Doprava zadarmo
 

Imunita - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

55 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - IMUNITA je jedinečnou kombináciou extraktov zo škoricovníka, klinčeka, eukalyptu, kadidla a rozmarínu. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
19.11.2019
Jednotková cena €173,90 / 100 ml
€17,39
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Imunita je súhrn obranných mechanizmov, ktorými sa organizmus bráni proti vonkajším patogénom (rôzne škodlivé látky a mikroorganizmy) napádajúcim telo. Imunitu poznáme vrodenúzískanú. Každá z nich má svoj význam v boji proti škodlivinám.

 

Imunita4

 

Oslabená imunita sa môže prejavovať:

 • zvýšenou únavou
 • častými prechladnutiami
 • opakovanými zápalmi prínosových dutín a močových ciest
 • opakovanými oparmi
 • zhoršeným hojením rán
 • pomalým zotavovaním po prekonaných virózach
 • plesňovými ochoreniami kože a nechtov.

Bunky imunitného systému sa tvoria v kostnej dreni (B-lymfocyty) a v thyme (T-lymfocyty). Dôležitou súčasťou imunitného systému je lymfatický sytém, kde okrem lymfatických ciev patria lymfatické uzliny, slezina, appendixPeyerove plaky. Takmer 80% imunitného systému sa nachádza v oblasti čriev. Posledné výskumy ukazujú, že správne zloženie črevnej flóry (mikrobiota) je mimoriadne dôležité pre silnú imunituPodobne bolo preukázané spojenie medzi psychikou, nervovým systémomimunitou.

 

Imunita3

 

Intenzívny alebo dlhodobo pôsobiaci stres, či frustrácia dokážu meniť črevnú flóru v neprospech probiotických baktérií. Namiesto nich začnú prevládať patogénne baktérie a kvasinky, výsledkom čoho je potom oslabená imunita a náchylnosť k rôznym infekciám. Zdravá výživa je preto dôležitá aj pri oslabenej imunite. Je potrebné konzumovať dostatok ovocia a zeleniny, obmedziť cukor a múčniky, mlieko vo všeobecnosti zahlieňuje organizmus, čo prospieva rastu plesní. Na podporu imunity je vhodné užívať probiotiká, ale aj prebiotiká. Kým probiotiká sú kultúry probiotických baktérií, prebiotiká sú skôr potravou pre tieto baktérie, napr. inulín obsiahnutý v čakanke.

Keď chceme zvyšovať svoju imunitu, nesmieme zabudnúť ani na vitamíny. Pre podporu imunity je okrem vitamínu C dôležitý aj vitamín D, konkrétne jeho prírodná forma D3, vitamín K a tiež skupina vitamínov B, zvlášť vitamín B12. Detoxikácia organizmu je ďalší zo spôsobov ako podporiť oslabenú imunitu. Pitie ovocných alebo zeleninových štiav je tiež výborný prostriedok na podporu imunity. Treba si však uvedomiť, že je rozdiel medzi čerstvou šťavou bohatou na enzýmypasterizovanou, aj keď 100% šťavou z tých istých surovín, v ktorej boli zahriatím zničené všetky enzýmy. Tá prvá organizmus alkalizuje, kým tá druhá skôr prekysľuje. A nesmieme zabúdať ani na dostatok kvalitného spánku. Počas spánku dochádza k regenerácii celého organizmu vrátane imunitného systému.

Staronový spôsob ako si posilniť imunitný systém ponúkajú esenciálne oleje. S úspechom ich používali už v starom Egypte a v súčasnosti znovu zažívajú boom. Ich jednotlivé zložky majú preukázané antivírusové, antibakteriálneprotiplesňové účinky, čím odbremeňujú imunitný systém a umožňujú tak jeho rýchlejšiu regeneráciu. Mnohé tiež majú protizápalové a imunomodulačné vlastnosti. Výhodné sú hlavne kombinácie týchto olejov, v ktorých sa navzájom potencujú ich pozitívne účinky.

 
Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

 • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
 • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
 • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
 • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka
 
 • absolútny; základný; neodmysliteľný;
 • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
 • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
 • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný
   

 Imunita1

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Zloženie

 

Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - pukŠkoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra, Eukalyptus guľatoplodý (oleum eucalypti) - list, Rozmarín lekársky (oleum rosmarini) - vňaťKadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica.

 

Dávkovanie
 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: 3 x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať ESENCIÁLNE OLEJE len po konzultácií s lekárom.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 

Imunita2

 

Upozornenie
 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
RN Avatar autora 6.9.2018 11:58
Super zabralo, skvele pripravky, odporucam
Odpovedať
BT Avatar autora 6.9.2018 11:59
Ďakujeme :)
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.