CHAMPION JUNIOR

35.92 € 44.90 €

156 g

Unikátna, špeciálna výživa  určená všetkým deťom vo vývoji, aktívne športujúcim deťom, deťom s rastovými bolesťami a deťom s potravinovými intoleranciami.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 18.1.2021

Obsahuje potrebný mix vitamínov, minerálov, živín a základného stavebného prvku tela-kolagénu. Zabezpečuje tiež správny vývoj kostí, šliach, chrupaviek, väzov, zubov a ďalších tkanív.

Je určená všetkým deťom vo vývoji, aktívne športujúcim deťom, deťom s rastovými bolesťami a deťom s potravinovými intoleranciami pre zdravý vývoj ich tráviaceho traktu a správne vstrebávanie živín. Túto problematiku rozoberá vo svojom článku MUDr. Kalauz, prečítať si ho môžete TU.

Špeciálna kĺbová výživa CHAMPION JUNIOR, navrhnutá lekármi z teamu BENEDICTUS, obsahuje zložky, ktoré prispievajú:

  • k normálnej tvorbe kolagénu- základného stavebného kameňa ľudského tela
  • k udržaniu zdravých kostí a k správnej funkcii chrupaviek, kostí a svalov
  • k správnej látkovej premene, dôležitej pre tvorbu energie
  • k správnej funkcii imunitného a nervového systému
  • k zníženiu vyčerpania a únavy
  • k správnej funkcii psychiky a zdravej duševnej výkonnosti
  • k zachovaniu zdravých slizníc

Balenie obsahuje 30 samostatne balených denných dávok á 5,2g rozpustného prášku, určeného na okamžitú prípravu chutného nápoja s chuťou pomarančov. Bez cukru, umelých farbív a sladidiel. BEZ ALERGÉNOV. Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingvého kódexu. Určené deťom od 8 rokov.

Zloženie: Hydrolyzované kolagénové peptidy, Glukosamín sulfát, Metylsulfonylmetán (MSM),Chondroitín, Vápnik (Ca), Vitamín B1, Vitamín B2, Vitamín B3, Vitamín B5, Vitamín B6, Vitamín B9, Vitamín B12, Vitamín C, Vitamín D3, Vitamín E, Vitamín H, Vitamín K2 MK-7.


Poskytuje bežná strava dnešného rastúceho dieťaťa všetko potrebné pre správny vývoj jeho pohybového aparátu?

Vyžadujú aktívne športujúce deti špeciálnu pozornosť z hľadiska výživy?

Čo robiť, keď sa Vaše dieťa sťažuje na bolesti nôh, označované všeobecne ako "rastové bolesti" a čo môže byť ich príčinou?

Ako zabezpečiť deťom s potravinovými intoleranciami správne vstrebávanie živín?

Všetky tieto otázky sme si kládli pred zahájením vývoja unikátnej výživy pre deti dnešnej generácie.

Bolesti chrbta, kolena, či nôh sú často vnímané ako nevyhnutná súčasť starnutia. Vysvetľujú sa ako opotrebovanie kĺbov, medzistavcových platničiek, prípadne neprimeranou záťažou poškodených šliach, úponov, či väzov. Mnohí z nás si ale neuvedomujú, že podobné problémy trápia aj deti už v rannom veku.

Je potrebné si uvedomiť, že dieťa nie je zmenšenina dospelého človeka, jeho pohybový aparát sa od narodenia vyvíja a rastie až do 18. roku života, niekedy ešte dlhšie. Preto má ďaleko vyššie nároky na správnu výživu, aby mal dostatok všetkých minerálov, vitamínov a živín, z ktorých si buduje jednotlivé štruktúry tela. Ešte viac to platí pre deti, ktoré aktívne športujú a ich kosti, kĺby a šľachy sú preto vystavené omnoho väčšej záťaži a tým pádom majú aj vyššie nároky na všetky potrebné živiny.

Až tretinu všetkých bielkovín v tele tvorí kolagén. Je to doslova jeden z jeho stavebných kameňov. Môžeme si ho predstaviť ako pružné lepidlo, ktoré drží pohromade celé telo. Poskytuje mu pevnosť, štruktúru a stabilitu. Zohráva tiež dôležitú úlohu pri udržiavaní pružnosti pokožky a spojivového tkaniva. Preto je bohato zastúpený v kostiach, svaloch, kĺboch, väzoch, šľachách, či medzistavcových platničkách. Pekné zuby, zdravé ďasná, pevné nechty, jemná pokožka, či bohaté vlasy, to všetko je prejavom dostatočnej tvorby kvalitného kolagénu. Je však veľmi dôležitý aj pre správne fungovanie samotných čriev, pre správnu vstrebávanie živín a nepriepustnosť škodlivín z čriev cez sliznicu tenkého čreva do krvného obehu. Celý tento proces následne ovplyvňuje celkový stav imunity dieťaťa. 

V súčasnosti strava, ktorú bežne konzumujeme, nepostačuje telu pre optimálnu tvorbu vlastného kolagénu. Preto je dôležité, zvlášť v období rastu, zabezpečiť jeho pravidelný prísun z iných zdrojov. Vývar z kostí (ktorý by normálne slúžil ako kvalitný zdroj kolagénu)- pokiaľ kosti pochádzajú zo zvierat chovaných silážou a kostnou múčkou- slúži ako zdroj ťažkých kovov a iných environmentálnych záťaží, ktoré sa následne ukladajú v kostiach.

Ideálne je preto zabezpečiť čistú, kvalitnú „surovinu“ pre tvorbu kolagénu vo forme výživového doplnku, ktorý je možné pravidelne konzumovať bez náročnej prípravy a špeciálnych podmienok na jeho skladovanie. Takýto výživový doplnok by okrem toho mal obsahovať aj všetky minerály a vitamíny, potrebné pre správny vývoj kostí, kĺbov, šliach a svalov. Vplyvom masového používania pesticídov v poľnohospodárstve pestované rastliny už dávno neobsahujú tie množstvá vitamínov a minerálov, ktoré sú pri nich udávané v tabuľkách s výživovými hodnotami.

Rodičia často netušia, prečo sa ich deti sťažujú na bolesti nôh a to nielen pri záťaži, ale nezriedka aj v kľude. Častokrát im tieto bolesti bránia v spánku a celkovo narúšajú fyzickú a psychickú pohodu dieťaťa. U lekára často počujú, že sa jedná o tzv. rastové bolesti, ktoré časom prestanú. Ich príčinou môže byť práve nedostatok určitých látok, potrebných pre zdravý vývoj pohybového systému.

Rozhodli sme sa riešiť tento problém a pripravili sme výživový doplnok – špeciálnu kĺbovú výživu, určenú pre obdobie rastu a dospievania, ktorá obsahuje látky dôležité pre správny vývoj kostí, šliach, chrupaviek, väzov, zubov a ďalších tkanív, ktorých podstatnú zložku tvorí kolagén. 

Už Hippokrates povedal, že všetky choroby začínajú v črevách. Preto je dobrá kondícia črevnej sliznice mimoriadne dôležitá pre každého človeka a tým viac pre vyvíjajúci sa organizmus dieťaťa. Jednak preto, aby sa cez ňu nedostávali do krvi škodliviny z čreva, jednak pre čo najlepšie vstrebávanie živín z potravy. K zachovaniu zdravých slizníc prispievajú aj vitamín A, biotín, niacín a riboflavín. Kolagénové peptidy sú zároveň vynikajúcim zdrojom aminokyseliny glycín, bez ktorej tvorba kolagénu nie je možná. Glycín je tiež prekurzorom glutationu, látky extrémne dôležitej pre detoxikáciu organizmu a správne fungovanie imunitného systému.

Kĺbová výživa Champion Junior je namiešaná s láskou pre zdravý vývoj detí dnešnej generácie, aby si už dnes budovali ich zdravú budúcnosť. Veríme, že Vy aj Vaše deti si ju zamilujete a každý deň sa spolu s ňou priblížite k splneným snom vašich detí. 

MUDr. Gustáv Kalauz, autor špeciálnej kĺbovej výživy BENEDICTUS CHAMPION JUNIOR