Trávenie - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

42 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - TRÁVENIE je jedinečnou kombináciou extraktov z slamihy, myrhy, klinčeka, mäty a ďumbiera. Olej má rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
21.11.2019
€20,29
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Tráviaci systém človeka tvoria orgány tráviacej rúrypomocné žľazy, z ktorých najdôležitejšie sú pečeňpankreas (podžalúdková žľaza). Trávenie začína už v ústach, ptyalín (enzým nachádzajúci sa v slinách) tu rozkladá škroby na jednoduché cukry. Proces trávenia ďalej pokračuje v žalúdku, kde sa skonzumovaná strava zmiešava so žalúdočnými šťavami. V tenkom čreve sa k nej pridávajú ďalšie tráviace enzýmy produkované pankreasompečeňou. Žlč sa totiž tvorí v pečeni a žlčník slúži len ako jej rezervoár. Ďalšie enzýmy sa tvoria priamo v bunkách tenkého čreva a pre ich produkciu je veľmi dôležitá zdravá a neporušená sliznica tenkého čreva ako aj dostatočné množstvo výbežkov, tzv. klkov, ktoré mnohonásobne zväčšujú absorpčnú plochu tenkého čreva. Sem patrí napr. laktáza – enzým rozkladajúci mliečny cukor alebo enzým rozkladajúci histamín. Zápalové zmeny sliznice sa potom okrem iného môžu prejaviť aj intoleranciou laktózy alebo histamínu. V hrubom čreve sa do tráviaceho procesu zapájajú aj rôzne priateľské, žiaľ často aj menej priateľské baktérie. Tieto sú súčasťou tzv. črevnej flóry. Niektoré pomáhajú rozkladať potravu, iné sú schopné produkovať vitamíny nevyhnutné pre človeka.

 

Travenie-obrazok-1

 

Priateľské baktérie sa všeobecne označujú ako probiotické a sú pre nás mimoriadne dôležité, s imunitným systémom zabraňujú ostatným baktériám a kvasinkám, aby sa premnožili. U zdravého človeka je baktériami osídlené len hrubé črevo. Keď sa však naruší rovnováha mikrobioty, napr. antibiotikami, konzumáciou sladkostí, ale tiež permanentným stresom, nepriateľské baktérie sa premnožia a začnú postupne osídľovať aj tenké črevo, čo je v odbornej literatúre označované skratkou SIBO (Small Intestine Bacterial Overgrowth). Niektoré z týchto patogénnych baktérií sú schopné produkovať rôzne plyny, čo sa prejavuje nadúvaním po každom jedle, nielen po strukovinách. S týmto problémom býva často spojená aj intolerancia lepku. Bezlepková diéta sa tak stáva súčasťou jedálnička pomaly každého druhého človeka.

 

Najčastejšie tráviace ťažkosti

 

 • bolesti brucha
 • pocit plnosti: nepríjemný pocit pretrvávania potravy v žalúdku
 • nafukovanie hornej časti brucha: pocit tlaku v hornej časti brucha
 • nauzea: chúlostivý, nepríjemný pocit s nutkaním na vracanie
 • skorá sýtosť, ktorá sa prejaví nechuťou jesť aj keď príjem potravy je malý
 • ranné nevoľnosti a nadúvanie v tehotenstve

 

Travenie

 

Osobitnú pozornosť si zaslúži candida, ktorá sa ako kvasinka živí cukrom a nachádza sa v hrubom čreve aj u zdravého človeka. Candida dokáže produkovať množstvo toxínov a tiež látku podobnú inzulínu, ktorá znižuje cukor v krvi, čím zároveň u človeka vyvoláva neovládateľnú chuť na sladké.

Farmaceutický priemysel ponúka množstvo prípravkov ovplyvňujúcich nejakým spôsobom trávenie. Sú to rôzne zmesi enzýmov nahradzujúce nedostatočnú tvorbu tráviacich štiav, rôzne druhy prípravkov na zápchu, ďalšie zase proti hnačke, či na pálenie záhy a podobne.  Riešenie aj v tomto smere ponúka príroda so svojou širokou paletou liečivých bylín, resp. extraktov z nich. Veľmi účinné sa aj v tomto smere ukazujú esenciálne oleje na vnútorné použitie, ktoré obsahujú účinné zložky liečivých rastlín v ľahko dostupnej a vysoko koncentrovanej forme. Napr. terpenoidy podporujú trávenie povzbudením tvorby žalúdočných štiav, tráviacich štiav a žlče a zároveň pohyblivosť hladkého svalstva tráviaceho traktu. Navyše pôsobia proti patogénnym baktériám a plesniam. Flavonoidy zmierňujú kŕče aj zápalypodporujú pečeň zlepšením jej detoxikačnej schopnosti. Zmiešaním viacerých esenciálnych olejov tak môže vzniknúť ideálna kombinácia, ktorá už po užití 2-3 kvapiek takejto zmesi dokáže veľmi rýchlo riešiť ktorúkoľvek z vyššie spomenutých tráviacich ťažkostí. Je vhodným doplnkom balíčka prvej pomoci v každej domácnosti, no rovnako užitočnou môže byť aj počas dovolenky, kedy sme viac ako inokedy exponovaní nástrahám inej ako domácej kuchyne.

 

Travenie-obrazok-2

 

Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme.

 • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
 • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
 • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
 • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka
 
 • absolútny; základný; neodmysliteľný;
 • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
 • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
 • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný
   

 travenie1

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Zloženie

 

Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemokSlamiha piesočná (oleum stoechadi) - kvetKlinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - pukMyrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica, Mäta pieporná (oleum menthae).

 

Dávkovanie

 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: 3 x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať ESENCIÁLNE OLEJE len po konzultácií s lekárom.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 travenie2

 

Upozornenie

 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.