Je u vás tam dolu všetko v poriadku?

Je u vás tam dolu všetko v poriadku?>

Intímne partie žien a ich vitalita nie sú častou témou rozhovorov, a to dokonca ani medzi najlepšími priateľkami. Hanbíme sa, bojíme, trápime a snažíme sa riešiť problémy samy, potichu za dverami toalety. Ochabnutá pošva a panvové dno však trápia nejednu z nás, bez ohľadu na vek. Povedali by ste, že mimovoľným únikom moču (inkontinenciou) trpí každá štvrtá žena, pričom lekára vyhľadá len každá piata z nich?

orgazmus pre kazdu zenu

Urgentná inkontinencia sa prejavuje náhlou a súčasne naliehavou potrebou močenia, čo môže byť spojené s únikom moču. Dôsledkom je, že ženy trpiace týmto typom inkontinencie majú časté nutkanie na močenie, čo vedia k veľmi intenzívnym návštevám toalety.

Stresová inkontinencia je najčastejšou formou, ktorá postihuje ženy. Postihuje aj ženy mladšieho a stredného veku a to v dôsledku nedostatočného zovretia svalstva- zvierača močovej rúry. Zhoršujúcim faktorom tohto stavu je aj oslabené svalstvo panvového dna, ktoré zospodu tvorí oporu močovému mechúru. Tieto svaly sa rozprestierajú medzi kostrčou a lonovou kosťou podobne ako hojdacia sieť. A podobne ako hojdacia sieť časom stratí svoju pevnosť, aj svaly panvového dna vekom ochabujú. A keď sa pri smiechu, kašli, dvíhaní bremena alebo športovaní zvyšuje tlak na močový mechúr, ochabnuté svaly sa nedokážu dostatočne stiahnuť a dochádza k úniku malého množstva moču. Množstvo uniknutého moču nie je veľké, ale problém, najmä pocitový a vizuálny, je z pohľadu dotknutej ženy obrovský. Pomôckou môžu byť  inkontinenčné vložky, ktoré ale u žien v produktívnom veku nie sú najideálnejším riešením a hlavne neriešia samotnú príčinu problému- ochabnuté svalstvo panvového dna.

Za ochabnuté svaly panvového dna u žien môže viacero faktorov. Sú to hlavne obezita, opakované tehotenstvá a pôrody,  ale tiež hormonálne zmeny (pokles hladiny estrogénov) v období menopauzy. Súvisí to s nedostatkom kolagénu, ktorý je podstatnou zložkou všetkých štruktúr panvového dna a zabezpečuje práve tú potrebnú elasticitu svalstva.  Dobrou správou je, že ochabnuté svalstvo nie je nezvratný stav a pri vhodnej terapii môže žena viesť plnohodnotný život bez obmedzení, ktoré inkontinencia prináša.

Dnešné ženy už vedia, že za suchou a ochabnutou pokožkou je nedostatok kolagénu a tešia sa z novej, mladistvej pokožky po užívaní kolagénu. Menej známy je už fakt, že jeho znížená tvorba (súvisiaca s vekom) sa prejavuje aj bolesťami a stuhnutosťou kĺbov vo vyššom veku. A skutočne len máloktorá žena je svojím lekárom informovaná o tom, že nedostatok kolagénu môže mať, okrem pribúdajúcich vrások na tvári, ďaleko závažnejšie dôsledky v oblasti panvy. Jednak je to už spomínaná stresová inkontinencia, ale tiež nemenej nepríjemná ochabnutosť a suchosť pošvy a nepríjemné pocity pri pohlavnom styku, čo  spôsobuje problém dosiahnuť orgazmus. To všetko vedie k zníženiu sebavedomia ženy, narúša jej fyzickú a psychickú pohodu a nezanedbateľne vplýva na jej sociálny život a partnerské vzťahy.

kolagen young lookSo súčasnými poznatkami už našťastie dokážeme samotnú produkciu kolagénu v tele podstatne zvýšiť, a to aj vo vyššom veku. Bioaktívne kolagénové peptidy (bližšie popísané v tomto článku) v kombinácii s niektorými cvikmi zameranými na svaly panvového dna (špeciálne Kegelove cviky), dokážu úplné zázraky.

tlačidlo nakupovať

Svalstvo opäť získa elasticitu a príčina inkontinencie a ochabnutej pošvy je odstránená. Vymeňte strach, ostych, plienky a lubrigačné gély za pevné a zdravé panvové dno.

Váš team lekárov BENEDICTUS

*Kolagén komplex je jedinečný kolagénový doplnok výživy z rúk lekárov, ktorý je na trhu dostupný ako BENEDICTUS collagen complex