Oscillococcinum 30 x 1g

7 hodnotení
 

Homeopatický liek Oscillococcinum je určený na liečbu chrípkových stavov, taktiež slúži ako prevencia proti chrípkovým stavom. Obsah tuby, Oscillococcinum, je potrebné nechať v ústach rozpustiť. Oscillococcinum obsahuje účinné látky, ktoré sú špeciálne kombinované a riedené.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €26,72
Ušetríte €5,37 (–20 %)
€21,35
   
Značka Boiron
Kategória Homeopatika
 

Oscillococcinum: účinná prevencia proti chrípke a prechladnutiu

 

Homeopatické liečivá pozostávajú len z prírodných látok, ktoré sú najmä rastlinného, prípadne minerálneho pôvodu. Výhodou homeopatik je, že sú určené aj pre malé deti, či tehotné, dojčiace ženy. Do skupiny homeopatických liečiv patrí aj Oscillococcinum.

Oscillococcinum sa najčastejšie používa ako preventívny liek proti nachladnutiu, či chrípke. Zaujímavosťou je, že aj keď ide o homeopatikum, až 92 % užívateľov ho pokladá za účinný a nedá naň dopustiť. Mnoho užívateľov ho používa nielen ako prevenciu, ale aj na samotnú liečbu chrípkových stavov a prechladnutia (horúčka, bolesti hlavy a kĺbov).

 

oscli

 

Ak sa po 3-4 dňoch užívania Oscillococcína nezačne váš stav zlepšovať, alebo sa budete cítiť horšie, vyhľadajte odbornú pomoc lekára.

 
Úlohy Oscillococcína

 

  • udržuje zdravie v čase výskytu chrípkových ochorení
  • posilňuje a buduje imunitu 
  • doplnok pri liečbe silného prechladnutia a chrípky
  • slúži ako prevencia pred možným ochorením

 

Účinné látky

 

  • filtrovaný autolyzát z pečene a srdca kačice Anas barbariae (Anas barbariae, hepatis et cordis extractum)

Filtrovaný autolyzát z pečene a srdca kačice Anas barbariae, je špeciálne kombinovaný a riedený extrakt z pečeni a sŕdc kačice pižmovej.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Homeopatický liek Oscillococcinum užívajte vždy tak, ako je určené v príbalovom letáku, alebo ako vám určil užívanie lekár, prípadne lekárnik. Odporúčaná denná dávka musí byť upravovaná podľa vývoja a štádia ochorenia.

V čase zvýšeného výskytu chrípkových ochorení: 1 dávka 1 krát týždenne.

Pri prvých príznakoch chrípkového stavu: 1 dávka čo najskôr. Následne zopakovať ešte 2-3 krát v šesťhodinovom intervale.

V rozvinutom štádiu chrípkového stavu: 1 dávka ráno a večer po dobu 1-3 dní.

Dávkovanie Oscillococcinu je rovnaké pre všetky vekové kategórie, to iste platí aj pre tehotné, dojčiace ženy a male deti.

Spôsob užívania:

1 dávka je 1 celá tubička pililiek, obsah jednej dávky nechajte voľne rozpustiť pod jazykom, ideálne nalačno s odpstupom medzi jedlami, alebo s určitým časovým odstupom od hlavných jedal, (1/4 hodiny pred jedlom, alebo 1 hodinu po jedle).

Ak zabudnete užiť dávku Oscillococcinu, neužívajte dvojnásobnu dávku. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok kontaktujte svojho lekára alebo lekárnika.

 

Upozornenie

 

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Oscillococcinum po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.
 
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá: 

filtrovaný autolyzát z pečene a srdca kačice Anas barbariae (Anas barbariae, hepatis et cordis extractum) 

pomocné látky: 

saccharosum (sacharóza), lactosum (laktóza) 

 

oscillococcinum zlozenie 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.