Pečeň

19.90 €

10ml

100% prírodné kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané zmesi esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Prírodné kvapky PEČEŇ majú rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

ks

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 7.7.2020

Pečeň patrí medzi najdôležitejšie orgány ľudského tela. Je to najväčšia žľaza s vonkajším vylučovaním. Pečeň plní niekoľko významných funkcií. Je najdôležitejší detoxikačný orgán, ktorý čistí krv a odbúrava škodlivé a jedovaté látky. Dochádza tu k spracovaniu všetkých látok vstrebaných v čreve, ukladá zásoby minerálnych látok, vitamínov a glykogénu. Tvorí sa v nej žlč, ktorá potrebná pre vstrebávanie tukovvylučovanie nepotrebných látok. V pečeni sa tvoria dôležité látky potrebné pre správne fungovanie organizmu.

Pečeni škodí stres, zlá životospráva, chemické látky obsiahnuté v potravinách, čistiacich prostriedkoch, nadmerná konzumácia alkoholu, ale hlavne lieky ako sú napríklad lieky na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, horúčky, či tlmenie bolesti, obsahujúce paracetamol.

Príznaky poškodenia pečene svrbenie kože, chronická únava, budenie sa v noci v čase medzi 1 a 3 hodinou. Ďalším príznakom môže byť podráždenosťnetrpezlivosť, tlak v pravom podrebrí, celková stuhnutosť alebo problémy s očami (pálenie, slzenie, zápaly spojiviek, svetloplachosť), či lámavé a vrúbkované nechty.

Pri vyšetrení krvi sa zvýšené hodnoty pečeňových testov objavujú pri zápaloch pečene a chronických ochoreniach ako sú steatóza pečene (stukovatenie), chronická hepatitída B a C alebo autoimunitná hepatitída (zápal pečene). Stukovatená pečeň je predpokladom nielen cirhózy, ale aj ďalších ochorení ako je cukrovka, vysoký tlak, či artérioskleróza. Chorá pečeň si nedokáže na 100% plniť svoju funkciu znamená pre človeka vážny problém.

Prírodné kvapky BENEDICTUS PEČEŇ podporujú detoxikáciu pečene a regeneráciu pečeňových buniek.

Zloženie:

Citrónovník pravý (oleum citri) - plod

Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - živica

Ďumbier lekársky (oleum zingibri) - podzemok

Citrónovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie

Dávkovanie:

Dospelí: 3x denne užiť na lyžičke vody 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Deti: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať kvapky len po konzultácií s lekárom.

UpozornenieUstanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.