Pancreolan Forte 60 tab

Neohodnotené
 

Pancreolan Forte je humánny a voľno predajný liek, ktorý obsahuje tráviace enzýmy. Pancreolan Forte je určený na problémy s trávením, na ochorenia podžalúdkovej žľazy a po operáciach v oblastiach traviaceho traktu. Balenie obsahuje 60 tabliet.

 

 

 

 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €8,77
Ušetríte €2,06 (–23 %)
€6,71
   
Značka Zentiva
Kategória Trávenie
 

Pancreolan Forte: jedinečný pomocník pri vašich problémoch s trávením.

 

Trávenie je proces, pri ktorom dochádza k rozkladaniu a zažívaniu potravy v ľudskom tele. Správne trávenie neexistuje bez tráviacich enzýmov. Tráviace enzýmy sú veľmi dôležité, ich dlhodobý pokles spôsobuje vážne zdravotné problémy.

Tráviace enzýmy spĺňajú dve základné funkcie: tráviacu a metabolickú. Tráviaca funkcia podporuje trávenie a pomáha spracovať prijaté živiny. Metabolická funkcia pomáha vstrebávať a uplatňovať živiny na bunkovej úrovni.

Ľudský organizmus vie vyprodukovať len určité enzýmy, a preto tie, ktoré vyprodukovať nedokáže mu musia byť dodané stravou, prípadne doplnkami výživy či liekmi. Medzi najobľúbenejšie voľno predajné lieky určené na zlepšovanie trávenia patrí Pancreolan Forte.

 

pancerolan-travenie_1

 

 

Úlohy Pancreolanu Forte

 

  • pomáha obnovovať trávenie
  • odstraňuje pocit nútenia na dávenie
  • odstraňuje plynatosť, nadúvanie
  • pomáha upravovať chyby z diét
  • zlepšuje trávenie štiepením bielkovín, cukrov a tukov z priatej potravy
  • odstraňuje hnačky a tuk v stolici

 

Účinné látky

 

  • pankreatín

Pankreatín je zmes enzýmov produkovaných v pankrease. Obsahuje proteázy, amylázy a lipázy, teda enzýmy schopné štiepiť cukry, tuky a bielkoviny na základné látky vstrebateľné organizmom - peptidy a aminokyseliny, dextríny, jednoduché cukry, glycerol a mastné kyseliny.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dávkovanie je individuálne, podľa závažnosti ochorenia. 

Exokrinné sekretorické insuficiencie pankreasu

Odporúčajú sa 2 tablety po menšom jedle a 3-4 tablety po väčšom jedle. Pri nedostatočnom účinku (hnačka, steatorea) sa dávka môže ešte zvýšiť.

Liečba akútnej alimentárnej dyspepsii (akútna dyspepsia „po diétnej chybe“)

Odporúčajú sa buď jednorazovo alebo krátkodobo 1-3 dni podávať 2 tablety po menšom jedle a 3-4 tablety po väčšom jedle.

Deti od 3 rokov a mladiství do 18 rokov

Deti majú užívať tento liek iba na odporúčanie lekára. Ak to lekár povolí, odporúča sa užívať 1 tabletu 3x denne.

Spôsob užívania:

Tablety užívajte krátko po každom jedle, tablety prehĺtajte cele, nerozhrýzajte ich a zapite dostatočným množstvom tekutiny.

 

pancreaolan-tablety

 

 

Upozornenie

 

Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 3 roky. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.

Pred užívaním Pancreolanu Forte si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá: 

pankreatín 220 mg s amylolytickou účinnosťou minimálne 6 000 j. FIP, lipolytickou účinnosťou minimálne 6 000 j. FIP a proteolytickou účinnosťou minimálne 400 j. FIP

pomocné látky:

monohydrát laktózy, kukuričný škrob, sacharóza, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, alumíniumstearát, nátriumlaurylsulfát, simetikónová emulzia SE4, trietylcitrát, kopolymér kyseliny metakrylovej, mastenec, riboflavín, oxid titaničitý, koloidný oxid kremičitý, uhličitan sodný, nátriumlaurylsulfát, hlinitý lak brilantnej modrej

 

Pancreolan forte zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.