Pečeň - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

25 hodnotení
 

Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov Benedictus – PEČEŇ je jedinečnou kombináciou extraktov z  citrónovníka rajského, citrónovníka pravého, slamihy a ďumbiera. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
19.11.2019
€20,79
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Pečeň patrí medzi najväčšienajdôležitejšie orgány ľudského tela. Je to zároveň najväčšia žľaza s vonkajším vylučovaním. Pečeň plní niekoľko významných funkcií.

 • dochádza tu k spracovaniu všetkých látok vstrebaných v čreve
 • ukladá zásoby glykogénu, minerálnych látokvitamínov
 • v pečeni sa tvorí žlč, potrebná pre vstrebávanie tukovvylučovanie nepotrebných látok
 • pečeň je tiež najdôležitejší detoxikačný orgán, čistí krv, odbúrava z nej škodlivé a jedovaté látky
 • premieňa škodlivé a jedovaté látky na netoxické odpadové produkty, ktorých sa vie organizmus zbaviť prirodzenou cestou
 • v pečeni sa tvoria mnohé dôležité látky potrebné pre správne fungovanie organizmu

 pecen3

 

Pečeni škodí presne to, čo je charakteristické pre náš súčasný životný štýl, teda stres, zlá životospráva, rôzne chemické látky obsiahnuté v potravinách, čistiacich prostriedkoch, či v plastovom riade, nadmerná konzumácia alkoholu, ale aj mnohé lieky. Sú to napr. lieky na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi alebo v reklame často prezentované prostriedky na znižovanie horúčky, či tlmenie bolesti, obsahujúce paracetamol.

Príznaky poškodenia pečene nemusia byť vôbec nápadné. Jedným z prvých môže byť svrbenie kože, či už celkové alebo len lokálne. Chronická únava bez zjavnej príčiny, rovnako ako budenie sa v noci v čase medzi 1 a 3 hodinou môžu signalizovať problémy s pečeňou. Ďalším príznakom môže byť podráždenosť, netrpezlivosť, netolerancia nafukovanie bolesti brucha, tlak v pravom podrebrí, celková stuhnutosť, najmä však oblasť trapézových a krčných svalov, skracovanie šliach, bolesti kolien, bedrových kĺbov a palcov na nohách, problémy s vonkajšími pohlavnými orgánmi (vyrážky, svrbenie, výtok u žien), lámavé a vrúbkované nechty, problémy s očami (pálenie, slzenie, zápaly spojiviek, svetloplachosť)

 

pecen4

 

Pri vyšetrení krvi sa zvýšené hodnoty pečeňových testov objavujú pri zápaloch pečene a chronických ochoreniach ako sú steatóza pečene, chronická hepatitída B a C, prípadne autoimunitná hepatitída, teda zápal pečene. Problematické hodnoty však môžu byť zapríčinené aj dlhodobým užívaním niektorých liekov. Dlhodobo zvýšené hodnoty môžu postupne vyústiť až do cirhózy, prípadne aj rakoviny pečene. Stukovatenie pečene (steatóza) je mimoriadne časté, vo vyspelých krajinách sa objavuje u približne štvrtiny dospelých obyvateľov. Ak pečeň tvorí viac ako päť až desať percent tuku, prestáva fungovať správne. Tkanivo pečene je podráždené, začne sa poškodzovať a vznikajú jazvy. Ochorenie sa prejavuje ako tupý, nebolestivý tlak pod pravým rebrovým oblúkom, ktorý sa môže objaviť po jedle alebo po fyzickej námahe. Stukovatená pečeň je predpokladom nielen cirhózy, ale aj ďalších ochorení ako je cukrovka, vysoký tlak, či artérioskleróza. Chorá pečeň, ktorá si nedokáže na 100% plniť svoju funkciu znamená pre človeka vážny problém.

Regenerácia pečene – pečeňové bunky majú vysokú regeneračnú schopnosť. Prvým predpokladom regenerácie pečene je zníženie jej pracovného zaťaženia, teda vhodná diéta, nezaťažujúca pečeň a užívanie výživových doplnkov podporujúcich detoxikáciu pečene a regeneráciu pečeňových buniek. Z tohto hľadiska veľmi prospešné sa ukazujú byť esenciálne olejeniektorých rastlín, najlepšie vo forme zmesi, v ktorej sa účinky jednotlivých olejov navzájom potencujú.

 

Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

 • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
 • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
 • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
 • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka
 
 • absolútny; základný; neodmysliteľný;
 • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
 • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
 • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný
   

 pecen2

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Zloženie

 

Citrónovník pravý (oleum citri) - plod, Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - živica, Ďumbier lekársky (oleum zingibri) - podzemok, Citrónovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie

 

Dávkovanie
 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: 3 x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať ESENCIÁLNE OLEJE len po konzultácií s lekárom.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 

pecen1

 

Upozornenie
 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.