Nizoral šampón 2 % 60 ml

8 hodnotení
 

Nizoral šampón 2% je humánny, voľno predajný liek vo forme šampónu, ktorý má antimykotické účinky. Nizoral je liek ktorý pomáha pri infekciách kože, svrbení hlavy, lupinách. Nizoral vám pomôže zbaviť sa diskomfortného pocitu. Ošetruje tvár aj hlavu, účinnou látkou je ketonazol.

 

 

 

 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €11,79
Ušetríte €3,19 (–27 %)
€8,60
   
Značka Johnson & Johnson
Kategória Telo a pleť
 

Nizoral šampón 2 %: jednoduchá pomoc od lupín, nepríjemného pálenia a svrbenia kože.

 

Všetci poznáme nepríjemnosti spojené s mykotickými ochoreniami (infekciami) pokožky: lupiny vo vlasovej časti hlavy, červenohnedými škvrnami so žltými alebo bielymi odlupujúcimi sa šupinami zvyčajne na tvári alebo na hrudníku (seboroická dermatitída), alebo malými, hnedými alebo bielo sfarbenými nepravidelnými škvrnami na trupe (pityriasis versicolor).

Pityriasis versicolor je chronické ochorenie kože, pri ktorom sa na koži tvoria hnedé, alebo biele škvrny. Ochorenie spôsobujú kvasinky rodu Malessezia. Škvrny sa objavujú na rukách, krku, stehnách, tvári a brdcu. Škvrny sú niekoľko milimetrov veľké, splývajú až do plôch s priemerom dv a pol centimetra

Seboroická dermatitída, alebo seborea je neinfekčné ochorenie kože. Vyskytuje sa na pokožke hlavy, tváre a trupu. Postihnuté miesta sú potiahnuté žltými a červenými šupinami, môžu, nemusia svrbieť.

"Vďaka" týmto ochoreniam sa človek často dostáva do stavu diskomfortnosti. A ak náhodou spozorujete na sebe niektoré zo spomínaných ochorení, šampón Nizoral 2 % je skvelou voľbou.

 

Nizoral-sampon

 

Úlohy Nizoral šampónu 2 %

 

  • predchádza infekciám kože, ktoré spôsobujú huby, alebo kvasinky
  • lieči vlasovú časť hlavy
  • pomáha liečiť väčšie plochy na hrudi a tvári

 

Účinné látky

 

  • ketokonazol

Ketokonazol je účinná látka, ktorá je nápomocná pri rôznych ochoreniach kože - kožných a plesňových infekcií. Testy ukázali že ak 3x denne aplikujete cca 400 mg ketokonazolu dokáže znižovať hladinu testosterónu v ľudskom organizme. Považujeme ho za antiandrogén.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Šampón je indikovaný dospelým a dospievajúcim od 12 rokov.

Liečba

- Pityriasis versicolor: 1x denne počas 5 dní.
- Seboroická dermatitída a pityriasis capitis: 2x týždenne počas 2 až 4 týždňov.

Profylaxia (prevencia)

- Pityriasis versicolor: raz denne počas 3 dní pri jednorazovej liečbe pred začiatkom leta.
- Seboroická dermatitída a pityriasis capitis: 1x za týždeň alebo 1x za dva týždne.

Dĺžka liečby závisí od problémov a pohybuje sa od 1 do 4 týždňov

Spôsob užívania:

Nizoral šampón je určený na použitie vlasovej časti hlavy alebo na pokožku.

 

Nizoral-sampon-vlasy

 

Infikované plochy pokožky alebo vlasatej časti hlavy dôkladne umyte šampónom, ktorý pred opláchnutím na pokožke/vlasatej časti hlavy nechajte účinkovať 3 až 5 minút. Potom šampón dôkladne opláchne.
Na jedno umytie zvyčajne postačuje množstvo šampónu do jednej dlane alebo 1 vrecko šampónu. Je potrebná opatrnosť, aby nedošlo kontaktu šampónu s očami (v prípade, že nastane dobre vypláchnuť vodou) alebo prehltnutiu ústami.

 

Upozornenie

 

Neexistujú žiadne známe riziká spojené s používaním lieku počas gravidity a laktácie. Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí mladších ako 12 rokov nebola stanovená. U pacientov, ktorí sa dlhodobo liečia kortikosteroidmi na lokálne použitie, sa počas používania lieku odporúča, aby počas obdobia 2 až 3 týždňov postupne vysadzovali liečbu steroidmi, aby sa predišlo návratu príznakov (rebound effect).

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom. 

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

ketokonazol

pomocné látky:

nátriumlaurylsulfát, monolaurylsulfosukcinát disodný, dietanolamid kyseliny kokosovej, kvarternizovaný živočíšny kolagén, makrogol 120 metylglukózodioleátu, parfém, imidomočovina, hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková, sodná soľ erytrozínu, chlorid sodný a čistená voda

 

nizoral zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.