Zovirax Duo 2g

8 hodnotení
 

Zovirax Duo je voľno predajný, humánny liek vo forme bieleho dermálneho krému. Zovirax obsahuje až dve, účinné látky - aciklovir a hydrokortizón. Kombinácia účinných látok zabezpečuje zmiernenie nepríjemných prejavov a príznakov pri opare. Liek je určený pre dospelých a detí do 12 rokov.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €12,59
Ušetríte €3,25 (–26 %)
€9,34
   
Značka GlaxoSmithKline Consumer
Kategória Chrípka a prechladnutie
 

Zovirax: skvelá voľba pri včasnej liečbe oparov

 

Opar je nepríjemné, vírusové ochorenie kože. Miesto, kde sa vám pravdepodobne spraví opar, viete určiť skôr ako infekcia prepukne. Prvé príznaky sú opuchnutie, začervenanie a mierne mravčenie. Až následne začnú na postihnutom mieste vznikať priehľadné pľuzgieriky, ktoré prasknú, začnú mokvať, zhnednú, vysušia sa a následne na postihnutom mieste vzniká chrasta.

Zovirax Duo zmierňuje príznaky: pálenie, mravčenie, začervenanie či svrbenie. Ak už došlo k zmene oparu na pľuzgier, Zovirax skracuje proces hojenia.

 

zovirax-duo-herpes

 

 

Úlohy Zovirax Duo

 

  • pomáha liečiť včasné prejavy a príznaky oparov na perách 
  • znižuje riziko premeny oparu na pľuzgier
  • skracuje proces hojenia oparu (pľuzgiera)
  • znižuje prvotné príznaky ako opuch, svrbenie a začervenanie

 

Účinné látky

 

  • aciklovir

Aciklovir je antivirotikum, ktoré je veľmi aktívne proti vírusu Herpes simplex 1. a 2. typu. Aciklovir sa po fosforyluje, po vstupe do infikovaných buniek, na aktívnu zlúčeninu aciklovir-trifosfát.

  • hydrokortizón

Hydrokortizón je kortikosteroid s miernym účinkom, ktorý vykazuje imunimodulačné účinky. Jeho hlavnou úlohou je potláčať ochorenia kože (zápalové).

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Zovirax Duo je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov:

Krém aplikujte 5 x denne počas 5 dní (približne každé 3-4 hodiny, v noci krém neaplikujte).
Liečbu začnite čo najskôr, ideálne hneď po výskyte prvých príznakov. Dĺžka liečby nemá presiahnuť 5 dní. Ak sú prítomné lézie aj po 10 dňoch, vyhľadajte lekára.

Spôsob užívania:

Zovirax Duo aplikujte na lézie na perách a tvári tak, aby sa prekrylo postihnuté miesto vrátane vonkajšieho okraja lézií (ak sú prítomné). Krém neaplikujte pred jedlom, pred aplikáciou si dôkladne umyte ruky a nevystavujte ich zbytočnému treniu.

Neodporúča sa aplikovať Zovirax Duo na sliznice. Dbajte na to aby sa zabránilo kontaktu s očami.

 

zovirax-duo-pery-pomada

 

 

Upozornenie

 

Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Neskladujte v chladničke, ani v mrazničke.

 

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá: 

aciklovir, hydrokortizón

pomocné látky:

tekutý parafín, propylénglykol, izopropylmyristát, nátriumlaurylsulfát, cetylalkohol a stearylalkohol, biela vazelína, poloxamér 188, monohydrát kyseliny citrónovej, hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková a čistená voda.

 

zovirax duo - nutricne  hodnoty

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.