Detský kašeľ

19.90 €

10ml

100% prírodné kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané zmesi esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Liečivé kvapky pre deti DETSKÝ KAŠEĽ majú napriek nižšej koncentrácii a príjemnejšej chuti rovnako rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Sú vhodné pre deti od 3 rokov. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky. 

ks

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 7.7.2020

100% prírodné kvapky BENEDICTUS sú zmesi esenciálnych olejov získanélisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Liečivé kvapky BENEDICTUS určené na vnútorné použitie sú ručne miešané extrakty na základe našich vlastných klinicky testovaných receptúr.

Kašeľ je reflexným obranným mechanizmom organizmu, ktorého cieľom je vypudiť z dýchacích ciest cudzie častice. Vyvoláva ho podráždenie receptorov, ktoré sa nachádzajú na sliznici dýchacích ciest. K trvalému dráždeniu receptorov dochádza pri zápaloch horných dýchacích ciest spôsobených v 90 % prípadoch vírusmi, ktorých sprievodným znakom je v počiatočnom štádiu suchý kašeľ, ktorý je nepríjemný, bolestivý, dráždivý, vysiľujúci a neproduktívny.

Ak dôjde k napadnutiu organizmu vonkajšími škodlivinami dochádza ku zvýšenej produkcii hlienu, ktorým sa tieto obaľujú a pomocou riasinkového epitelu sa dostávajú vykašliavaním z tela von. Takýto kašeľ, ľudovo nazývaný aj vlhký, je produktívny a vedie k vedie k vykašliavaniu hlienov.

Špeciálnou kategóriou je čierny kašeľ, označovaný tiež ako dávivý. Je vyvolaný patogénnou baktériou Bordetella pertussis. Je nebezpečný hlavne u detí, kedy môže dôjsť k zastaveniu dychu počas kašľa, prípadne sa môžu objaviť kŕče.  

Prírodné kvapky BENEDICTUS DETSKÝ KAŠEĽideálne proti suchému aj vlhkému kašľu. Okrem antibakteriálnych, antivírusových a protiplesňových účinkov majú kvapky aj účinky protizápalové.

Zloženie:
Vinič hroznorodý - jadierka (oleum vitis viniferae)

Citronovník rajský - oplodie (oleum citri paradisi)

Myrhovník pravý - živica (oleum myrrhae)

Ďumbier lekársky - podzemok (oleum zingiberi)

Slamiha piesočná - kvet (oleum stoechadi)

Klinčekovec voňavý - puk (oleum caryophylli)

Eukalyptus guľatoplodý - list (oleum eucalypti)

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Uchovávajte pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie, ktorý je uvedený na obale.