Akcia Tip
 

Magnézium B6 60 tabs + Calcium 50 tabs

Neohodnotené
 

Kalcium (Vápnik) je jedna z najdôležitejších minerálnych látok v ľudskom tele. Kalcium je základný stavebný prvok kostí a zubov. Produkt obsahuje žuvacie tablety, malinovej príchute, ktoré obsahujú 500 mg vápnika, 80 mg vitamínu C a 5 mcg vitamínu D3.    

Magnézium (Horčík) je podobne ako Kalcium (Vápnik) jednou z najdôležitejších minerálnych látok v ľudskom tele, zlepšuje psychický stav a posilňuje imunitu. Produkt obsahuje žuvacie tablety, jahodovej príchute, ktoré obsahujú 200 mg Magnézia a 0,7 mg vitamínu B6.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
20.7.2018
Bežná cena €25,97
Ušetríte €19 (–73 %)
€6,97
   
Výrobca Retia
Kategória Doplnky Výživy
 
Kalcium + Vitamín C + Vitamín D3: najobsažnejší minerál v našom organizme
Magnézium + Vitamín B6: po vode, kyslíku a elementárnych potravinách najdôležitejší prvok

 

Kalcium, (Vápnik) je minerálna látka, ktorá je veľmi dôležitá pre zdravý vývin kosti, je ich základným stavebným prvkom. Medzi nemenej dôležité úlohy, na ktorých sa kalcium podieľa, patrí zrážanie krvi, prenos nervových impulzov, podpora hormonálnej rovnováhy, podpora imunitného systému.

V kostiach a zuboch nájdete až 99 % Kalcia, zvyšné 1 % sa nachádza v ostatných častiach ľudského tela (prevažne v mäkkých tkanivách). Celkový obsah vápnika v tele je 700 - 1400g.

Magnézium (Horčík) je minerálna látka, ktorá spĺňa nenahraditeľnú funkciu v ľudskom tele, reguluje Vápnik (Calcium), Draslík (Kalium) a Sodík (Natrium), ktoré sa bez Horčíka nedokážu naviazať.

Magnézium sa v ľudskom tele podieľa na viac ako 300 biochemických reakciách a na 100 enzymatických procesoch. Horčík je na 4. mieste v tabuľke najviac zastúpených minerálov v ľudskom tele.

 

Úlohy kalcia

 

 • je dôležitý pre nervosvalovú dráždivosť a pre vedenie nervových vzruchov
 • stará sa o zachovanie dobrej kondície kostí a zubov
 • je potrebný na zrážanlivosť krvi, hojenie a činnosť svalov
 • koordinuje srdcové sťahy a pravidelný tep
 • znižuje toxické účinky olova a kadmia
 • tlmí alregické reakcie
 • zmierňuje dopad stresu a s ním súvisiacu nespavosť
 • podporuje metabolizmus železa

 

Úlohy magnézia

 

 • chráni pred následkami stresu a zlepšuje psychický stav človeka
 • stabilizuje bunkové membrány, napomáha získať a využívať slnečnú energiu
 • slúži ako dopravca inzulínu a kontroluje hladinu cukru v krvi
 • podporuje činnosť čriev, žlčníka, močového mechúra a reguluje funkciu štítnej žľazy
 • odbúrava cholesterol a pozitívne vplýva na kardiovaskulárny systém
 • slúži ako prevencia vzniku hemoroidov a obličkových kameňov

 

Zloženie 

 

Calcium

Sorbitol, maltodextrín, oxid horečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina L-askorbová, stearan horečnatý, prírodna aróma - malina, arabská guma, sladidlo: sukralóza, modifikovaný škrob, sacharóza, cholekalciferol

 

Magnézium

Sorbitol, maltodextrín, oxid horečnatý, stearan horečnatý, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, palmový olej, sladidlo: sukralóza, arabská guma, pyridoxínhydrochlorid, prírodná aróma - jahoda

 

Dávkovanie

 

Odporúčaná denná dávka sú 2 tablety

 

Upozornenie

 

Nevhodné pre deti do 15 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy! Rozmanitá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú významné.

Skladujte pri teplote 25°C. Chraňte pred mrazom a priamým slnečným žiarením. Prekročenie dennej dávky môže mať preháňavý účinok.

Viac informácií o Magnéziu a Kalciu nájdete na produktovej karte konkrétnych produktoch

 
Aby sme Vám v budúcnosti lepšie vedeli odporučiť produkty, ktoré by ste mohli potrebovať, si potrebujeme uložiť do Vášho prehliadača údaje (cookies). Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Súhlasíte s ich uložením.