC nie. povedal Worby.
Zistenia zdôrazňujú dôležitosť hľadania alternatív k antibiotikám na liečbu IMC.
Naša štúdia jasne dokazuje, že antibiotiká nezabránia budúcim infekciám ani neodstránia kmene spôsobujúce IMC z čreva a môžu dokonca zvýšiť pravdepodobnosť recidívy tým, že udržujú dysbiózu - rozvrat mikrobiómu," povedal Worby.
Hultgre dlho pracoval na hľadaní inovatívnych terapií na eradikáciu choroboplodných kmeňov E. coli z tela tak, aby bol ušetrený zvyšok bakteriálnej komunity. Stratégiou by mohlo byť obnovenie rovnováhy mikrobiómu prostredníctvom probiotických potravín alebo iných prostriedkov.
Toto je jedna z najbežnejších infekcií v Spojených štátoch, ak nie vo svete. Dobré percento týchto pacientov s IMC pokračuje v týchto chronických recidívach, čo vedie k zníženiu kvality života. Je skutočne potrebné vyvinúť lepšie terapeutiká, ktoré prerušia tento začarovaný kruh.
Worby CJ, Schreiber HL, Straub TJ, van Dijk LR, Bronson RA, Olson BS, Pinkner JS, Obernuefemann CLP, Muñoz VL, Paharik AE, Walker BJ, Desjardins CA, Chou W-C, Bergeron K, Chapman SB, Klim A, Manson AL, Hannan TJ, Hooton TM, Kau AL, Lai HH, Dodson KW, Hultgren SJ, Earl AM. Longitudinal multi-omics analyses link gut microbiome dysbiosis with recurrent urinary tract infections in women. Nature Microbiology. May 2, 2022. DOI: 10.1038/s41564-022-01107-x