Paralen 500 mg 24 tab

Neohodnotené
 

Paralen 500 je voľno predajný liek, ktorý obsahuje účinnú látku paracetamol. Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu. Liek je určený na zníženie horúčky a bolesti pri chrípke, nachladnutí, alebo pri iných infekčných ochoreniach. Paralen je určený pre dospelých a deti vo veku od 6 rokov. 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
21.8.2018
Bežná cena €1,70
Ušetríte €0,50 (–29 %)
€1,20
   
Výrobca Zentiva
Kategória Chrípka a prechladnutie
 

Paralen 500: najlacnejšie voľnopredajné antipyretikum a analgetikum na trhu

 

Paralen 500 je produkt, ktorý je dostupný pre širokú verejnosť, bez lekárskeho predpisu. Zaraďujeme ho preto medzi voľnopredajné lieky. Jedna tableta Paralenu obsahuje 500 mg liečivej látky paracetamolu. 

Paralen 500 sa najčastejšie používa na zníženie horúčky, pri chrípke, nachladnutí a pri iných infekčných chorobách, ochoreniach. Veľmi často sa používa pri bolesti zubov, alebo bolestiach hlavy. Odporúča sa Paralen užívať aj pri bolestiach pohybového ústrojenstva, ktoré sprevádzajú nachladnutie a chrípku.

 

paralen-1

 

Úlohy Paralenu 500

 

  • pomáha pri bolestiach hlavy a zubov
  • pomáha pri bolestiach pohybového ústrojenstva
  • znižuje zvýšenú telesnú teplotu
  • pomáha pri ťažkostiach spojených s chrípkovým, alebo iným vírusovým ochorením
  • využíva sa pri bolestivej menštruácií

 

Účinné látky

 

  • paracetamol

Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu, jeho výhodou je, že nezhoršuje žalúdočné problémy a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užívať aj pacienti, ktorí trpia žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi, prípadne takí, ktorí nemôžu príjmať kyselinu acetylsalicylovú.

Paracetamol je účinná látka, ktorá sa radí medzi najčastejšie užívane analgetiká bez lekárskeho predpisu. Pri užívaní liekov obsahujúcich paracetamol si dávajte pozor na dávkovanie. Denná dávka nesmie presiahnuť 4 gramy denne. Užívaním liekov obsahujúcich paracetamol riskujete ochorenia ako napríklad: kardiovaskulárne ochorenia, problémy a ochorenia tráviaceho traktu, obličiek či pečene.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí a dospievajúci (starší ako 15 rokov) s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg:

Podávajú sa 1-2 tablety podľa potreby v časovom odstupe najmenej 4 hodiny do maximálnej dennej dávky 4 g paracetamolu (8 tabliet). Najvyššia jednotlivá dávka je 2 tablety. Počas dlhodobej liečby (nad 10 dní) nemá denná dávka prekročiť 2,5 g paracetamolu (5 tabliet).

Dospelí a dospievajúci (starší ako 15 rokov) s telesnou hmotnosťou do 50 kg:

Podáva sa 1 tableta podľa potreby v časovom odstupe najmenej 4-6 hodín do maximálnej dennej dávky 4 g paracetamolu (8 tabliet). Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Počas dlhodobej liečby (nad 10 dní) nemá denná dávka prekročiť 2,5 g paracetamolu (5 tabliet).

Deti a dospievajúci vo veku od 6 do 15 rokov:

Podáva sa pol tablety až 1 tableta ako jednorazová dávka. Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Interval možno skrátiť podľa potreby na 4 hodiny, pričom nesmie byť prekročená maximálna celková denná dávka.

U detí s telesnou hmotnosťou 26-40 kg je maximálna celková denná dávka 4 tablety (2 g paracetamolu).
U detí s telesnou hmotnosťou 40-50 kg je maximálna celková denná dávka 6 tabliet (3 g paracetamolu).

 

Spôsob užívania:

Tablety Paralenu sa môžu podávať rozdelené, prípadne podrvené. Tablety užívajte pred jedlom, alebo počas jedla. Tablety zapíjajte dostatočným množstvom tekutiny.

 

paralen--2

 
Upozornenie

 

Ak do 3 dní nedôjde k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti, alebo sa naopak ťažkosti zhoršia navštívte lekára. Tento liek sa môže užívať bez porady s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni.

Neužívajte paracetamol v období tehotenstva. Nepodávajte liek deťom mladším ako 6 rokov a deťom s hmotnosťou nižšou ako 20 kg. Súčasne s Paralenom neužívajte ďalšie lieky obsahujúce paracetamol. Počas liečby sa nesmie konzumovať alkohol.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Paralen po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá: 

paracetamol

pomocné látky:

kukuričný škrob predželatínovaný, povidón 30, sodná soľ kroskarmelózy, kyselina stearová

 

paralen zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.