NiQuitin Clear 21 mg 7ks

10 hodnotení
 

NiQuitin Clear 21 mg patrí medzi voľno predajné, humánne lieky. Je určený na pomoc a podporu pri odvykaní od fajčenia. NiQutin Clear sa používa na liečbu, ktorá sa nazýva nikotínová substitučná terapia - NRT (Nikotin Replacement Therapy). Liek je vo forme mäkkých obdĺžnikových náplastí.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €24,19
Ušetríte €5,90 (–24 %)
€18,29
   
Značka Omega Pharma
Kategória Stop Fajčeniu
 

NiQutin Clear: prekonajte váš návyk na fajčenie

 

Všetci to veľmi dobre poznáte, riziko rakoviny, riziko ochorení kardiovaskulárneho systému, riziko neplodnosti, tvorba vrások, žltnutie zubov, ťažké dýchanie a množstvo ďalších a ďalších negatív, ktoré fajčenie a tabakové výrobky prinášajú. Ďalším podstatným faktom je, že prestať fajčiť nie je jednoduché

Ako to funguje v praxi? Keď prestanete užívať tabakové výrobky, prestanete do tela dodávať nikotín. Dostanete sa do tzv. nikotínového hladu, čo má za následok silnú chuť na cigaretu. V tomto momente prichádza na scénu NiQuitin Clear a vy začínate s nikotínovou substitučnou terapiou. Miesto cigarety si nalepíte náplasť, z ktorej sa postupne, cez kožu, vstrebáva nikotín do organizmu. Takto prijatý nikotín pomáha zmierňovať abstinenčné príznaky a túžbu po cigarete. Cieľom liečby je úplné skončenie s fajčením.

 

niqutin-clear-cigareta

 

Výhodou NiQuitin Clear je, že neobsahuje kysličník uhoľnatý ani decht, používaním náplasti nevystavujete organizmus takému riziku ako pri fajčení tabakových výrobkov.

 

Úlohy NiQutin Clear

 

  • nahrádza cigaretu pri nutkaní si zafajčiť
  • potláča fyzickú a psychickú túžbu na cigaretu
  • zabezpečuje úľavu od abstinenčných príznakov

 

Účinné látky

 

  • nikotín

Nikotín je jednou z mnoha (cca 4000) chemikálií, ktoré sa dajú vystopovať v cigaretách a tabakových výrobkoch. Nikotín je účinná látka, ktorá ovplyvňuje mozgové pochody. Chemický vzorec nikotínu je C10H14N2 a v prirodzenom stave ide o tekutý alkaloid. Smrteľná dávka nikotínu je 50 - 60 mg, čo predstavuje asi 15 - 20 cigariet. K smrteľnej otrave však nedochádza, pretože fajčiar nevyfajčí 15 - 20 cigariet naraz, ale postupne a hladina alkaloidu postupne klesá.

 

niquitin-clear-cigarety

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Ak fajčíte viac ako 10 cigariet denne, platí nasledujúci postup:

Fáza 1, NiQuitin Clear 21 mg počas prvých 6 týždňov potom ďalej

Fáza 2, NiQuitin Clear 14 mg počas nasledujúcich 2 týždňov potom ďalej

Fáza 3, NiQuitin Clear 7 mg počas posledných 2 týždňov.

Ak fajčíte menej ako 10 cigariet denne, platí nasledujúci postup:

Fáza 2, NiQuitin Clear 14 mg počas prvých 6 týždňov potom ďalej

Fáza 3, NiQuitin Clear 7 mg počas posledných 2 týždňov.

Je dôležité dodržať zostupný dávkovací program až do konca odvykacej kúry. Zvýši sa tým šanca na úspech liečby. Náplasti nepoužívajte dlhšie ako desať po sebe nasledujúcich týždňov.

V prípade, že začnete znovu fajčiť, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom ako dosiahnuť lepšie výsledky pri ďalšom použití náplastí NiQuitin Clear.

Spôsob užívania:

Náplasť prilepte na čisté, suché miesto na koži bez ochlpenia alebo len málo ochlpené miesto a skontrolujte, či pevne drží na koži. Vyhnite sa miestam, kde koža vytvára záhyby alebo sa pohybuje (napr. nad kĺbmi). Rovnako vynechajte miesta, kde je koža sčervenená, poranená alebo podráždená.

- Náplasť nevyberajte z uzavretého ochranného vrecka, skôr ako ste pripravený si ju prilepiť.

- Vrecko otvorte odstrihnutím jeho okraja pozdĺž prerušovanej čiary. Dbajte o to, aby nedošlo k poškodeniu náplasti.

- Opatrne vyberte náplasť. Priehľadná ochranná vrstva pokrýva lepivú stranu náplasti. Táto strana náplasti sa nalepí na kožu.

- Náplasť držte lepkavou stranou k sebe. Odstráňte polovicu ochrannej vrstvy od stredu po okraj. Držte náplasť za okraj a zložte ostávajúcu polovicu ochrannej vrstvy, lepivej vrstvy sa dotýkajte čo najmenej.

- Ihneď priložte náplasť NiQuitin Clear lepivou stranou na kožu a na 10 sekúnd ju pevne pritlačte dlaňou. Skontrolujte, či je náplasť dobre prilepená, najmä na okrajoch.

- Počas prikladania náplasti sa nedotýkajte očí a nosa. Po nalepení si vždy umyte ruky len vodou. Nepoužívajte mydlo, môže zvýšiť vstrebávanie nikotínu.

- Voda nepoškodí náplasť NiQuitin Clear, pokiaľ je dobre nalepená. S náplasťou NiQuitin Clear sa môžete krátko kúpať, plávať alebo sprchovať.

 

niquitin-clear-stop-fajceniu

 

Upozornenie

 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek. Vplyv lieku NiQuitin Clear na schopnosť viesť vozidlo a obsluhovať stroje nie je známy.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 18 rokov. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 30 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.

Pred užívaním lieku si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá: 

nikotín

pomocné látky:

kopolymér etylénu s vinylacetátom, polyisobutylénová adhezívna fólia, polyetylén vysokej hustoty, polyetyléntereftalát, zložená polyesterová fólia a biely atrament

Počas 24 hodín sa uvoľni 21 mg nikotínu z jednej náplaste.

 

niquitin clear nutricne hodnoty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.