7 zásad správneho užívania esenciálnych olejov

7 zásad správneho užívania esenciálnych olejov >

Esenciálne oleje sú vysoko koncentrovanou formou ich zdroja. Rovnako ako koreniny, v malom množstve robia v kuchyni zázraky, vo veľkom robia škodu. Tak je to aj s esenciálnymi olejmi a ich správne užívanie si vyžaduje dodržiavanie niekoľkých zásad:

1) Nikdy neprekračujte stanovenú dávku pre užívania a dodržujte rozostupy aspoň 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami

2) Zmes esenciálnych olejov odporúčame užívať na lyžičke vody, alebo oleja (kokosový, kvalitný olejový olej alebo tekvicový, ktorý sám o sebe má vynikajúce účinky na zdravie) a následne zapiť dostatočným množstvom tekutiny, ideálne teplej (čaj)

3) Esenciálne oleje nikdy nekvapkajte do otvorených rán, na podráždenú pokožku (poškriabanú, ekzematickú a pod), či na zahnisané rany.

4) Vyvarujte sa styku s očami, tiež dávajte pozor aj na ruky a dlane, ktoré prišli do kontaktu s olejom- vždy ich umyte pod tečúcou vodou, aby ste sa vyhli prípadnému kontaktu s očami

5) Užívanie esenciálnych olejov sa neodporúča osobám s ochorením obličiek

6) Esenciálne oleje uchovávajte vždy mimo dosahu detí

7) Počúvajte svoje telo: každý z esenciálnych olejov obsahuje desiatky, ak nie stovky jednotlivých chemických zložiek-ak pociťujete nežiadúce účinky, okamžite prestaňte s užívaním olejovspiace dieta drzi v ruke esencialny olej pre deti Benedictus

TIP: Pokiaľ z nejakého dôvodu nemôžete alebo nechcete (najčastejšie u detí) užívať oleje ústne, existuje veľmi príjemná alternatíva: nakvapkajte stanovenú dávku do noseného oleja (kokosový, olivový a pod), a danú zmes vmasírujte do chodidiel. Obzvlášť deti tento spôsob užívania milujú a prijímajú liečivo v kľude, tiež samotné masírovanie chodidiel spolu s vôňou esenciálnych olejov ich krásne upokojí.


Esenciálne oleje, ktoré používame na miešanie zmesí Benedictus sú výhradne v Bio kvalite. V našich zmesiach používame len tie oleje, ktoré sú deklarované na bezpečnú vnútorné užívanie (nie všetky esenciálne oleje, čo sa týka druhu rastliny ako pôvodcu oleja, sú vhodné na vnútorné užitie). Pri dodržaní odporúčaného spôsobu užívania a dávkovanie je užívanie esenciálnych olejov bezpečné. 

Váš Team lekárov BENEDICTUS