Voltaren Forte 2,32 % 150 mg

Neohodnotené
 

Voltaren Forte 2,32 % je humánny, voľno predajný, nesteroidový a topický liek vo forme gélu. Gél Voltaren Forte obsahuje liečivo diklofenak, ktorého úlohou je zmiernenie zápalu, opuchu a úľavy od poúrazovej bolesti kĺbov a svalov. Voltaren Forte je vyvinutý na vtieranie do kože a má veľmi dobré vstrebávanie.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €17,24
Ušetríte €3,26 (–19 %)
€13,98
   
Značka Novartis
Kategória Bolesť
 

Voltaren Forte 2,32 % : najsilnejšia a najefektívnejšia koncentrácia účinnej protizápalovej látky na trhu

 

Bolesť kĺbov, bolesť svalov, opuchy a zápaly sú nepríjemné problémy, ktoré nás trápia a majú rôzne pôvody. Sedavá práca, sedavé hobby, zdĺhavé státie či nadváha. Ak u vás už problémy prepukli, máme pre vás jednoduché riešenie: Voltaren FORTE 2,32 %

Voltaren Forte je gél, ktorý poskytuje úľavu od bolesti až na 12 hodín, akumuluje sa v koži a postupne uvoľňuje  účinnú látku do podkožných tkanív.

Voltaren Forte 2,32 % je vhodný pre dospelých a deti do 14 rokov.

 

Voltaren-forte-bolesti-chrbta

 

Úlohy Voltarenu Forte 2,32 %

 

  • zabezpečuje úľavu od bolesti pri artritídach chrbtice a kĺbov (len u dospelých)
  • pomáha pri liečení reumatizmu mäkkých tkanív (tenisový lakeť)
  • pomáha pri meravosti ramenného kĺbu
  • lieči poranené kĺby a svalstvo
  • pomáha pri bolestiach chrbta, natiahnutiach a športových úrazoch

 

Účinné látky
  • diklofenak

Diklofenak je nesteroidové, topické liečivo, ktoré patrí do skupiny antiflogistik. Diklofenak sa hromadí v koži, odkiaľ sa postupne uvoľňuje do podkožných tkanív. Odtiaľ sa dostáva do zapálených tkanív kde pôsobí a pretrváva.

Diklofenak sa používa nielen na akútnu bolesť, ale aj na bolesť chronickú. Najčastejšie sa diklofenak vyskytuje vo forme krému, masti, gélu, alebo náplasti.

 

voltaren-forte-bolest-krk

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí a dospievajúci od 14 rokov:

Gél aplikujte na postihnuté miesto 2 x denne (ideálne ráno a večer). Voltaren Forte poskytuje úľavu od bolesti až na 12 hodínMnožstvo gélu  závisí od veľkosti bolestivého miesta, 2 - 4 g (gélu postačuje na ošetrenie plochy asi 400-800 cm².)

Dĺžka liečby:

Trvanie liečby závisí od indikácie a dosiahnutej odpovede pacienta na liečbu. Pri poraneniach mäkkého tkaniva alebo pri reumatizme mäkkých tkanív sa nemá gél používať dlhšie ako 14 dní, pokiaľ to neodporučí lekár.
Pri artritickej bolesti (dospelí vo veku 18 rokov a starší) dĺžka liečby nemá presiahnuť 21 dní, pokiaľ to neodporučí lekár.

Spôsob užívania:

Gél Voltaren Forte jemne votrite do kože na postihnutom mieste. Po tom, ako gél aplikujete umyte si ruky (ak nie sú postihnutým miestom). Voltaren Forte nanášajte len na zdravú a neporušenú kožu. Pozor aby gél neprišiel do styku s očami, alebo sliznicami. Nepoužívajte Voltaren Forte v kombinácií s nepriedušnými obväzmi.

 

Upozornenie

 

V poslednom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V priebehu prvého a druhého trimestra tehotenstva sa liek nemá používať, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak liek používa žena, ktorá sa snaží otehotnieť, alebo v prvom alebo druhom trimestri tehotenstva, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
U dojčiacich matiek môže byť liek používaný iba po porade s lekárom (gél sa nesmie aplikovať na prsia dojčiacej matky ani na rozsiahle plochy kože alebo počas dlhého obdobia).

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Liek je určený pre osoby staršie ako 14 rokov.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

voltaren forte reklama

 

Zloženie

 

liečivá:

diklofenak

pomocné látky:

butylhydroxytoluén, karbomér, kokoyloktanodekanoát, dietylamín, izopropylalkohol, tekutý parafín, cetostearomakrogol, oleylalkohol, propylénglykol, eukalyptový parfém a čistená voda

 

voltern forte zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.