Sinupret 50 tab

5 hodnotení
 

Sinupret je humánny liek, ktorý nie je viazaný na lekársky predpis. Sinupret je čisto rastlinný výrobok, ktorý uvoľňuje hustý hlien pri rôznych druhoch ochoreniach dýchacích ciest. Má proti zápalový účinok a pomáha pri akútnych a chronických zápaloch. Ideálny liek na nádchu a prechladnutie.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €6,89
Ušetríte €0,45 (–7 %)
€6,44
   
Značka Bionorica
Kategória Oči, uši, nos
 

Sinupret: rastlinná  pomoc pre vaše dýchacie cesty

 

Prechladnutie je vírusové ochorenie, ktoré súvisí s oslabením imunitného systému. Prechladnutie môžeme vo všeobecnosti chápať ako akútnu infekciu horných dýchacích ciest. Veľmi často je spôsobené pôsobením chladu a stresom. Prenos vírusov prechladnutia je spôsobený blízkym kontaktom s chorým, kašľom, alebo kýchaním.

Vykašliavanie hlienov signalizuje problém vo vašom organizme, najčastejšie ide o infekciu. Hlieny majú svoju funkciu, chránia dýchacie cesty a to tak, že zachytávajú peľ, prach a drobné čiastočky, aby sa nedostali do pľúc.  Hlieny môžu mať rôzne sfarbenie, na základe ktorého viete určiť či ide o vírusové, alebo bakteriálne ochorenie

Biely hlien - signalizuje infekciu horných dýchacích ciest, alergiu, prechladnutie

Žltý, zelený hlien - signalizuje vírusovú, alebo bakteriálnu infekciu

Ružový, červený hlien - signalizuje vážnejšie ochorenie a určite by ste mali navštíviť lekára

Hnedý hlien - väčšinou spôsobuje zaschnutá krv, prípadne o čiastočky zachytené v dýchacích cestách.

Čierny hlien - môže ho spôsobiť prach, ale platí všeobecné pravidlo, čím tmavší hlien, tým skôr vyhľadajte lekársku pomoc

Sinupret je vhodný liek na rozpúšťanie hustého hlienu, uľaví vášmu nosu a prínosovým dutinám.

 

sinupret-bolest-hrdla

 

Úlohy Sinupretu

 

  • podporuje liečbu antibiotikami
  • uvoľňuje nos a prínosové dutiny
  • rozpúšťa hustý hlien
  • uľavuje pri bolestiach hlavy pri nachladnutí

 

Účinné látky

 

  • prvosienka jarná - kvet

Prvosienka jarná (Primula veris) je trváca rastlina, ktorá má cca 20 - 30 cm. Používa sa na rozpúšťanie hlienov a uľahčuje vykašliavanie, preto sa používa pri liečení dýchacích ciest. Prvosienka má močopudný účinok.

  • železník lekársky - vňať

Železník lekársky (Verbena officinalis) je trváca rastlina, ktorá dorastá do výšky až 100 cm. Železník je vhodný prostriedok pri vyčerpanosti a únave, používa sa pri zápaloch ústnej dutiny a pri kožných ochoreniach. 

  • štiavec kyslý - vňať

Štiavec kyslý (Rumex acetosa) je trváca rastlina, ktorá tvorí prízemnú ružicu dlhých listov (oválnych) cca 10 cm. Rastlina je 40 - 60 cm vysoká

  • baza čierna - kvet

Baza čierna (Sambucus nigra) je ker, ktorého kvety a plody obsahujú triesloviny, silice, slizy, organické kyseliny a vitamín C.

  • horec žltý - koreň

Horec žltý (Gentiana lutea) trvalá rastlina, dorastá do výšky 50 - 140 cm. Používa sa pri výrobe likérov, vo farmaceutickom priemysle. Podporuje tvorbu slín a zvyšuje sekréciu v črevách a v žalúdku.

 

sinupret-horec-zlty

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Odporúčaná denná dávka lieku Sinupret je pre dospelých 3 - krát denne, 2 obalené tablety. Pre deti školského veku je odporúčaná dávka 3 - krát denne, 1 obalená tableta.

Spôsob užívania:

Sinupret tablety užívajte v celku, nerozhrýzajte ich a zapíjajte ich dostatočným množstvom vody.

 

Upozornenie

 

Užívanie lieku Sinupret tehotnými ženami počas mnohých rokov ukazuje, že pri dodržaní predpísaného spôsobu dávkovania a užitia môže byť podávaný počas tehotenstva. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne.

 

Zloženie

 

liečivá:

horec žltý - koreň, prvosienka jarná - kvet, železník lekársky - vňať, štiavec kyslý - vňať, baza čierna - kvet

pomocné látky:

kyselina stearová, koloidný oxid kremičitý, čistená voda, laktóza, zemiakový škrob, sorbitol, želatína, uhličitan vápenatý, dextrín, methakrylátový kopolymér typ E, sirup hydrolyzovaného škrobu, montanglykolový vosk, ľahký oxid horečnatý, kukuričný škrob, povidon 25, ricínový olej, sacharóza, šelak, mastenec, chinolínová žltá E 104, indigokarmín E 132, oxid titaničitý E 171 

 

sinupret nutricne zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.