KOLAGÉN - SKUTOČNÝ ZÁZRAK NA POČKANIE ALEBO LEN NOVODOBÝ TREND?

KOLAGÉN - SKUTOČNÝ ZÁZRAK NA POČKANIE ALEBO LEN NOVODOBÝ TREND?>

Kolagén, ako jeden z najvýznamnejších proteínov v organizme, je dôležitou súčasťou kostí, kĺbov, väzov, chrupaviek, medzistavcových platničiek, čriev, kože, vlasov, nechtov a dokonca aj zubov. Zlepšuje pohyblivosť kĺbov, silu svalov a bráni starnutiu kĺbových štruktúr a medzistavcových platničiek. Zabezpečuje prirodzenú regeneráciu kožných buniek, hydratáciu a elasticitu kože, vďaka nemu je koža pevná, napnutá a hladká, dodáva jej mladý a zdravý vzhľad, rozjasňuje a oživuje pleť. Pevné nechty, zdravé zuby, krásne a rýchlorastúce vlasy – za týmito atribútmi mladosti stojí predovšetkým schopnosť organizmu produkovať v plnej miere kolagén.

Množstvo a kvalita kolagénu sú výsledkom rovnováhy medzi jeho tvorbou a odbúravaním. Proces slúži k prirodzenej obnove poškodených kolagénových vlákien. Táto môže byť narušená buď ich nadmerným opotrebovaním v dôsledku neprimeranej záťaže alebo znížením tvorby kolagénu v súvislosti s vekom. Je známe, že po 30-tom roku života sa spomaľuje jeho tvorba. Okolo 40-teho roku sa kolagén začne odbúravať rýchlejšie, ako ho dokáže telo produkovať a okolo 60-teho roku už v tele chýba viac ako 50% kolagénu z mladosti. Suchá koža, tvorenie vrások, tenké a krehké vlasy, ktoré sú po umytí rýchlo mastné, ich nadmerné vypadávanie, zvýšená kazivosť zubov, lámajúce sa nechty, problémy s pleťou, pigmentové škvrny, strie, celulitída, kŕčové žily, hemoroidy, stuhnuté a bolestivé kĺby, osteoporóza – to všetko môžu byť prejavy nedostatku kolagénu alebo jeho zníženej kvality.

Množstvo kolagénu ovplyvňujú okrem starnutia aj ďalšie faktory. Medzi ne patria okrem iného genetika, fajčenie, znečistenie, stres, nadmerné vystavovanie sa slnku a zlá výživa. Nestačí len pridať nejaký výživový doplnok s kolagénom do jedálnička, pretože kolagén samotný má veľkú molekulu zloženú z viac ako tisíc aminokyselín a v takejto forme sa v čreve nevstrebáva. Riešením je jeho enzymatické štiepenie, ktorého produktom sú kolagénové peptidy. Tieto sú tvorené podstatne kratším reťazcom aminokyselín, ktoré už dokážu prejsť cez črevnú stenu. Obrovskou výhodou sú ich pozitívne zdravotné účinky, preto sa tiež nazývajú bioaktívne kolagénové peptidy (BKP). Na rozdiel od kolagénu totiž stimulujú bunky organizmu k zvýšenej tvorbe vlastného kolagénu a tak pomáhajú obnoviť jeho produkciu. Dokážu zvýšiť tvorbu kolagénu v telových bunkách až o 66%. Dlhodobé užívanie BKP vedie k hydratácii a spevneniu kože, vyhladzovaniu vrások, chráni pred dôsledkami nadmerného slnenia, k zlepšeniu celulitídy a má celkovo pozitívny vplyv na zdravie kože. BKP zlepšujú kvalitu vlasov a rovnako aj ich rast. Už po niekoľkých týždňoch užívania BKP sa zlepšuje kvalita a pevnosť nechtov. Klinické štúdie potvrdzujú pozitívne účinky aj pri osteoporóze, zmiernenie bolesti a stuhnutosti kĺbov a to aj pri takých diagnózach ako sú degeneratívne, či zápalové zmeny veľkých aj malých kĺbov. Účinné sú aj pri bolestiach chrbta, dokonca aj pri reumatických ťažkostiach. Bolo pozorované aj zlepšenie kvality spánku a rýchlejšie hojenie rán. Nezanedbateľné sú aj priaznivé účinky bioaktívnych kolagénových peptidov na kŕčové žily a hemoroidy.

Bioaktívne kolagénové peptidy z rýb sa primárne používajú vo výživových doplnkoch zameraných na zlepšenie kvality pokožky, nechtov a vlasov. Získavajú sa enzymatickým štiepením kolagénu typu I. Napomáhajú regenerácii kožných buniek, čím udržujú pleť hladkú, zlepšujú jej hydratáciu a zvyšujú jej elasticitu. Zvýšením tvorby vlastného kolagénu podporujú vyhladzovanie vrások. Pomáhajú blokovať voľné radikály a chrániť pokožku pred oxidáciou a príznakmi starnutia. Zabraňuje predčasnému starnutiu kože v dôsledku nadmerného vystavovania sa slnku.

Kolagén hovädzieho pôvodu je tvorený predovšetkým kolagénom typu I a III. Tieto typy kolagénu zohrávajú dôležitú úlohu pri raste a obnove kostí, šliach, väzov a kože. Bioaktívne kolagénové peptidy získané z hovädzieho kolagénu zmierňujú bolesť kĺbov a to aj pri osteoartróze, osteoartritíde a reumatoidnej artritíde. Pomáhahú stimulovať rast chrupavky, prispievajú k zdraviu čriev - môžu znížiť príznaky "Leaky Gut". Jednotlivé aminokyseliny pomáhajú urýchliť zotavenie, napríklad po cvičení alebo inej nadmernej fyzickej námahe. BKP môžu zvýšiť účinnosť  recyklácie ATP (adenozíntrifosfát), čo pomáha zvyšovať pevnosť a silu svalov.

Vzhľadom na rozlišné požiadavky našich zákazníkov sme vytvorili 4 rôzne receptúry komplexných kolagénov, obohatených o vitamíny,  minerály a živiny:

Beauty Care  pre zvýšenú starostlivosť o pleť, nechty a vlasy

Power & Motion pre aktívnych, športujúcich ľudí oboch pohlaví, ktorí si chcú udržať zdravé a pevné kĺby, kosti a šľachy (pohybové ústrojenstvo)

Young Look pre ženy v strednom veku pre zlepšenie hydratácie a elasticity pokožky a vyhladzovanie vrások

Forever Young pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť mladí nielen mentálne, ale aj po telesnej stránke

 

SKRÁŠĽUJÚCI BEAUTY CARE 

V 1 dávke obsahuje 5 000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov z rýb, ktoré napomáhajú regenerácii kožných buniek, čím udržujú pleť hladkú, zlepšujú jej hydratáciu a zvyšujú jej elasticitu. Pomáhajú blokovať voľné radikály a chrániť pokožku pred oxidáciou a príznakmi starnutia. Zabraňuje predčasnému starnutiu kože v dôsledku nadmerného vystavovania sa slnku. Súčasťou tohto komplexu je aj acetyl cysteín, ktorý je potrebný pre tvorbu glutationu, jednej z najdôležitejších molekúl v tele. Je rovnako dôležitá pre imunitu, detoxikáciu, či vychytávanie voľných radikálov. Pri jej nedostatku, okrem oslabenej imunity dochádza k rýchlejšiemu starnutiu, chronickej únave, migrénam a množstvu ďalších zdravotných problémov, vrátane alergií.

Ženám, ktoré sa aktívne starajú o svoje zdravie a svoj vzhľad, odporúčame pravidelne užívať BEAUTIFYING COLLAGEN COMPLEX. Balenie obsahuje 30 vrecúšok s dennou dávkou 5000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov spolu s dôležitými vitamínmi a minerálnymi látkami potrebnými k dostatočnej produkcii kolagénu.

 

OMLADZUJÚCI YOUNG LOOK 

1 dávka obsahuje 5 000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov z rýb, ktorý napomáha regenerácii kožných buniek, čím  udržuje pleť hladkú, zlepšuje jej hydratáciu a zvyšuje jej elasticitu. Už po 8 týždňoch pravidelného užívania možno pozorovať vyhladzovanie vrások vďaka zvýšenej tvorbe kolagénu. Pomáha tiež blokovať voľné radikály a chráni pokožku pred oxidáciou. Pomáha chrániť pokožku pred predčasným starnutím pri nadmernom vystavovaní sa slnku. Taurín pomáha eliminovať stres a navodzovať pocit duševnej pohody, podieľa sa na tvorbe kyseliny gamaaminomaslovej, ktorá potláča stavy úzkosti a depresie, chráni mozog pred starnutím a je tiež zodpovedná za kvalitu spánku. Reguluje pocit hladu a zlepšuje citlivosť buniek na inzulín. Má pozitívny vplyv na srdce, krvný tlak, telesnú hmotnosť ako aj hladinu lipidov v krvi. Podľa štúdie z r. 2009 môže byť taurín kľúčom k dlhému životu Japoncov.

Ženám, ktoré sa aktívne starajú o svoje zdravie a svoj vzhľad, odporúčame denne užívať ANTI-AGING COLLAGEN COMPLEX. Balenie obsahuje 30 vrecúšok s dennou dávkou 5000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov spolu s dôležitými vitamínmi a minerálnymi látkami potrebnými k dostatočnej produkcii kolagénu.

 

MOTION & POWER ENERGIZING COLLAGEN

1 dávka obsahuje 5 000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov z hovädzieho kolagénu typu I, III. MSM (Methylsulfonylmetán) predstavuje významný zdroj organickej a biologicky najlepšie vstrebateľnej formy síry, ktorá zvyšuje zdravie, flexibilitu a pohyblivosť kĺbov. Má protialergické účinky, pomáha odstraňovať z tela toxíny, pomáha redukovať zápaly a opuchy kĺbov, znižuje ich bolestivosť. Podporou tvorby kolagénu a keratínu posilňuje tvorbu nových vlasových vlákien, zlepšuje kvalitu a pevnosť nechtov.  Zlepšuje zdravie čreva, napomáha regenerácii črevných buniek. Redukuje ponámahové bolesti svalov (svalovicu). Prispieva k liečbe hemoroidov. Pomáha organizmu lepšie sa adaptovať na stres. Zmierňuje chrápanie. Glukozamín stimuluje bunky spojivové tkaniva k tvorbe kolagénu a podporuje regeneráciu chrupavky, väzov, šliach a kostí. Podporuje ukladanie vápnika do kostí, čím ich chráni pred vznikom osteoporózy.  Taurín pomáha eliminovať stres a navodzovať pocit duševnej pohody. Má pozitívny vplyv na srdce, krvný tlak, telesnú hmotnosť ako aj hladinu lipidov v krvi. U mužov podporuje produkciu testosterónu a rastového hormónu. Chráni spermie pred oxidačným stresom, zlepšuje ich pohyblivosť a funkčnosť. Spolu s MSM pôsobí proti svalovým kŕčom. Zvyšuje  , Acetyl cysteín je potrebný pre tvorbu glutationu, molekuly dôležitej pre imunitu aj detoxikáciu. Jej nedostatok sa sa prejavuje , Acetyl karnitín potencuje účinok taurínu na zlepšenie funkčnosti spermií. Karnozín pôsobí na bunkovej úrovni, spomaľuje proces starnutia, podporuje imunitný systém, potláča zápalové procesy, má pozitívny vplyv na mozog, zlepšuje pamäť, koncentráciu a logické myslenie. Zvyšuje odolnosť svalov voči únave. Tzv. „Severinov fenomén“ označuje proces rýchlej svalovej regenerácie vďaka tomu, že karnozín tlmí účinky kyseliny mliečnej na svaly, regeneruje ich a zlepšuje ich sťahovateľnosť (kontraktilitu). Zvyšuje aj silu a vytrvalosť srdcového svalu. V minulosti sa používal aj na liečbu žaldočných vredov.

 

FOREVER YOUNG REGENERATIVE COLLAGEN

1 dávka obsahuje 5 000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov z hovädzieho kolagénu typu I, III. MSM (Methylsulfonylmetán) predstavuje významný zdroj organickej a biologicky najlepšie vstrebateľnej formy síry, ktorá zvyšuje zdravie, flexibilitu a pohyblivosť kĺbov. Má protialergické účinky, pomáha odstraňovať z tela toxíny, pomáha redukovať zápaly a opuchy kĺbov, znižuje ich bolestivosť. Podporou tvorby kolagénu a keratínu posilňuje tvorbu nových vlasových vlákien, zlepšuje kvalitu a pevnosť nechtov.  Zlepšuje zdravie čreva, napomáha regenerácii črevných buniek. Redukuje ponámahové bolesti svalov (svalovicu). Prispieva k liečbe hemoroidov. Pomáha organizmu lepšie sa adaptovať na stres. Zmierňuje chrápanie. Taurín pomáha eliminovať stres a navodzovať pocit duševnej pohody. Má pozitívny vplyv na srdce, krvný tlak, telesnú hmotnosť ako aj hladinu lipidov v krvi. U mužov podporuje produkciu testosterónu a rastového hormónu. Chráni spermie pred oxidačným stresom, zlepšuje ich pohyblivosť a funkčnosť. Spolu s MSM pôsobí proti svalovým kŕčom. Acetyl karnitín potencuje účinok taurínu na zlepšenie funkčnosti spermií. DMAE je veľmi efektívny antioxidant, výrazne zlepšuje pamäť, IQ, mentálnu energiu, proces učenia. Pôsobí proti únave a spomaľuje starnutie. Karnozín je silný antioxidant, pôsobí na bunkovej úrovni, spomaľuje proces starnutia, podporuje imunitný systém, potláča zápalové procesy, má pozitívny vplyv na mozog, zlepšuje pamäť, koncentráciu a logické myslenie. Zvyšuje odolnosť svalov voči únave. Zvyšuje aj silu a vytrvalosť srdcového svalu. Má priaznivé účinky pri ischemickej chorobe srdca a hypertenzii. V minulosti sa používal aj na liečbu žalúdočných vredov.

 

Veríme, že z našej ponuky kolagénov, vytvorenej na mieru pre každú vekovú skupinu, si vyberiete ten pravý pre Vaše potreby. Ak máte akékoľvek pochybnosti o vhodnosti kolagénu pre Vás vzhľadom na Váš zdravotný stav, kontaktujte nás cez našu online poradňu. 

Váš team lekárov BENEDICTUS