Sedatif PC 60 tab

8 hodnotení
 

Sedatif PC je humánny liek, ktorý je vhodný na úzkostné stavy, stres, podráždenosť, poruchy spánku. Sedatif PC je homeopatický liek, vyrobený z homeopatických základov a homeopatickým postupom. Sedatif PC účinkuje do pár minút a je určený len pre dospelých ľudí.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €7,19
Ušetríte €1,87 (–26 %)
€5,32
   
Značka Boiron
Kategória Homeopatika
 

Sedatif PC: homeopatický liek, pri ktorom zabudnete na stres a úzkostné stavy

 

Dnešná uponáhľaná doba je plná úzkostných a stresových stavov, porúch spánku či podráždenosti. Štatistika tvrdí, že spomínanými ťažkosťami trpí 6 z 10 Slovákov. Medzi najčastejšie príznaky stresu patria: kolísavosť krvného tlaku, búšenie srdca, tlak v hrudi, podráždenosť, precitlivenosť, vnútorný nepokoj a problémy s trávením.

Stres je psychický prežívaný stav, vzniká pri stupňovaní tlakov na psychiku človeka. Stres je reakcia na stresový podnet, je to súbor reakcií organizmu na vnútorné podnety. Tieto podnety narúšajú normálny chod funkcií organizmu.

 

sedatif-pc-uzkost

 

Podráždenosť je podobne ako stres psychický stav, ktorý vzniká na základe fyzického a psychického preťaženia. Podráždenosť sa prejavuje nedostatkom energie, roztržitosťou, prípadne hektickosťou.

Nespavosť je porucha spánku, dala by sa definovať ako porucha zaspávania (porucha priebehu zaspávania). Nespavosťou trpí 30 - 40 percent ľudí. Nespavosť sa prejavuje: zaspávanie dlhšie ako 30 minút, 3 a viac prebudení počas noci, výskyt nespavosti viac ako 3 x mesačne.

Pocit úzkosti je pocit obavy, alebo strachu. Pocit úzkosti vyvolávajú negatívne myšlienky, strach, nedostatok sebavedomia. Úzkosť môže mať krátke trvanie, ale aj dlhodobé trvanie. Vo všeobecnosti je dokázané, že pocitom úzkosti trpia viac ženy než muži.

 

sedatif-pc-stres

 

Ak ste na sebe spozorovali, niektorý zo spomínaných stavov Sedatif PC je pre vás vhodným kandidátom.

 

Úlohy Sedatif PC

 

  • uvoľňuje myseľ
  • pomáha odbúrať psychosomatické stavy
  • odbúrava stres
  • dopomáha ku skvalitňovaniu vášho spánku

 

Účinné látky

 

  • Prilbica modrá

Prilbica modrá (Aconitum napellus) je trváca bylina, približne jeden meter vysoká. V niektorých krajinách je zákonom chránená. Rastie v horskom a subalpínskom stupni na vlhkých a výživných pôdach (lúky a pasienky).

  • Ľuľkovec zlomocný

Ľuľkovec zlomocný (Belladonna) je bylina, ktorá môže dorásť až do veľkosti keru (50 - 150 cm). Pochádza zo strednej a južnej Európy a prednej Ázie. Vyskytuje sa na pôdach obsahujúcich vápno, prevažne v lesoch.

  • Kalina obyčajná 

Kalina obyčajná (Viburnum opulus) je ker, okrúhleho vzrastu. Ide o mrazuvzdornú, opadavú rastlinu so vzpriamenými a previsnutými konármi. Dorastá do výšky cca 3 metre.

  • Nechtík lekársky

Nechtík lekársky (Calendula officinalis) je liečivá bylina, ktorá sa používala už v starovekom Egypte. Má 50 cm vysokú stonku a medzi jeho vlastnosti patrí zlepšovanie trávenia, priaznivo pôsobí na pečeň, žlčník a obličky.

 

sedatif-pc-nechtik-lekarsky

 

  • Lastovičník veľký

Lastovičník veľký (Chelidonium majus) je trváca rastlina. Lastovičník je považovaný za bylinu radosti a ochrany. Mierne znižuje krvný tlak, pôsobí proti dráždivému kašľu, rozširuje cievy a uvoľňuje priedušky.

  • Jequirity 

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Užívajte 2 tablety 3 x denne.

Spôsob užívania:

Tablety nechajte voľne rozpustiť v ústach, alebo v menšom množstve vody a následne ich vypite. Ak to je potrebné, dávky môžete opakovať častejšie. Ak trpíte poruchami spánku užívajte liek už počas dňa a večer pred spaním.

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Nebol zistený žiadny vplyv pri vedení vozidiel a obsluhe strojov.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote od 15 do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá: 

Prilbica modrá, Ľuľkovec zlomocný, Kalina obyčajná, Nechtík lekársky, Lastovičník veľký, Jequirity

pomocné látky:

laktóza, magnéziumstearát a sodná soľ karamelózy

 

sedatif%20pc%20zlozenie 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.