Olynth 0,1% 10 ml

7 hodnotení
 

Olynth 0,1 % je voľno predajný, humánny liek vo forme nosového spreja, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú. Liek zabezpečuje zvlhčenie sliznice nosa, chráni sliznicu nosa a vytvára vhodné prostredie pre jej hojivý proces. Olynth 0,1 % má rýchly nástup účinku.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €3,99
Ušetríte €0,95 (–24 %)
€3,04
   
Značka Johnson & Johnson
Kategória Oči, uši, nos
 

Olynth 0,1 %: okamžitá úľava pre váš nos...a dýchanie nikdy nebolo jednoduchšie

 

Nos je veľmi dôležitý orgán, ktorý je považovaný za vstupnú bránu vzduchu do organizmu. Nos filtruje vzduch, ktorý dýchame, vďaka chĺpkom v nosných dierkach. Ďalšími funkciami sú ohrev vzduchu a zvlhčovanie vzduchu. Vďaka nosu je vzduch ideálne upravený pre ďalší postup do ďalších častí dýchacej sústavy.

Plný, upchatý nos, hlienovitá, alebo vodnatá sekrécia, obmedzené dýchanie, nepríjemné príznaky, ktoré sprevádzajú sennú nádchu alebo bežnú nádchu (prechladnutie). So spomínanými príznakmi upchatého nosa a prechladnutia vieme plnohodnotne fungovať len ťažko. V minulosti platilo, že liečba nádchy trvá s lekárom týždeň a bez lekára sedem dní. V súčasnosti to už nie je pravda. Predstavujeme vám Olynth 0,1 %.

 

olynth-ha-nadcha

 

Úlohy Olynth 0,1 %

 

  • zlepšuje dýchanie
  • zabezpečuje zvlhčovanie sliznice nosa
  • chráni sliznicu nosa a znižuje jej opuch
  • vytvára vhodné prostredie pre hojivý proces sliznice nosa
  • rýchly nástup účinku
  • uvoľňuje hlieny pri zápale prínosových dutín

 

Účinné látky

 

  • xylometazolini hydrochloridum (xylometazolín)

Xylometazolín je látka, ktorá patrí do skupiny imidazolínov, ovplyvňuje receptory krvných ciev umiestnených v nosovej sliznici. Pomáha spriechodniť nosové dýchanie, vyvoláva stiahnutie ciev, uvoľňuje hlieny.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Dospelí a deti od 6 rokov:

Aplikuje sa podľa potreby 1 vstrek do každej nosovej dierky maximálne 3x denne. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami je 8 hodín. Liek sa nemá používať dlhšie ako 7 dní.

Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

Spôsob užívania:

Liek Olynth 0,1 % je určený len na použitie do nosa.

Pred prvým použitím stlačte pumpičku a strieknite niekoľko krát do vzduchu, až kým nedosiahnete vystrekovanie súvislej dávky aerosólu.  Nosový sprej aplikujte po vyfúkaní nosa. Pri aplikácií, pokiaľ je možné, sa dajte do sedu. Fľaška musí byť pri aplikácii vo zvislej polohe. Pumpička sa stlačte raz a aerosól jemne vdýchnite nosom. Aby sa ste minimalizovali riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou a po použití opäť nasaďte na pumpičku ochranný kryt.

 

olynth-ha-hlien

 

Upozornenie

 

Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 6 rokov. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.

Pred užívaním Olynth 0,1 %  si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

xylometazolini hydrochloridum (xylometazolín)

pomocné látky:

dihydrát dihydrogénfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogénfosforečnanu disodného, glycerol, chlorid sodný, nátriumhyaluronát, sorbitol a voda

 

olynth HA 0,1 zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.