Sab Simplex 30 ml

5 hodnotení
 

Sab Simplex je voľno predajný, humánny liek určený pre najmenších pacientov. Jeho hlavnou úlohou je pomáhať najmenším pacientom pri problémoch s nafukovaním a plynatosťou. Sab Simplex je vhodný na liečbu novorodeneckých kolík.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €6,19
Ušetríte €1,62 (–26 %)
€4,57
   
Značka Pfizer
Kategória Trávenie
 

Sab Simplex: jedinečný prostriedok ako vyriešiť plynatosť a nafukovanie novorodencov

 

Bolesť bruška u novorodencov je nepríjemná záležitosť, ktorú nám naši najmenší dávajú najavo silným, prenikavým plačom. Sprievodným javom bolesti u novorodencov je krútenie a vystieranie končatín. Správnou voľbou je návšteva lekára, nakoľko rozpoznať príčinu bolesti môže byť náročné. 

Medzi najčastejšie problémy, spôsobujúce bolesti bruška u novorodencov, patria: nafukovanie, plynatosť, nezrelosť tráviacej sústavy a kolika dojčiat.

Plynatosť a nadúvanie u dojčiat je spôsobená tým, že dojča, alebo novorodenec sa nedokáže dostatočne zbavovať plynov v črevách, to spôsobuje bolesti bruška.

 

Sab-Simplex-batola

 

Dojčenská kolika je záchvat nepokoja, kriku a rozčúlenia, trvajúci viac ako 3 týždne ( viac ako 3 dni v týždni a viac ako 3 hodiny denne).

Výhodou Sab Simplexu je, že nemá žiadne vedľajšie účinky, pacient ho môže užívať ako dlho potrebuje a je vhodný pre každého.

 

Úlohy Sab Simplex

 

  • pomáha pri novorodeneckých kolikách
  • pomáha pri zvýšenej plynatosti po operáciách
  • pomáha pri zvýšenej plynatosti po otrave saponátmi
  • pomáha pri plynatosti a nafukovaní

 

Účinné látky

 

  • simetikonová emulzia

Simetiková emulzia je zložená z dimetikonu a koloidného oxidu kremičitého. Simetikon je Dimeticon, ktorý je aktivovaný koloidným oxidom kremičitým. Dimeticon a Simetikon sú silikóny, ktoré znižujú povrchové napätie tekutiny vnútri tráviacej trubice a žalúdku. Silikóny uľahčujú odchod plynu a odstraňujú nepríjemné pocity, ktoré sú spojené s odchodom plynu. Silikóny sa nevstrebávajú a z organizmu sa dostávajú von stolicou.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dávkovanie u dojčiat (od 3. týždňa po narodení) a u detí do 36 mesiacov:

15 kvapiek (0,6 ml suspenzie) do každej fľašky s pitím (alebo na lyžičku po každom dojčení)

Dávkovanie u detí od 3 do 5 rokov:

15 – 20 kvapiek (0,6 – 0,8 ml suspenzie) s jedlom alebo po každom jedle, prípadne ešte pred spaním.

Dávkovanie u detí od 6 do 12 rokov:

20 – 30 kvapiek (0,8 – 1,2 ml suspenzie) každých 4 – 6 hodín; táto dávka sa môže v prípade potreby zvýšiť ako u dospelých.

Dávkovanie u detí od 12 rokov a u dospelých:

30 – 45 kvapiek (1,2 – 1,8 ml suspenzie) každých 4 – 6 hodín; táto dávka sa môže v prípade potreby zvýšiť aj niekoľkonásobne.

Spôsob užitia:

Pred tým ako začnete Sab Simplex užívať dôkladne ho pretrepte. Liek užívajte počas jedla, prípadne po jedle a pred spaním. Určené množstvo lieku zapite dostatočným množstvom tekutiny. Medzi jednotlivými dávkami dodržiavajte odstupy, ktoré nájdete v časti dávkovanie a dávkovacie schémy.

 

Sab-Simplex-dieta

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. Nie je známy vplyv na vedenie vozidiel a obsluhu strojov.

Pred užívaním Sab Simplexu si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá: 

simetikonová emulzia (dimetikon + kolidný oxid kremičitý)

pomocné látky:

stearomakrogol, kyselina sorbová, hypromelóza, bezvodý citrónan sodný, monohydrát kyseliny citrónovej, karbomér, cyklamát sodný, benzoan sodný, sodná soľ sacharínu, vanilková aróma, malinová aróma, čistená voda

 

sab simplex zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.