Kegelove cviky vám skvalitnia (intímny )život

Kegelove cviky vám skvalitnia (intímny )život>

Poznáte Kegelove cviky?

Kegelove cviky spočívajú v pomalom zaťahovaní a uvoľnovaní panvových svalov. Panvové dno je tvorené skupinou svalov, ktoré majú viacero funkcií. Význam majú z hľadiska močenia, vyprázdňovania, držania tela, priebehu pôrodu aj dosiahnutia orgazmu.  Ich autor, Arnold Kegel, americký gynekológ a pôrodník, ich vyvinul a odporúčal ženám ako postpôrodnú terapiu. Slúžili ako náprava drobných anatomických odchýlok, ktoré vznikli u žien pri pôrode. V súčasnosti sa tieto cviky považujú za súčasť prevencie ochabnutých svalov panvového dna.

Aké benefity prinášajú?

Ženám aj mužom dokážu pomôcť rôznymi spôsobmi, a to nielen pri problémoch s únikom moču, ale vplyv majú dokonca aj na sexuálny život.

Čo získate, ak ich budete pravidelne cvičiť? 

  • významné zvýšenie svalovej sily panvového dna,
  • posilnenie svalov pre ľahší pôrod,
  • ľahšie udržiavanie moču, riešenie problémov s inkontinenciou, 
  • u žien zlepšenie sexuálnych sťahov vagíny počas milostného aktu,
  • skvalitnenie sexuálnych zážitkov,
  • podpora zdravia prostaty,
  • u mužov lepšie ovládanie ejakulácie, 
  • podpora lepšej erekcie,
  • lepšie držanie tela a pevnejšie bruško

kegelove cviky-zdrave panvove dnoKedy sa vykonávajú?

To je na nich najlepšie- kedykoľvek, a kdekoľvek. Môžete ich trénovať pri sede na porade, v autobuse, v čakárni u lekára. Ideálny je pravidelný, každodenný tréning, kedy si svalstvo udržíte v kondícii a odstránite tak problémy s jeho ochabovaním. 

Ako na to?

Pre ich správne prevedenie je  nevyhnutné rozpoznať tie správne svaly. Ako prvé skúste stiahnuť zvieracie svaly k sebe, akoby ste potrebovali zadržať moč. Tento pohyb ste vykonali správne, ak pocítite pohyb svalstva pod panvou smerom hore. Dávajte pozor, aby ste pri cviku nezapájali aj brušné alebo stehenné svaly. Pomaly zaťahujte svaly najpevnejšie ako viete, stiahnuté ich ponechávajte asi osem sekúnd a uvoľnite (spolu s výdychom). V rámci jednej série cvičenia zopakujte cvik desaťkrát.

Kegelove cviky je pritom možné precvičovať vo viacerých polohách, napríklad v stoji, v sede, ale aj počas ľahu na chrbte.

Chcete svojmu svalstvu dopriať stratenú elasticitu a zároveň aj zvlhčiť sliznice a odstrániť suchosť pošvy? Naši lekári vyvinuli kolagénový komplex, ktorý rieši aj tieto aspekty starnutia- kolagénový komplex YOUNG LOOK

tlacidlo chcem vediet viac

Video návod, ako správne vykonávať Kegelove cviky nájdete tu:

https://www.moliklub.sk/cviky-pre-posilnenie-svalov-panvoveho-dna/na-stolicke