Detská viróza

19.90 €

10ml

Esenciálne oleje BENEDICTUS- VIRÓZA určená deťom je prvou pomocou pre všetky deti a ich rodičov počas celého roka. Už od prvej, včasne podanej dávky nastáva rýchly ústup prejavov virózy a dieťa sa cíti výrazne lepšie. Podávaním počas 1-3 dní príznaky plne ustúpia a dieťa je opäť v plnej kondícii, bez zbytočných komplikácií, na ktoré už je nevyhnutná antibiotická liečba. Zmes je určená na vnútorné použitie (pri deťoch do 3 rokov a precitlivelých deťoch doporučujeme podanie vmasírovaním cez chodidlá) a je ručne miešané z BIO esenciálnych olejov získaných z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Výhodou pri liečbe detí je rýchly nástup účinku vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Zmes VIRÓZA by mala byť povinnou výbavou vašej domácej lekárničky, obzvlášť ak dieťa navštevuje kolektív, v ktorom sa často vyskytujú virózy.

Zmes esenciálnych olejov neobsahuje alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.

Dostupnosť:

Skladom

Doručíme do 22.9.2020

Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS-DETSKÁ VIRÓZA je ručne miešaná z esenciálnych olejov získaných destiláciou z rôznych častí liečivých rastlín. Receptúra vznikla na základe dlhoročných poznatkov, že určité byliny majú protivírusové, protiplesňové a antibakteriálne účinky, pričom súčasne zmierňujú zápalové prejavy. 

Viróza je ochorenie, ktoré spôsobujú vírusy. V prípade, že viróza postihuje horné dýchacie cesty spolu s typickými prejavmi ako kašeľ či nádcha, zvykne byť nazývaná tiež prechladnutie. Toto ochorenie sa prenáša kvapôčkovou infekciou a typické príznaky sú nádcha, kýchanie, zápal spojoviek, škrabanie v hrdle, bolesť hrdla pri prehĺtaní, zatekajúce hlieny v hrdle, suchý kašeľ, zvýšená únava, malátnosť, bolesť svalov, mierne zvýšená teplota, väčšinou pod 38oC. Za tieto prejavy sú najčastejšie zodpovedné adenovírusy, rhinovírusy, koronavírusy, respiračno-syncyciálny a parachrípkový vírus. Priebeh ochorenia hodne závisí od nášho prístupu. Dôležité je nezrážať teplotu, pretože táto patrí medzi základné obranné reakcie imunitného systému. Pri teplote 38oC sa až trojnásobne zrýchľuje metabolizmus, vrátane detoxikačnej aktivity pečene a hlavne sa zvyšuje aktivita imunitného systému. Termoregulačné centrum v mozgu reaguje zvýšením teploty na látky uvoľňujúce sa pri zápale, tzv. mediátory zápalu, ktoré mu signalizujú, že niekde v tele prebieha zápal. Keď imunitný systém zvládne infekciu a zápal ustúpi, prestanú sa tvoriť aj mediátory zápalu a termoregulačné centrum teplotu zníži na normálne hodnoty. Antipyretiká (lieky potláčajúce horúčku) blokujú uvoľňovanie týchto mediátorov, čo termoregulačné centrum nesprávne vyhodnotí ako zvládnutie infekcie a teplotu zníži. Pacient sa dočasne síce cíti lepšie, ale vírusy sa pritom stále množia a infekcia sa šíri ďalej. A tak po krátkom čase ochorenie prepukne ešte vo väčšej miere. Potláčanie horúčky antipyretikami je často príčinou aj chronickej dlhodobej únavy po prekonaní vírusového ochorenia.  Navyše, niektoré antipyretiká [1] odčerpávajú z organizmu glutathion – látku nesmierne dôležitú pre správne fungovanie imunitného systému. To môže mať za následok rôzne zdravotné komplikácie, napr. zápal priedušiek alebo zápal pľúc v dôsledku sekundárnej bakteriálnej infekcie. Glutathion má nezastupiteľnú úlohu v mnohých aktivitách organizmu, je nevyhnutný pre kontrolu zápalu, umožňuje správne fungovanie energetického metabolizmu a má protektívne účinky na bunky. Schopnosť produkovať glutathion a udržať jeho vysokú hladinu je životne dôležitá pre uzdravenie sa z každej choroby, ale aj pre udržanie si zdravia a optimálnej výkonnosti.

Pri prechladnutí je potrebné dopriať organizmu oddych, zabezpečiť dostatočný príjem tekutín a posilňovať imunitný systém. Vhodné sú vysoké dávky vitamínu C, D a E. Pre podporu imunity sú dôležité aj zinok a selén. Antibiotiká sú pri viróze neúčinné a navyše devastujú črevnú flóru. Chemické antivirotiká nie sú určené na liečbu prechladnutia. Ideálne je preto siahnuť po prírodnej medicíne. Esenciálne oleje BENEDICTUS-DETSKÁ VIRÓZA v dávke 1 kvapky na lyžicu teplej vody alebo čaju predstavujú skutočnú pomoc pri boji organizmu s vírusmi v detskom tele.

Pre úplnosť treba dodať, že poznáme aj črevnú virózu, ktorá sa prejavuje nevoľnosťou, zvracaním, hnačkou, prípadne ďalšími príznakmi z oblasti tráviaceho traktu. Aj tu sú efektívne esenciálne oleje na vnútorné použitie.

Zloženie zmesi esenciálnych olejov "DETSKÁ VIRÓZA":

Hroznový olej: Vinič hroznorodý - jadierka (oleum vitis viniferae)

Citrónový olej: Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie

Kadidlovníkový olej: Kadidlovník pilovitý (oleum olibani) - živica

Škoricový olej: Škoricovník ceylónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra

Dávkovanie: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Uchovávajte pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie, ktorý je uvedený na obale.

[1] https://www.zzz.sk/clanok/13502-predavkovanie-paracetamolom