Chudnutie - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

60 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - CHUDNUTIE je jedinečnou kombináciou extraktov z ďumbiera, mäty, škoricovníka, citrónovníka rajského, citrónovníka pravého a myrhy. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
19.11.2019
€17,89
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Obezita je nadmerné hromadenie tuku v ľudskom tele. Prináša so sebou sociálne, psychické, kozmetické, ale aj zdravotné problémy. Je rizikovým faktorom mnohých civilizačných chorôb, ako sú napríklad kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, cukrovka, ochorenia kĺbov a nádorové ochorenia. Nezanedbateľné sú aj následné psychické problémy, prejavujúce sa stratou sebadôvery, depresiou a tiež rôznymi komplexami.

Svetové štatistiky udávajú, že obezitou a nadváhou trpí viac ako polovica celkovej svetovej populácie. Závažnejšou skutočnosťou vyplývajúcou zo štatistík je však to, že obezita je druhou najčastejšou príčinou predčasného úmrtia obyvateľstva.

 

Esencialne-kvapky-Hlad

 

Častokrát sú za obezitu zodpovedné naše nesprávne stravovacie návyky. K takým najtypickejším patrí nepravidelný príjem stravy, kedy pre „nedostatok času“ si prvýkrát sadneme k stolu až večer po návrate z práce a potom sa snažíme dohnať zameškané. Ďalším zlozvykom je zajedanie každého hlavného jedla nejakou sladkosťou (ovocie nevynímajúc) alebo potreba neustále niečo „zobať“ a to najmä vo večerných hodinách. V prvom prípade si organizmus vytvára tukové zásoby, aby preklenul fázu „hladovania“ počas celého dňa, v ďalších prípadoch sa jedná o kalórie navyše, ktoré, pokiaľ nie sú kompenzované zvýšenou telesnou aktivitou, vedú k nadváhe.

V každom prípade prvým predpokladom k redukcii nadváhy je zníženie množstva prijatých kalórií. To možno docieliť obmedzením stravovacích dávok práve za pomoci esenciálnych olejov Benedictus. Stačí, že po zjedení plánovaného množstva jedla užijete 1-2 kvapky esenciálneho oleja na lyžici vody a zapijete vodou alebo nesladeným čajom. Namiešaná kombinácia olejov znižuje chuť na sladké a potrebu ďalšieho jedenia. Môžete si to aj zjednodušiť tak, že do menšej fľašky s čajom alebo vodou si kvapnete 3-5 kvapiek esenciálnych olejov Benedictus – Chudnutie, ktoré môžete mať celý čas pri sebe a vždy, keď dostanete chuť na nejakú vašu obľúbenú maškrtu, dáte si dúšok z fľašky. Keď uvažujete o tom ako schudnúť, Zmes esenciálnych olejov Benedictus – Chudnutie je ideálnym doplnkom ku každému jedálničku na chudnutie, pretože pomáha potlačiť chuť maškrtiť mimo hlavných jedál. Nezabúdajte na dostatok pohybu.

 

Esencialne-kvapky-Chudnutie

 

To či trpíte obezitou, alebo nie si viete vypočítať pomocou takzvaného BMI vzorca. BMI vzorec je index telesnej hmotnosti a vyjadruje vzťah medzi telesnou hmotnosťou a výškou.

Vzorec pre  výpočet BMI je:    BMI-vzorec     m - hmotnosť v kg  a h - výška v m

Tabuľka rozdelenia obezity a nadváhy podľa Svetovej zdravotníckej organizácie

 

Normálna váha BMI 18,5 - 24,9  
Nadváha BMI 25,00 - 29,9 mierne riziko
Obezita 1. stupňa BMI 30,0 - 34,9 stredné riziko
Obezita 2. stupňa BMI 35,0 - 39,9 vysoké riziko
Obezita 3. stupňa BMI > 40,0 život ohrozujúce riziko

  

 

Čo sa podieľa na nadváhe

 

 • zlé stravovacie návyky
 • väčší príjem energie ako výdaj
 • hormóny a ich vplyv
 • poruchy metabolizmu
 • genetika
 • psychika
 • niektoré lieky

 

Chudnutie1

 

Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

 • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
 • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
 • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
 • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka

 

 • absolútny; základný; neodmysliteľný;
 • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
 • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
 • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Chudnutie

 

Zloženie

 

Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie, Citronovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie, Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica, Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra, Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať, Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok.

 

Dávkovanie

 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 

 Chudnutie2

 

Upozornenie

 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.