Detský kašeľ

19.90 €

10ml

Esenciálne oleje BENEDICTUS-KAŠEĽ pre deti je spoľahlivou pomocou pri suchom či vlhkom kašli, ktorý by mal byť nevyhnutnou súčasťou lekárničky každej rodiny počas celého roku.  Prírodná a rýchla cesta na liečbu kašľa vašich detí je to najlepšie z prírody, čo naši lekári prinášajú. Naše zmesi sú ručne namiešané z esenciálnych olejov, ktoré sú získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín a sú v plnej BIO kvalite. Ich hlavnou výhodou pri liečbe detí je nepochybne rýchly nástup účinku , vysokú účinnosť už pri nízkom dávkovaní a bylinková vôňa a chuť.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 22.9.2020

Kašeľ je reflexným obranným mechanizmom organizmu, ktorého cieľom je vypudiť z dýchacích ciest cudzie častice. Vyvoláva ho podráždenie receptorov, ktoré sa nachádzajú na sliznici dýchacích ciest. K trvalému dráždeniu receptorov dochádza pri zápaloch horných dýchacích ciest spôsobených v 90 % prípadoch vírusmi, ktorých sprievodným znakom je v počiatočnom štádiu suchý kašeľ, ktorý je nepríjemný, bolestivý, dráždivý, vysiľujúci a neproduktívny.

Ak dôjde k napadnutiu organizmu vonkajšími škodlivinami dochádza ku zvýšenej produkcii hlienu, ktorým sa tieto obaľujú a pomocou riasinkového epitelu sa dostávajú vykašliavaním z tela von. Takýto kašeľ, ľudovo nazývaný aj vlhký, je produktívny a vedie k vedie k vykašliavaniu hlienov.

Špeciálnou kategóriou je čierny kašeľ, označovaný tiež ako dávivý. Je vyvolaný patogénnou baktériou Bordetella pertussis. Zvlášť nebezpečný je čierny kašeľ u detí, kedy môže dôjsť k zastaveniu dychu počas kašľa, prípadne sa môžu objaviť aj kŕče.  

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS KAŠEĽ je ideálna proti suchému aj vlhkému kašľu. Okrem antibakteriálnych, antivírusových a protiplesňových účinkov majú namiešané esenciálne oleje  aj účinky protizápalové.

ZLOŽENIE ZMESI ESENCIÁLNYCH OLEJOV "DETSKÝKAŠEĽ":

Hroznový olej: Vinič hroznorodý - jadierka (oleum vitis viniferae)

Citrónový olej: Citronovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie

Myrhovníkový olej: Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica

Zázvorový olej: Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok

Slamihový olej: Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - kvet

Klinčekový olej: Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk

Eukalyptový olej: Eukalyptus guľatoplodý (oleum eucalypti) - list

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Uchovávajte pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie, ktorý je uvedený na obale.