Theraflu 14 sáčkov

Neohodnotené
 

Theraflu je voľnopredajný, humánny liek, ktorý slúži ako krátkodobá úľava od príznakov prechladnutia, chrípky, alebo zimnice.  Theraflu zmierňuje horúčku, prekrvenie nosovej sliznice, vlhký a produktívny kašeľ, miernu až stredne silnú bolesť. Theraflu je liek vhodný pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov. 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €10,25
Ušetríte €1,96 (–19 %)
€8,29
   
Značka GlaxoSmithKline Consumer
Kategória Chrípka a prechladnutie
 

Theraflu: krátkodobá úľava od prechladnutia a chrípky

 

Prechladnutie je vírusové ochorenie, ktoré súvisí s oslabením imunitného systému. Prechladnutie môžeme vo všeobecnosti chápať ako akútnu infekciu horných dýchacích ciest. Veľmi často je spôsobené pôsobením chladu a stresom. Prenos vírusov prechladnutia je spôsobený blízkym kontaktom s chorým, kašľom, alebo kýchaním.

Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré spôsobujú vírusy typov A,B a C. Nevýhodou chrípky je, že pri nej často dochádza k bakteriálnej infekcii zasiahnutých slizníc, čoho následkom môže byť zápal srdcového svalu, alebo zápal pľúc. Medzi hlavné symptómy patria bolesti hlavy, hrdla, končatín, horúčka a kašeľ. Podobne ako prechladnutie sa chrípka prenáša kvapôčkovou infekciou, alebo priamym kontaktom.

 

Theraflu-chripka

 

Zimnica je pocit chladu a zimy, aj napriek tomu že teplota okolia nepoklesla. Sprievodným javom zimnice je trasenie sa. Zimnica vzniká pri horúčkovitých ochoreniach, pri ktorých vo veľmi krátkom čase prudko stúpa teplota tela.

Na všetky spomínané zdravotné komplikácie sa používa ako doplnok k liečbe, Theraflu.

 

Úlohy Theraflu

 

  • zmierňuje príznaky horúčky, prechladnutia a zimnice
  • zmierňuje bolesti svalov, kĺbov a hlavy
  • eliminuje výtok z nosa
  • zmierňuje kýchanie a upchatý nos

 

Účinné látky

 

  • paracetamol

Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu, jeho výhodou je, že nezhoršuje žalúdočné problémy a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užívať aj pacienti, ktorí trpia žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi, prípadne takí, ktorí nemôžu príjímať kyselinu acetylsalicylovú.

Paracetamol je účinná látka, ktorá sa radí medzi najčastejšie užívane analgetiká bez lekárskeho predpisu. Pri užívaní liekov obsahujúcich paracetamol si dávajte pozor na dávkovanie. Denná dávka nesmie presiahnuť 4 gramy denne. Užívaním liekov obsahujúcich paracetamol riskujete ochorenia ako napríklad: kardiovaskulárne ochorenia, problémy a ochorenia tráviaceho traktu, obličiek či pečene.

  • fenylefrín

Fenylefrín (Phenylephrini hydrochloridum) je účinná látka, ktorej úlohou je stiahnuť cievy v nosovej sliznici - úľava od upchatého nosa.

  • vitamín C

Vitamín C, alebo kyselina askorbová patrí medzi najdôležitejšie vitamíny aké poznáme. Pomáha udržiavať funkcie imunitného systému a je dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí, zubov, ďasien, väziva a krvných ciest. Netreba zabúdať na dôležitý fakt, ľudské telo si nevie vytvoriť vitamín C samé. Vitamín C musíme neustále dopĺňať.

 

Theraflu-vitamin-C

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov:

Užívajte 1 vrecko Theraflu každých 4-6 hodín, podľa potreby. Interval medzi dávkami by nemal byť kratší ako 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 1 vrecko Theraflu.

Dĺžka liečby:

Pacienti nesmú liek používať nepretržite dlhšie ako 5 dní. Ak sa príznaky nezlepšia do 5 dní alebo sú sprevádzané horúčkou, ktorá trvá dlhšie ako 3 dni, je nutné kontaktovať lekára.

Pacienti s renálnou insuficienciou:
V prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) má byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín.

Pacienti s hepatálnou insuficienciou:
Dávka musí byť znížená alebo interval medzi jednotlivými dávkami predĺžený.

Spôsob užívania:

Obsah vrecka (jedného) rozpustite v pohári horúcej vody (voda nesmie byť vriaca, cca 200 - 300 ml vody). Nápoj je pripravený na konzumáciu v momente, keď sa ochladí na prijateľnú teplotu.

 

Theraflu-horuci-napoj

 

Upozornenie

 

Zvýšte pozornosť pri vedení motorových vozidiel, alebo strojov, liek Theraflu môže vyvolať ospalosť. Počas liečby nekonzumujte alkoholické nápoje. Neužívajte súčasne s Theraflu ďalšie lieky obsahujúce paracetamol. Neužívajte paracetamol v období tehotenstva. Deti do 12 rokov nesmú Theraflu užívať.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Theraflu po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote od 10 - 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

paracetamol, fenylefríniumchlorid, feniramíniumhydrogénmaleinát a kyselina askorbová (vitamín C)

pomocné látky:

kyselina citrónová bezvodá, trinátriumcitrát, kyselina jablčná, fosforečnan vápenatý, sacharóza, oxid titaničitý (E 171), citrónová aróma, farbivo oranžová žltá (E 110), farbivo chinolínová žltá (E 104)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.