Alergia - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

51 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - Alergia je jedinečnou kombináciou extraktov z levandule, mäty, čajovníka, vôňovca a citrónu. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
19.11.2019
€15,59
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Alergia je neprimeraná, obranná reakcia imunitného systému ľudského organizmu na látky z vonkajšieho prostredia. Túto neprimeranú, obrannú reakciu vyvolávajú takzvané alergény. V momente keď sa alergény dostanú do organizmu, fungujú ako spúšťač alergickej reakcie. Telo alergika začne okamžite produkovať protilátky, ktorých úlohou je alergény zneškodniť.

Alergény sú väčšinou látky, ktoré zdravému človeku neškodia a ich môžeme rozdeliť na 4 skupiny: inhalačné alergény, potravinové alergény, bodnutie hmyzom a lieky

Inhalačné alergény: pele tráv, stromov a bylín, zvieracie alergény, plesne alebo roztoče.

 

Alergia3

 

Potravinové alergény: vajíčka, pšeničná múka, koreňová zelenina, paradajky, orechy, ryby, ovocie sója a mlieko.

Bodnutie hmyzom: včela, osa, čmeliak, príležitostne aj sršeň.

Lieky: barbituráty, lokálne anestetika, penicilín a iné antibiotika

Sprievodným znakom alergie sú alergické príznaky, za ktoré je zodpovedný histamín. Histamín sa z organizmu vyplavuje pri alergickej reakcii.  Počet alergikov sa neustále zväčšuje. Odborníci sa zhodujú, že minimálne 25 % populácie trpí alergiou a počet alergikov stúpa.

Alergia je považovaná za dedičný problém. Pravdepodobnosť, že dieťa bude alergik je 30 % ak je jeden z rodičov alergik. Ak sú alergici obaja rodičia pravdepodobnosť sa zvyšuje na 60 %. Alergia môže prepuknúť kedykoľvek počas života.

 

Príznaky alergie

 

 • časté kýchanie
 • nevysvetliteľný kašeľ
 • sťažené dýchanie
 • výtok z nosa, aj keď nie ste nachladnutý
 • upchatý nos, aj keď nie ste nachladnutý
 • svrbenie alebo slzenie očí
 • svrbenie kože
 • opuchnuté pery alebo jazyk
 • hvízdavé dýchanie alebo pískania v hrudníku

 

 

Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

 • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
 • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
 • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
 • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka

 

 • absolútny; základný; neodmysliteľný;
 • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
 • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
 • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekovvýživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Alergia1

 

Zloženie

 

Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie, Levanduľa úzkolistá (oleum lavandulae) - kvet, Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať, Čajovník austrálsky (oleum melaleucae alternifoliae) - list, Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list.

 

Dávkovanie

 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: 3 x denne užiť na lyžici vody alebo čaju jedu kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu kvapky užívať len po konzultácií s lekárom.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 


Alergia2

 

Upozornenie

 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. 

 

 

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Avatar autora Iluhubau 23.6.2019 21:56
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# axilaziji-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-u]axilaziji-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t http://mewkid.net/generic-cialis/#axilaziji-t urewoxob
Odpovedať
Avatar autora Uuxizisura 23.6.2019 21:56
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# gumuyoca-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-u]gumuyoca-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t http://mewkid.net/generic-cialis/#gumuyoca-t epaeepage
Odpovedať
Avatar autora Xalafi 23.6.2019 21:56
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# uxigoq-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-u]uxigoq-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxigoq-t ujuavito
Odpovedať
Avatar autora 10.9.2018 15:52
+ Prístup na Vašu stránku, výber tovaru, prijateľné ceny, rýchlosť a spoľahlivosť v dodaní tovaru. Len tak ďalej. Ď. - Niet čo zatiaľ vytýkať.
Odpovedať
BT Avatar autora 10.9.2018 15:54
Ďakujeme veľmi pekne
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.