Kašeľ - Esenciálny olej Benedictus 10 ml

58 hodnotení
 

Esenciálne oleje BENEDICTUS na vnútorné použitie sú čisté rastlinné výťažky získané z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme. Zmes esenciálnych olejov BENEDICTUS - KAŠEĽ je jedinečnou kombináciou extraktov z slamihy, myrhy, klinčeka, eukalyptu, ďumbiera a citrónovníka. Olej má rýchly nástup účinku vysokú účinnosť. Neobsahuje alkohol, cukor, prídavné a konzervačné látky.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
21.11.2019
€20,49
   
Značka Benedictus
Kategória Esenciálne oleje
 

Predstavujeme Vám nový slovenský produkt – Esenciálne oleje Benedictus na vnútorné použitie

 

Kašeľ je reflexným obranným mechanizmom organizmu, ktorého účelom je vypudiť z dýchacích ciest cudzie častice. Vyvoláva ho podráždenie receptorov, ktoré sa nachádzajú na sliznici dýchacích ciest.

K trvalému dráždeniu týchto receptorov dochádza však aj pri zápale priedušiek, kde typickým prejavom je práve kašeľ. Zápalu priedušiek obvykle predchádza zapálené hrdlo, ktoré spolu s nádchoubolesťou hrdla patria medzi najčastejšie príznaky kataru horných dýchacích ciest. 90% takýchto ochorení je spôsobené vírusmi, preto sa všeobecne označujú ako virózy. V počiatočnom (iniciálnom) štádiu ochorenia dochádza vplyvom choroboplodných zárodkov k trvalejšiemu dráždeniu slizničných receptorov, čo sa prejavuje suchým kašľom.

 

Bolest-hrdla-Kasel

 

Ďalším obranným mechanizmom organizmu pri napadnutí vonkajšími škodlivinami je zvýšená produkcia hlienu, ktorým sa obaľujú uvedené škodliviny a tzv. riasinkový epitel posúva tento hlien smerom k hrtanu, kde dôjde k jeho vykašľaniu. Takýto kašeľ sa nazýva produktívny a pomáha organizmu zbavovať sa odpadových produktov vznikajúcich pri boji imunitného systémuchoroboplodnými zárodkami. Naproti tomu suchý kašeľ nič nerieši, naopak skôr len vyčerpáva organizmus.

Špeciálnou kategóriou kašľa je čierny kašeľ, označovaný tiež ako dávivý kašeľ. Je vyvolaný patogénnou baktériou Bordetella pertussis a v minulosti patril medzi obávané choroby. Charakter takéhoto kašľa je iný, ako u bežného typu kašľa. Prichádza v záchvatoch, ktoré sú častejšie v noci. Tieto sa opakujú denne po dobu niekoľkých týždňov. Zvlášť nebezpečný je čierny kašeľ u detí, kedy môže dôjsť k zastaveniu dychu počas kašľa, prípadne sa môžu objaviť aj kŕče.

 

Prejavy suchého kašľa

 

 • nepríjemný a bolestivý kašeľ
 • dráždivý kašeľ
 • vysiľujúci  a neproduktívny kašeľ
 • bodavá bolesť hrdla

 

Prejavy vlhkého kašľa

 

 • produktívny kašeľ
 • vykašliavanie hlienu

   
Prejavy chronického kašľa

 

 • dlhodobý kašeľ (týždne až mesiace)
 • suchý alebo vlhký kašeľ
   

kasel1

 

U štandardných farmaceutických prípravkov proti kašľu treba rozlišovať, či sa jedná o kašeľ suchý alebo vlhký (produktívny). Pri suchom kašli sa používajú lieky potláčajúce kašľací reflex, pri produktívnom skôr lieky podporujúce vykašliavanie hlienov. V praxi to znamená, že v počiatočnom štádiu ochorenia, kedy je kašeľ ešte suchý, sa podávajú lieky na jeho utlmenie. V neskoršom štádiu už tieto lieky nie sú vhodné, lebo je naopak žiaduce kašeľ netlmiť, aby pacient mohol vznikajúce hlieny vykašľať. Preto sa v tejto fáze odporúčajú tzv. mukolytiká (látky rozpúšťajúce hlien). Ani jedna z týchto skupín prípravkov proti kašľu však nemá priame antibakteriálne alebo antivírusové účinky.

Z hľadiska univerzálneho použitia je však ideálny taký prípravok proti kašľu, ktorý má okrem priamych antibakteriálnych, antivírusových, protiplesňových účinkov aj protizápalové účinky, čím urýchľuje regeneráciu sliznice. Vymiznutie zápalu sliznice dýchacích ciest tak prestane byť zdrojom trvalého dráždenia ku kašľu, ktorý následne veľmi rýchlo ustáva a nie je potrebné ho násilne potláčať. V tomto smere ponúka riešenie samotná príroda. Napr. saponíny obsiahnuté v niektorých rastlinách pomáhajú skvapalňovať hlien, majú protizápalové účinky a zároveň pôsobia antivírusovo, antibakteriálne a tiež proti plesniam.

 

Esenciálne oleje BENEDICTUS

 

(benedictus z latinčiny „požehnaný“)

Esenciálne oleje sú prírodou v kvapke, obsahujú životnú silu vzácnych rastlinných látok v jednoduchej a ľahko dostupnej forme.

 • esenciálne oleje sú čisté rastlinné destiláty a výťažky.
 • extrahujú sa priamo z rôznych častí rastlín – kvetov, listov, stoniek, plodov, kôry stromov, živice alebo koreňov.
 • na získanie pár kvapiek oleja sa spotrebuje obrovské množstvo materiálu (1 kvapka mätového oleja = 28 šálok mätového čaju).
 • esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé látky, skladajúce sa z množstva rôznych prvkov, vrátane alkoholov, esterov, uhľovodíkov, aldehydov, ketónov, fenolov, terpénových alkoholov a kyselín.

 

BENEDICTUS_851x315_FB

 

Výraz "esenciálny" podľa Websterovho slovníka
 
 • absolútny; základný; neodmysliteľný;
 • nevyhnutný pre to, aby vec bola tým či je; nutný; nepostrádateľný
 • obsahujúci alebo majúci vlastnosti koncentrovaného výťažku z rastliny, lieku alebo potraviny
 • skladajúci sa alebo vytvárajúci vnútornú, fundamentálnu podstatu veci; základný; neodmysliteľný
   

 

Vývoj kvapiek bol motivovaný snahou nájsť čisto prírodnú alternatívu chemicky vyrábaných liekov a výživových doplnkov, schopnú im konkurovať nielen v účinnosti, ale aj v rýchlosti pôsobenia.

Jedná sa o čisté rastlinné destiláty a extrakty získané z ekologicky pestovaných, ako aj divo-rastúcich rastlín, zmiešané na základe unikátnych receptúr. Esenciálne oleje obsahujú v sebe esenciu rastliny, so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami, vrátane tých liečivých. Svojím rýchlo nastupujúcim účinkom ako aj jeho intenzitou predstavujú esenciálne oleje Benedictus prírodnú alternatívu pre tretie tisícročie.

 

kasel2

 

Zloženie

 

Citronovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie, Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica, Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok, Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - kvet, Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk, Eukalyptus guľatoplodný (oleum eucalypti) - list.

 

Dávkovanie

 

Dospelí: 3 x denne užiť na lyžičke vody tri až päť kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s jednou až dvoma kvapkami.

Deti: 3 x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať ESENCIÁLNE OLEJE len po konzultácií s lekárom.

Spôsob užitia:

Kvapky nakvapkajte na lyžicu vody, alebo čaju. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

 

Upozornenie

 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje alkohol, cukor, lepok, pridané a konzervačné látky.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Avatar autora Uvevyibutoy 15.3.2019 02:23
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# ehildovo-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-u]ehildovo-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ehildovo-t exakole
Odpovedať
Avatar autora Emufef 15.3.2019 02:23
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# uxiwiehuj-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-u]uxiwiehuj-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#uxiwiehuj-t upevijava
Odpovedať
Avatar autora Otexaziqez 15.3.2019 02:23
d3d3LmJlbmVkaWN0dXMuc2s# owetvi-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-u]owetvi-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#owetvi-t mulidac
Odpovedať
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.