Váhate nad výberom správneho kolagénu? KOLAGÉNOVÝ KOMPLEX je to, čo Vaše telo skutočne potrebuje

Váhate nad výberom správneho kolagénu? KOLAGÉNOVÝ KOMPLEX je to, čo Vaše telo skutočne potrebuje >

Na otázky odpovedá MUDr.Gustáv Kalauz, lekár a spoluzakladateľ značky BENEDICTUS

 

Značku BENEDICTUS majú vaši zákazníci spojenú predovšetkým s kvalitnými esenciálnymi olejmi, ktoré sú ako jedny z mála určené na bezpečné  vnútorné užívanie. Ako ste prešli od olejov ku kolagénom?

Veľmi jednoducho, aj keď to na prvý pohľad spolu vôbec nesúvisí. Naše produkty vychádzajú z potrieb našich pacientov či zákazníkov, a nebudem klamať, keď poviem, že aj z našich vlastných (smiech). Vekovo patríme k strednej generácii a tiež na sebe pociťujeme dôsledky straty kolagénu, či už estetické ale aj zdravotné. Po úspešnom etablovaní našich esenciálnych olejov sme pristúpili k ďalšiemu krok – vytvoriť receptúru na skutočne kvalitný, funkčný a zároveň chutný kolagén. Viete, na trhu je množstvo kolagénov, ale ak je človek odborník, veľmi ťažko sa uspokojí s niečím o čom vie, že by to mohlo byť omnoho lepšie.

 

Narážate na fakt, že mnohé kolagény na trhu častokrát nemajú želaný efekt?

Áno, presne tak.  Ako ľudia s medicínskym a farmaceutickým vzdelaním vieme, že vzhľadom k veľkosti molekúl, sa bežný kolagén v tráviacom trakte nevstrebáva. Konzumácia takéhoto kolagénu by bola podobná užívaniu placeba. Našťastie už existujú hydrolyzované formy kolagénu, ktoré sú vstrebávané v plnom rozsahu. Tým, že sú enzymaticky štiepené na tzv.  bioaktívne kolagénové peptidy, dokážu stimulovať bunky k tvorbe vlastného kolagénu a majú veľa pozitívnych zdravotných účinkov potvrdených mnohými klinickými štúdiami. Užívať kolagén v tejto forme už skutočne má význam a veľmi veľký.

 

Vaša značka však ponúka KOMPLEXNÝ kolagén. Aký to je a v čom je iný?

Komplexný kolagén je náš termín pre kolagén obohatený o potrebné vitamíny, minerálne a aktívne látky, tak aby skutočne fungoval a poskytoval komplexný úžitok pre človeka. 

Tak napríklad, hovädzí kolagén použitý v našich produktoch je kolagén typu I, II a III a vyrába sa z hovädzej kože. Používa sa na zlepšenie kondície a celkového zdravia tráviaceho traktu a kĺbov. Morský kolagén je zase kolagén typu I, tento sa zhotovuje z rybej kože a šupín. Štúdie ukazujú na jeho priaznivý vplyv na pleť v zmysle lepšej hydratácie, elasticity a redukcie hlbokých vrások. Každý teda pôsobí na inú oblasť.

Aby sme našim zákazníkom ponúkli maximum z pozitívnych vlastností kolagénu, rozhodli sme sa využiť princíp synergie. Ten spočíva v tom, že pridaním niektorých vitamínov, stopových prvkov, či iných účinných látok možno výrazne zvýšiť očakávaný efekt, či už v zmysle omladzovania alebo zmierňovania zdravotných problémov. Z toho nám logicky vyšlo jeho označenie - komplexný kolagén.

 

Na trh ste hneď uviedli dokonca 4 rôzne druhy komplexného kolagénu, je v nich zásadný rozdiel?

Áno, určite je, práve vďaka odlišným aktívnym látkam a vitamínom, ktoré sú k nim pridané. Hneď od začiatku nám bolo totiž jasné, že tak ako neexistujú univerzálne topánky alebo univerzálne šaty, nie je možné vytvoriť univerzálny komplexný kolagén.  Iný typ kolagénu je vhodný pre ženy, ktoré si chcú vylepšiť kvalitu pokožky, nechtov, či vlasov a iný typ pre ľudí aktívne športujúcich s väčšou záťažou kĺbov a šliach. Iné zloženie si vyžaduje komplexný kolagén určený pre zlepšenie hydratácie a elasticity starnúcej pokožky žien v zrelom veku a iné pre seniorov trpiacich rôznymi kĺbovými problémami.

Na základe vyššie uvedených poznatkov sme sa nakoniec rozhodli vytvoriť 4 rôzne kolagénové produkty tak, aby pokryli potreby všetkých našich zákazníkov:

BEAUTY CARE kolagénový komplex pre zvýšenú starostlivosť o pleť, nechty a vlasy

POWER&COLLAGEN kolagénový komplex pre aktívnych, športujúcich ľudí oboch pohlaví, ktorí si chcú udržať zdravé a pevné kĺby, kosti a šľachy (pohybové ústrojenstvo)

YOUNG LOOK kolagénový komplex pre ženy v strednom veku pre zlepšenie hydratácie a elasticity pokožky a vyhladzovanie vrások

FOREVER YOUNG kolagénový komplex pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť mladí nielen mentálne (psychicky), ale aj telesne (fyzicky)

 Je niektorý z nich vhodný aj pre ženy po pôrode, prípadne dojčiace matky?

Náš kolagén komplex je na popôrodné obdobie vhodný hneď z niekoľkých dôvodov. Významne urýchľuje hojenie popôrodných rán, a zároveň ženám poskytuje vitamíny a minerály potrebné pre zdravý rast nechtov, vlasov ale tiež aj zubov. Nezanedbateľný je vplyv kolagén komplexu na zacelenie črevnej sliznice. Zacelená sliznica čreva neprepúšťa toxíny z čriev do krvného obehu, a zároveň, zaceleným, zdravým črevom žena naplno vstrebáva potrebné vitamíny a minerály zo stravy, ktorými ďalej zásobuje aj dieťatko. Tiež musím povedať, že kolagén užitý pred spaním prináša hlboký, pokojný spánok a človek sa budí ráno skutočne plnohodnotne oddýchnutý.  Treba sa na to pozerať komplexne, my lekári vnímame skutočnú hodnotu kolagénu pre celé telo a jeho zdravie, nielen jeho estetický prínos, ktorý nepochybne má. Už od počiatku vývoja receptúry bol náš kolagén komplex užívaný dojčiacimi matkami z nášho okolia a ich nespočetné pozitívne ohlasy nás len uistili v tom, že naša cesta je správna a my sa tomu samozrejme tešíme.   

Ak by ste to mali zhrnúť, v čom Vy osobne vidíte benefity BENEDICTUS komplexných kolagénov?

Z môjho pohľadu je ich hneď niekoľko, jedná sa hlavne o synergický efekt, vďaka ktorému je výsledný účinok viac ako len súčet účinkov jednotlivých zložiek. Ďalej je to ich rozličné zloženie, vyladené pre konkrétne cieľové skupiny. Naši zákazníci si veľmi pochvaľujú príjemnú chuť našich kolagénov a fakt, že nie je nutné osobitne užívať vitamín C, keďže už je obsiahnutý v zložení komplexného kolagénu. BENEDICTUS kolagén je vo forme prášku , ktorý je ľahko a rýchlo rozpustný vo vode a ľahko sa vstrebáva v tráviacom trakte.

A v neposlednom rade je to jeho praktická výhoda- kolagén je balený v elegantných vrecúškach, ktoré robia z jeho užívania doslova sviatočný rituál. A keďže sú denné dávky samostatne balené, môžete si so sebou zobrať presne toľko, koľko budete na cestách či dovolenke potrebovať.

Viete, snažili sme sa myslieť na všetko, komplexný kolagén je predsa len viac ako kolagén.

 

Ďakujeme za rozhovor