Chrípka

15.92 € 19.90 €

10ml

Skrátenie liečby chrípky a rýchla úľava od príznakov.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-CHRÍPKA je spoľahlivou, rýchlou a účinnou prírodnou cestou zmiernenia a vymiznutia príznakov chrípky.

Zabezpečí váš skorý návrat k bežnému životu v plnej kondícii.

Zmes je určená na vnútorné použitie už od prvých príznakov chrípky. Naši lekári ju ručne miešajú z esenciálnych olejov v BIO kvalite, ktoré sú získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín, a podliehajú prísnej certifikácii. Ich hlavnou výhodou je rýchly nástup účinku, vysoká účinnosť pri nízkom dávkovaní, a tiež príjemná vôňa chuť byliniek. Receptúra vznikla na základe dlhoročných poznatkov, že určité byliny majú protivírusové a protiplesňové účinky, pričom súčasne zmierňujú zápalové prejavy. 

Zloženie esenciálnych olejov BENEDICTUS- CHRÍPKA:

  • Citrónový olej: Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie
  • Kadidlovníkový olej: Kadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica
  • Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) – kôra
  • Oreganový olej: Pamajorán obyčajný (oleum origani) – listy
  • Čajovníkový olej: Čajovník striedavolistý (oleum melaleucae alternifoliae) - listy

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici teplej vody alebo čaju 2 až 3 kvapky. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju, najlepšie teplého. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

 


PREČÍTAJTE SI O CHRÍPKE VIAC:

Chrípka je ochorenie, ktoré vyvolávajú vírusy chrípky typu A, B, zriedkavejšie aj typu C. Tieto vírusy majú vysokú schopnosť mutácie, takže už ku koncu chrípkovej sezóny majú iné antigénne vlastnosti ako na začiatku. Rovnako, ako vírusy spôsobujúce prechladnutie, sa vírus chrípky prenáša kvapôčkovou infekciou.

Na rozdiel od bežného prechladnutia, prichádza chrípka náhle z plného zdravia. Typický úvodný príznak je bolesť kĺbov. Veľmi rýchlo sa objavuje zimnica, triaška, následne aj vysoká teplota, bolesť svalov, hlavy a prakticky celého tela. Častá je aj celková schvátenosť. Spočiatku nemusia byť prejavy ochorenia horných dýchacích ciest, ale neskôr sa môže pridružiť aj suchý kašeľ. Horúčka často dosahuje hodnoty blízke 40oC.

Kombinácia uvedených príznakov človeka doslova pripúta na lôžko. Preto pri chrípke človek, na rozdiel od prechladnutia, väčšinou nie je schopný fungovať ani v obmedzenom pracovnom režime. Ideálne je teplotu nezrážať, pretože táto patrí medzi základné obranné reakcie imunitného systému a vírusy chrípky hynú už pri teplote nad 38oC.

Pri horúčke sa až trojnásobne zrýchľuje metabolizmus, vrátane detoxikačnej aktivity pečene a hlavne sa zvyšuje aktivita imunitného systému. Termoregulačné centrum v mozgu reaguje zvýšením teploty na látky, ktoré sa uvoľňujú pri zápale, tzv. mediátory zápalu, ktoré mozgu signalizujú, že niekde v tele prebieha zápal. Keď imunitný systém zvládne infekciu a zápal ustúpi, prestanú sa tvoriť aj mediátory zápalu a termoregulačné centrum teplotu zníži na normálne hodnoty.

Antipyretiká (lieky potláčajúce horúčku) blokujú uvoľňovanie týchto mediátorov, čo termoregulačné centrum nesprávne vyhodnotí ako zvládnutie infekcie a teplotu zníži. Pacient sa dočasne síce cíti lepšie, ale vírusy sa pritom stále množia a infekcia sa šíri ďalej. A tak po krátkom čase ochorenie prepukne ešte vo väčšej miere. Potláčanie horúčky je často príčinou aj chronickej dlhodobej únavy po prekonaní vírusového ochorenia.

Navyše, niektoré antipyretiká odčerpávajú z organizmu glutathion-látku nesmierne dôležitú pre správne fungovanie imunitného systému. To môže mať za následok rôzne komplikácie chrípky, napr. zápal priedušiek alebo zápal pľúc v dôsledku sekundárnej bakteriálnej infekcie. Glutathion má nezastupiteľnú úlohu v mnohých aktivitách organizmu, je nevyhnutný pre kontrolu zápalu, umožňuje správne fungovanie energetického metabolizmu a má protektívne účinky na bunky. Schopnosť produkovať glutathion a udržať jeho vysokú hladinu je životne dôležitá pre uzdravenie sa z každej choroby, ale aj pre udržanie si zdravia a optimálnej výkonnosti.

Aby sa predišlo komplikáciám, je dôležité chrípku „vyležať", aby naše telo mohlo sústrediť všetky sily na boj s vírusom. Samozrejmosťou je dostatočný príjem tekutín a posilňovanie imunitného systému. Vhodné sú vysoké dávky vitamínu C, D a E. Pre podporu imunity sú dôležité aj zinok a selén.

Antibiotiká sú pri chrípke neúčinné a navyše devastujú črevnú flóru. Ideálne je preto siahnuť po prírodnej medicíne, ktorá výrazne skráti čas liečenia a je bez nežiadúcich účinkov. Esenciálne oleje BENEDICTUS-VIRÓZA v dávke 2-3 kvapky na lyžicu teplej vody alebo čaju predstavujú skutočnú pomoc pri boji organizmu s vírusmi.

Odporúčané články:

Paracetamol a alkohol

http://www.tvojlekarnik.sk/vedeli-ste/co-sa-moze-stat-ked-kombinujete-lieky-proti-chripke-alebo-bolesti-s-alkoholom/

Paracetamol a ADHD

https://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2015/paracetamol