Žihľavka - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

33 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - ŽIHĽAVKA je jedinečnou kombináciou extraktov z levandule, mäty, kadidla a zederachu. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

UPOZORENIE: Žihľavka je esenciálny olej na VONKAJŠIE POUŽITIE!

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
19.11.2019
€16,29
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Žihľavka, latinsky urticaria, je špecifická reakcia kože na rôzne alergény. Prejavy na koži sú podobné ako po kontakte so žihľavou. Na pokožke sa vytvoria malé ružovo-červené vyrážky, ktoré intenzívne pália a  svrbia a pripomínajú správanie pokožky po tom, ako ju popŕhli žihľava. Častejšie sa vyskytuje u detí a spúšťajú ju rôzne alergény. Jej príznaky môžu trvať krátko, v ťažších prípadoch aj niekoľko týždňov. Žihľavka ako prejav alergickej reakcie sa objavuje aj po niektorých potravinách, napr. po citrusoch, jahodách, orechoch, čokoláde, paradajkách, syroch. Spúšťačom môžu však byť aj rôzne prísady v potravinách. Aj alergia na lieky sa v ľahších prípadoch prejavuje formou žihľavky, väčšinou sa jedná o antibiotiká. Alergická reakcia sa môže vyvinúť aj po uštipnutí hmyzom, väčšinou sú to včely alebo osy. V poslednej dobe pribúda rôznych druhov hmyzu, ktoré sú schopné vyvolať reakciu podobnú žihľavke.

 

zihlavka3

 

Treba spomenúť aj fyzikálne alergény, na ktoré telo reaguje žihľavkou. Sú to alergia na chlad, na slnko, na pracie prášky, kozmetické krémy a tiež rôzne kovy, kedy hovoríme o tzv. kontaktnej alergii.

Vo všeobecnosti sa odporúča vyhýbať sa alergénu, ktorý podráždenie spôsobuje, prať nové oblečenie pred nosením, používať nealergizujúce pracie prášky a nepoužívať aviváž. To isté platí aj pre krémy a parfumy. V prírode je vhodné používať repelent nielen proti kliešťom, ale  všeobecne proti hmyzu a pre istotu mať pri sebe aj lieky na alergiu.

Ľudové liečiteľstvo pozná mnohé byliny, ktoré zmierňujú žihľavky, či už vo forme čajov alebo lokálnej aplikácie. Zmes esenciálnych olejov získaných z bylín so skľudňujúcim účinkom na pokožku je vhodná na lokálnu aplikáciu na všetky alergické prejavy po poštípaní hmyzom, kde zmierňuje svrbenie a pálenie. Výhodou je antiseptický, antibakteriálny, antivírusovýprotizápalový účinok esenciálnych olejov, nakoľko štípance môžu byť navyše aj infikované. Táto zmes je vhodné na všetky kožné alergické prejavy, vrátane kožnej reakcie na agresívne trávy, alebo kontaktnú alergiu.

 
Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

  • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
  • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
  • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
  • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka
 
  • absolútny; základný; neodmysliteľný;
  • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
  • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
  • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný
     

 zihlavka2

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Zloženie

 

Levanduľa úzkolistá (oleum lavandulae) - kvet, Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať, Kadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica, Zederach indický (oleum azadirachti) - vňať

 

 zihlavka1

 

Dávkovanie
 

Dospelí: 3 krát denne potierať svrbivé miesta na koži. V prípade citlivej pleti pridať do neutrálneho krému alebo masti.

Deti: 3 krát denne potierať svrbivé miesta na koži. V prípade citlivej pleti pridať do neutrálneho krému alebo masti.

 

 zihlavka4

 

Upozornenie
 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.