NiQuitin miny 4 mg 60 pastiliek

10 hodnotení
 

Niquitin miny 4 mg je liek, ktorý je určený na liečbu pomocou takzvanej nikotínovej substitučnej terapie. Niquitin miny potláča fyzickú ale aj psychickú túžbu po cigarete. Niquitin miny je voľno predajný liek na vnútorné použitie, ústnou dutinou. Niquitin miny 4 mg obsahuje 60 bielych lisovaných pastiliek.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €19,79
Ušetríte €5,34 (–27 %)
€14,45
   
Značka Omega Pharma
Kategória Stop Fajčeniu
 

Niquitin miny: vaša jedinečná šanca ako prestať fajčiť

 

Všetci to veľmi dobre poznáte, riziko rakoviny, riziko ochorení kardiovaskulárneho systému, riziko neplodnosti, tvorba vrások, žltnutie zubov, ťažké dýchanie a množstvo ďalších a ďalších negatív, ktoré fajčenie a tabakové výrobky prinášajú. Ďalším podstatným faktom je, že prestať fajčiť nie je jednoduché. 

Ako to funguje v praxi? Keď prestanete užívať tabakové výrobky, prestanete do tela dodávať nikotín. Dostanete sa do tzv. nikotínového hladu, čo má za následok silnú chuť na cigaretu. V tomto momente prichádza na scénu Niquitin miny a vy začínate s nikotínovou substitučnou terapiou. Miesto cigarety užijete jednu z bielych lisovaných pastiliek. Keďže pastilky obsahujú nikotín, upokoja váš "hlad" na cigaretu. Takto prijatý nikotín pomáha zmierňovať abstinenčné príznaky a túžbu po cigarete. Cieľom liečby je úplné skončenie s fajčením.

Výhodou Niquitin miny je, že si spôsob terapie môžete vybrať. Jedným variantom je ukončenie fajčenia naraz a druhým je ukončenie fajčenia postupne.

 

niquitin-miny-4-mg-nikotin

 

Úlohy Niquitin miny

 

  • umožňujú ukončiť fajčenie postupne, alebo vám vyhovujúcim tempom
  • nahrádza cigaretu pri nutkaní si zafajčiť
  • potláča fyzickú a psychickú túžbu na cigaretu
  • zabezpečuje úľavu od abstinenčných príznakov

 

Účinné látky

 

  • nikotín

Nikotín je jednou z mnoha (cca 4000) chemikálií, ktoré sa dajú vystopovať v cigaretách a tabakových výrobkoch. Nikotín je účinná látka, ktorá ovplyvňuje mozgové pochody. Chemický vzorec nikotínu je C10H14N2 a v prirodzenom stave ide o tekutý alkaloid. Smrteľná dávka nikotínu je 50 - 60 mg, čo predstavuje asi 15 - 20 cigariet. K smrteľnej otrave však nedochádza, pretože fajčiar nevyfajčí 15 - 20 cigariet naraz, ale postupne a hladina alkaloidu postupne klesá.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Pastilky v sile 4 mg sú určené fajčiarom, ktorí vyfajčia viac ako 20 cigariet denne.

Ukončenie fajčenia naraz:

Denne je treba užívať dostatočný počet pastiliek, zvyčajne 8 – 12, najviac až 15 pastiliek. Pastilka sa užíva vždy, keď sa objaví chuť si zapáliť.
Trvanie liečby: Pre prerušenie fajčiarskeho návyku sa pastilky užívajú až 6 týždňov, potom sa má ich počet postupne znižovať. Užívanie sa ukončí pri dennej dávke 1 – 2 pastilky. Pacienti, ktorí užívajú pastilky dlhšie než 9 mesiacov by sa mali poradiť so svojím lekárom.

Ukončenie fajčenia postupne:

Pastilka sa užíva až keď nastane neodolateľná potreba fajčiť, aby sa čo najviac znížil počet cigariet a predĺžil čo najviac interval fajčenia. Dávkovanie je individuálne, maximálna denná dávka je 15 pastiliek.
Trvanie liečby: Ak nedôjde po 6 týždňoch užívania pastiliek k zníženiu počtu vyfajčených cigariet, je potrebné sa poradiť s lekárom. Znižovanie počtu vyfajčených cigariet by malo viesť k úplnému zastaveniu fajčenia. Keď sa počet cigariet zníži na úroveň, kedy má fajčiar pocit, že môže prestať fajčiť úplne, začne postupovať podľa odstavca „Ukončenie fajčenia naraz“.

 

niquitin-miny-4-mg-zavyslost

 

Spôsob užitia:

Pastilku niquitin miny si vložte do úst a nechajte ju rozpustiť. Umiestnite pastilku medzi líce a ďasná a opakovanie premiestňujte z jednej strany na stranu druhú, pokiaľ sa pastilka úplne nerozpustí. Odhadovaný čas rozpustenia je približne 10 minút. Pastilky nesmiete žuť, alebo v celku prehĺtať. S pastilkou v ústach nesmiete piť a jesť.

 

Upozornenie

 

U tehotných žien je ideálne ukončiť fajčenie bez substitučnej liečby. S prípadnou substitučnou terapiou v tehotenstve sa má začať čo najskôr a mala by sa používať len 2 - 3 mesiace. U dojčiacich žien sa odporúča ukončiť fajčenie bez substitučnej liečby. Ak je potrebná substitučná terapia, ženy môžu dojčiť pred užitím lieku. Pastilky Niquitin nie je určený pre deti do 12 rokov.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.  Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote od 15 do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.  Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenia v príbalovom letáku. Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

 

Zloženie

 

liečivá: 

nikotín

pomocné látky:

manitol (E421), nátrium-alginát, hydrogenuhličitan draselný, xantánová guma, vápenatá soľ polykarbofilu, uhličitan sodný bezvodý, draselná soľ acesulfámu, magnéziumstearát, ochucovacia aróma, príchuť mäty piepornej, levomentol

 

niquitin miny 4mg zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.