Muconasal Plus 10 ml

7 hodnotení
 

Muconasal Plus je voľnopredajný, humánny liek, ktorý je určený na spriechodnenie nosnej dutiny pri upchatom nose, sennej, alebo bežnej nádche.  Muconasal Plus vám ponúkame vo forme spreja v objeme 10 ml. Účinnou látkou produktu je Tramazolín, ktorý zužuje cievy a zmenšuje opuch nosovej sliznice. Žiadaný účinok sa dostaví do piatich minút a vydrží 8 - 10 hodín.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
17.12.2018
Bežná cena €5,27
Ušetríte €1,27 (–24 %)
€4
   
Značka Boehringer Ingelheim
Kategória Oči, uši, nos
 

Muconasal Plus: úľava pre váš nos s okamžitým nástupom

 

Nos je veľmi dôležitý orgán, ktorý je považovaný za vstupnú bránu vzduchu do organizmu. Nos filtruje vzduch, ktorý dýchame, vďaka chĺpkom v nosných dierkach. Ďalšími funkciami sú ohrev vzduchu a zvlhčovanie vzduchu. Vďaka nosu je vzduch ideálne upravený pre ďalší postup do ďalších častí dýchacej sústavy.

Plný, upchatý nos, hlienovitá, alebo vodnatá sekrécia, obmedzené dýchanie, nepríjemné príznaky, ktoré sprevádzajú sennú nádchu alebo bežnú nádchu (prechladnutie). So spomínanými príznakmi upchatého nosa a prechladnutia vieme plnohodnotne fungovať len ťažko. V minulosti platilo, že liečba nádchy trvá s lekárom týždeň a bez lekára sedem dní. V súčasnosti to už nie je pravda. Máme pre vás skvelé riešenie, Muconasal Plus.

 

muconasal-plus-nadcha

 

Úlohy Muconasal Plus

 

  • zmenšuje opuch sliznice nosa
  • pomáha zmierňovať nepríjemné príznaky bežnej nádchy
  • zmierňuje príznaky sennej nádchy
  • uvoľňuje hlieny pri zápale prínosových dutín 
  • uvoľňuje hlieny pri infekcii stredného ucha

 

Účinné látky

 

  • tramazolín

Tramazolín je liečivo, ktorého účinky majú dopad najmä na nosovú sliznicu. Zmenšuje opuch sliznice a to tak, že zužuje jej cievy. Celý liečivý proces vedie k dlhodobému spriechodneniu nosa, čím dôjde k očakávanému a žiadúcemu uľahčeniu dýchania.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

 

Muconasal Plus je humánny liek určený na krátkodobé užívanie. Liek užívajte maximálne 7 dni, bez konzultácie s lekárom liek neužívajte dlhšie.

Spôsob užívania:

Liek je určený len na použitie do nosa.

Pred prvým použitím treba fľašku s rozprašovačom niekoľkokrát stlačiť, kým sa neuvoľňuje sprejová hmla. Pri každom ďalšom použití je fľaška s rozprašovačom okamžite funkčná. Nosový sprej sa má aplikovať po vyfúkaní nosa a pri aplikácií, pokiaľ je to možne, sa posaďte. Sprejový adaptér vložte do nosnej dierky a 1x stačte fľašku s rozprašovačom. Keď sa sprej uvoľní, nadýchnite sa nosom. Postup opakujte aj pri druhej nosovej dierke. Po použití sa odporúča vyčistiť sprejový adaptér. Minimalizujete tým riziko šírenia infekcie. Po použití opäť nasaďte ochranný kryt.

 

muconasal-plus-choroba

 

Upozornenie

 

Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča pred užívaním lieku konzultovať danú skutočnosť s lekárom, alebo lekárnikom.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Liek je zakázaný pre osoby mladšie ako 6 rokov. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale, chránené pred svetlom.

Pred užívaním Muconasal Plus si prečítajte upozornenie v príbalovom letáku.

 

Zloženie

 

liečivá:

tramazolini hydrochloridum

pomocné látky:

benzalkóniumchlorid, cineol (eukalyptol), mentol, gáfor, glycerol, kyselina citrónová, hydroxid sodný, hypromelóza, povidón, heptahydrát síranu horečnatého, hexahydrát chloridu horečnatého, dihydrát chloridu vápenatého, hydrogénuhličitan sodný, chlorid sodný

 

muconasal plus zlozenie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.