Viróza - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

58 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - VIRÓZA je jedinečnou kombináciou extraktov z kadidlovníka, škoricovníka a citrónovníka. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
21.11.2019
Jednotková cena €169,90 / 100 ml
€16,99
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 
 
Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Viróza je všeobecný pojem pre ochorenia, ktorých vyvolávateľom sú vírusy. Patria sem prevažne katary horných dýchacích ciest, prejavujúce sa príznakmi ako sú nádcha, škrabanie alebo bolesť v krku, ľahko zvýšená teplota, celková únava a pod.

Miernejšej forme uvedených prejavov bez teploty sa tiež hovorí prechladnutie. Spočiatku suchý kašeľ môže neskôr prejsť do produktívneho, spojeného s vykašliavaním hlienov. V bežnej praxi sa často zamieňajú pojmy virózachrípka. Nejedná sa však o tú istú nozologickú jednotku (ochorenie), hoci v oboch prípadoch sú vyvolávajúcim faktorom vírusy.

 

viroza4

 

Pôvodcovia chrípky sú najčastejšie chrípkové vírusy typu A, zriedkavejšie typu B alebo typu C, virózy charakteru kataru horných dýchacích ciest vyvolávajú najčastejšie adenovírusy a rhinovírusy. Chrípka prichádza z plného zdravia a vyjíja sa behom niekoľkých hodín. Prejavuje sa spočiatku zimnicou, ktorá prechádza do vysokej horúčky, často chýbajú príznaky prechladnutia, bývajú však bolesti hlavy, kĺbov, svalov a výrazný pocit únavy až vyčerpanosť, kedy je problémom pre chorého urobiť akýkoľvek, aj minimálny pohyb.

Viróza sa prejavuje celou škálou vyššie uvedených symptómov, vyvíja sa postupne v priebehu niekoľkých dní a obvykle človeka úplne neparalyzuje.  Okrem virózy postihujúcej dýchacie cesty poznáme aj črevnú virózu, ktorá sa prejavuje nevoľnosťou, zvracaním, hnačkou, prípadne ďalšími príznakmi z oblasti tráviaceho traktu.

 

viroza2

 

Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

  • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
  • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
  • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
  • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka
 
  • absolútny; základný; neodmysliteľný;
  • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
  • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
  • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný
     

 viroza3

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

Zloženie

 

Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie, Kadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica, Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra.

 
Dávkovanie
 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: 3 x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať ESENCIÁLNE OLEJE len po konzultácií s lekárom.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 

viroza1

 

Upozornenie
 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Avatar autora Uripayekiva 15.6.2019 10:31
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# uxuyagi-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-u]uxuyagi-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t http://mewkid.net/generic-cialis/#uxuyagi-t ugonoda
Odpovedať
Avatar autora Imyaqehoheqi 15.6.2019 10:31
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# jafecuj-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-u]jafecuj-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t http://mewkid.net/generic-cialis/#jafecuj-t ihomuoput
Odpovedať
Avatar autora Enaxovih 15.6.2019 10:30
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# ihouirede-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-u]ihouirede-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ihouirede-t ocidehna
Odpovedať
Avatar autora Inomazesek 3.4.2019 01:01
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# igifusohi-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-u]igifusohi-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#igifusohi-t ixuxteupi
Odpovedať
Avatar autora Ehejonerk 3.4.2019 01:01
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# ukiper-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-u]ukiper-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ukiper-t anaqefewo
Odpovedať
Avatar autora Yduhatuci 3.4.2019 01:00
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# iayago-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-u]iayago-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iayago-t oniyuy
Odpovedať
Avatar autora Epahen 21.3.2019 03:04
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# opimeqefa-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-u]opimeqefa-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#opimeqefa-t iaqifq
Odpovedať
Avatar autora Azuoximuka 21.3.2019 03:03
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# aebura-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-u]aebura-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aebura-t roofuxaw
Odpovedať
Avatar autora Texamusom 21.3.2019 03:03
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# ujawugina-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-u]ujawugina-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ujawugina-t oxikiy
Odpovedať
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.