Panadol Ultra Rapide 12 tab

3 hodnotenia
 

Panadol Ultra Rapide je humánny, voľno predajný liek, ktorý je určený na tlmenie silnej bolesti, znižovanie teploty, zmierňovanie suchého kašľa a migrénu. Panadol Ultra Rapide má rýchly nástup účinku a je vo forme šumivých tabliet - vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy s prehĺtaním tabliet.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €4,46
Ušetríte €1,07 (–24 %)
€3,39
   
Značka GlaxoSmithKline Consumer
Kategória Bolesť
 

Panadol Ultra Rapide: okamžitá úľava od strednej až silnej bolesti v podobe šumivých tabliet

 

Bolesť je nepríjemný pocitový a zmyslový vnem, ktorý je spojený s poškodením tkaniva. Ide o subjektívny pocit, ktorý upozorňuje hrozbu poškodenia organizmu, alebo upozorňuje už na existujúce poškodenie. Bolesť je veľmi dôležitý pocit, ktorý nás varuje, že sa niečo deje.

 

panadol-grip-bolest

 

Horúčka je zvýšenie telesnej teploty ľudského tela nad 38 stupňov Celzia. Pre mnoho ľudí je horúčka strašiakom, opak je ale pravdou. Horúčka by mala byť považovaná za pozitívnu vec, nakoľko signalizuje, že sa v organizme niečo deje. Aktivujú sa obranné mechanizmy a urýchľuje sa látková premena. Odborníci odporúčajú teplotu do 38,5 stupňa Celzia neznižovať.

Kašeľ je mechanizmus ľudského organizmu, ktorým sa snaží vyčistiť dýchacie cesty. Ide o ochrannú funkciu pľúc. Najčastejšie je príčinou kašľa vírusová, alebo bakteriálna infekcia. Kašeľ, ktorý trvá menej ako 3 týždne sa nazýva akútny kašeľ. Kašeľ, ktorý trvá viac ako 3 týždne sa nazýva chronický kašeľ.

Migréna je ostrá bolesť hlavy, ktorá vás dokáže potrápiť hodiny aj cele dni. Sprievodnými javmi sú: zahmlievanie pred očami, nevoľnosť. Predpokladá sa, že bolesť vzniká roztiahnutím ciev a opuchom mozgu.

 

panadol-grip-bolest-hlavy

 

Na všetky spomínané nepríjemnosti je Panadol Ultra Rapide vhodným liekom.

 

Úlohy Panadol Ultra Rapide

 

  • zmierňuje príznaky prechladnutia a chrípky
  • zmierňuje suchý kašeľ
  • pomáha znižovať teplotu
  • má analgetické účinky na stredné až silné bolesti rôzneho pôvodu
  • pomáha pri migréne

 

Účinné látky

 

  • paracetamol

Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu, jeho výhodou je, že nezhoršuje žalúdočné problémy a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užívať aj pacienti, ktorí trpia žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi, prípadne takí, ktorí nemôžu príjímať kyselinu acetylsalicylovú.

Paracetamol je účinná látka, ktorá sa radí medzi najčastejšie užívane analgetiká bez lekárskeho predpisu. Pri užívaní liekov obsahujúcich paracetamol si dávajte pozor na dávkovanie. Denná dávka nesmie presiahnuť 4 gramy denne. Užívaním liekov obsahujúcich paracetamol riskujete ochorenia ako napríklad: kardiovaskulárne ochorenia, problémy a ochorenia tráviaceho traktu, obličiek či pečene.

  • kofeín

Kofeín je alkaloid a je stimulantom nervovej sústavy. Má povzbudzujúce účinky na centrálnu nervovú sústavu. Kofeín je návyková látka, je súčasťou mnohých obľúbených nápojov. Zvyšuje krvný tlak, zvyšuje vylučovanie moču a nespôsobuje dehydratáciu.

  • kodeín

Kodeín je ópiový alkaloid, ktorý sa vyrába z Maku siateho. Kodeín má analgetické, proti hnačkové a antitusivne účinky. Považuje sa za najúčinnejšie orálne podávane analgetikum.

 

panadol-grip-kodein

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí:

Užívajte 2 tablety rozpustené v polovici pohára vody podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni a ak sa nedosiahne účinné zmiernenie bolesti, pacientov/opatrovateľov je potrebné poučiť, aby sa poradili s lekárom.

Dospievajúci od 14 rokov:

1 tableta rozpustená v polovici pohára vody 1 až 3-krát denne s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Maximálne možno užiť 3 tablety počas 24 hodín.

Pri zníženej funkcii obličiek je možné podávať maximálne 500 mg paracetamolu s časovým odstupom najmenej 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min. s časovým odstupom najmenej 8 hodín.

Spôsob užívania:

Liek Panadol Ultra Rapid je určený na perorálne podanie po rozpustení tabliet vo vode. Na tabletách je deliaca ryha určená na rozlomenie tablety.

 

panadol-grip-napoj

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Panadol Ultra Rapide nesmú užívať tehotné ženy.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a blistri. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci. Liek môže ovplyvniť pozornosť a schopnosť viesť vozidlá. Túto činnosť by ste mali vykonávať len so súhlasom lekára.

Pred užívaním Panadolu Ultra Rapid si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá:

paracetamol, kodeín, kofeín

pomocné látky:

hydrogenuhličitan sodný, sorbitol, sodná soľ sacharínu, laurylsíran sodný, kyselina citrónová, uhličitan sodný, povidón, dimetikó

 

panadol ultra rapid zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.