Nicorette Spray 150 dávok

9 hodnotení
 

Nicorette Spray je voľnopredajný liek, ktorý znižuje a uľahčuje odvykanie od fajčenia. Liek je, ako je zrejmé už z názvu, vo forme orálneho aerodisperzia (sprej). Nicorette Spray obsahuje v jednej dávke 1 mg nikotínu, v jednom balení je k dispozícií 150 dávok.

 

 

 

 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €20,58
Ušetríte €5,47 (–27 %)
€15,11
   
Značka Nicorette
Kategória Stop Fajčeniu
 

Nicorette Spray: zbaviť sa závislosti od fajčenia nebolo nikdy ľahšie

 

Fajčenie a cigarety, téma, ktorá rozdeľuje ľudí do skupiny fajčiarov a nefajčiarov. Ako býva zvykom, každá skupina obhajuje to svoje. Škodlivosť fajčenia je vedecký dokázaná a podložená mnohými štúdiami. Fajčenie spôsobuje mnoho zdravotných problémov a vážnych chorôb, medzi ktoré patria napríklad: rakovina, kardiovaskulárne problémy, predčasné starnutie, znížená kapacita pľúc, oslabené kosti, problémy s chrupom, zápach z úst, dokonca z fajčenia môžete oslepnúť. 

Jedným z problémov fajčenia je navykovosť cigariet. Množstvo ľudí si uvedomuje škodlivosť fajčenia, radi by sa cigariet vzdali, ale nedokážu sa vyrovnať so závislosťou. Nicorette Spray je pre túto skupinu ľudí skvelou voľbou.

Nicorette Spray je skvelá forma lieku, ktorá uľahčuje odvykanie od fajčenia, znižuje chuť na cigarety a všetky tabakové výrobky. Výhodou Nicorette spray je, že obsahuje nikotín, vďaka čomu zmierňuje abstinenčné príznaky a súčasne neobsahuje škodliviny, ako decht a oxid uhoľnatý. Tieto škodlivé látky sa nachádzajú v dyme.

 

Nicorette%20obrazok%202

 

Úlohy Nicorette Spray

 

  • uľahčuje odvykanie od fajčenia, ktorí chcú prestať fajčiť
  • pomáha prekonávať abstinenčnú fázu
  • zmierňuje niektoré abstinenčné príznaky: podráždenosť, nervozita, priberanie, závraty, bolesti hlavy a nespavosť
  • znižuje chuť na tabakové výrobky
  • znižuje počet vyfajčených cigariet u fajčiarov, ktorí nevedia prestať fajčiť

 

Účinné látky

 

  • nikotín

Nikotín je alkaloid s cyklom pyridínu a je vyrábaný z tabakových listov. Je to vysoko návyková látka, ktorá sa legálne používa na celom svete. V 10 kusoch cigariet sa nachádza od 12-230 mg čistého nikotínu (podľa kvality cigariet).

Nikotín má nepriaznivé účinky na srdce a cievy, zhoršuje hojenie rán, spôsobuje impotenciu a podporuje vznik karcinogénnych ochorení. Na druhej strane zlepšuje pamäť a koncentráciu.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Možno podať až 4 dávky spreja za hodinu. Neprekročte 2 dávky spreja na dávkovaciu epizódu a neprekročte 64 dávok spreja (4 dávky spreja za hodinu počas 16 hodín) v priebehu 24 hodín.

Krok I: Týždne 1-6

Užite 1 alebo 2 dávky spreja v čase, kedy by ste normálne fajčili cigaretu alebo keď sa Vám zažiada. Ak po jednej dávke nie je do niekoľkých minút túžba pod kontrolou, užite druhú dávku spreja. Ak sú potrebné 2 dávky spreja, ďalšie dávky možno podať ako 2 po sebe idúce dávky spreja.
Väčšina fajčiarov bude potrebovať 1-2 dávky spreja každých 30 minút až 1 hodinu.

Krok II: Týždne 7-9

Začnite znižovať počet dávok spreja za deň. Ku koncu 9. týždňa užívajte POLOVICU priemerného počtu dávok spreja denne, ktoré ste užívali pri Kroku I.

Krok III: Týždne 10-12

Pokračujte v znižovaní počtu dávok spreja za deň tak, že počas 12. týždňa už neužívate viac ako 4 dávky spreja denne. Ak ste znížili dávkovanie na 2-4 dávky spreja denne, treba orálnu aerodisperziu vysadiť.

Pravidelné užívanie spreja počas viac ako 6 mesiacov sa vo všeobecnosti neodporúča. Niektorí bývalí fajčiari môžu potrebovať dlhšiu liečbu spreja, aby sa vyhli návratu k fajčeniu. Všetku zostávajúcu orálnu aerodisperziu si treba odložiť na použitie v prípade náhlej túžby.

 

Nicorette obrazok 1

 

Spôsob užívania:

Presný postup otvorenie, zatvorenie a aplikáciu Nicorette Spray nájdete v príbalovom letáku.

Pri podávaní Nicorette Spray dávajte pozor, aby sa sprej nedostal do očí. Ak sa vám sprej dostane do oka, dôkladne si ho vymyte vodou.

Počas podávania Nicorette nesmiete jesť ani piť.

 

Upozornenie

 

Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 18 rokov, alebo ak ste predtým nikdy nefajčili. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.

Pred užívaním Nicorette si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

nikotín

pomocné látky:

propylénglykol, bezvodý etanol, trometamol, poloxamér 407, glycerol, hydrogénuhličitan sodný, levomentol, mentolová príchuť, chladivá príchuť, sukralóza, acesulfam draselný, kyselina chlorovodíková (na úpravu pH) a čistená voda

 

Nicorette zlozenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.